Marzysz o zrzuceniu kilku kilogramów? Już nie raz Ci się to udało ale w krótkim czasie balast wrócił do Ciebie i to z nawiązką? Niestety wiele osób może „pochwalić się” się podobnym doświadczeniem. Częste wzloty i upadki potrafią trwale nadszarpnąć naszą motywację i sprawiają że każda kolejna próba staje się coraz trudniejsza. Co zrobić aby tego uniknąć?

Oto 10 zasad które warto wdrożyć w życie aby trwale cieszyć się formą :

# 1 Postaw sobie CEL

To bardzo ważne aby określić powód dla którego podejmujemy wyzwanie. W dzisiejszych czasach to wcale nie jest takie proste (wszechobecny fast food czy możliwość załatwienia niemal wszystkiego bez wychodzenia z domu)

# 2 Dojrzała decyzja

Musimy być świadomi, iż krótkotrwała zmiana na nic się zda. Dojrzała decyzja odnośnie zmiany nawyków to taka gdzie wiemy, że wdrażamy je do naszego życia na stałe.

# 3 Świadomość korzyści zdrowotnych

W wolnej chwili warto sięgnąć po artykuł, książkę związaną z ze zdrowym stylem życia. Dzięki wiedzy, świadomości jaki wpływ ma nasz organizm ma dalece przetworzona żywność czy narzucony tryb życia łatwiej będzie wytrwać przy zdrowych nawykach.

# 4 Do celu krok po kroku

Trzeba zdać sobie sprawę, że proces wdrażania zmian do obecnego stylu życia wymaga czasu. Nie uda się zmienić wszystkiego z dnia na dzień. Co więcej, istnieje duże ryzyko, że bardzo szybko się zniechęcimy i wrócimy do „starych nawyków”.

# 5 Zbilansowana dieta

To nie tylko regularne posiłki ale i świadome dostarczanie wartości odżywczych z pożywienia w odpowiednich proporcjach.

# 6 Ruch każdego dnia

Idealnie byłoby gdyby każdy z nas trenował i to codziennie. Jednak spacer z psem kilka razy w tygodniu, czy nordic walking z sąsiadką to także forma treningu i o niebo lepsza opcja dla naszego ciała niż „fotel + pilot”

# 7 Grupa wsparcia

Siostra, która tak jak my marzy o nowej sylwetce, grupa kobiet uczęszczająca z nami na treningi fitness czy mąż który chce się zdrowiej odżywiać, to bezcenna grupa wsparcia. Warto obracać się w gronie osób, które mają podobne potrzeby i tak jak my interesują się zdrowym stylem życia.

# 8 Systematycznie notuj rezultaty

Warto kontrolować rezultaty swoich starań. Każdy kg czy cm mniej to niewątpliwie dodatkowa motywacja do działania. Jednak gdy mimo ćwiczeń i zbilansowanej diety efekty nie są zadowalające warto skorzystać z pomocy trenera personalnego, który opracuje indywidualny program.

# 9 Nagradzaj się mądrze

Udało się zrzucić już kilka kg, mamy 5 cm mniej w talii i uważamy że zasłużyłyśmy na nagrodę? Mamy absolutną rację! Jednak zanim ze szczęścia pochłoniemy tabliczkę czekolady zastanówmy się nad zdrowym zamiennikiem. A może lepiej kupić sobie nowy kosmetyk czy bieliznę która podkreśliłaby nowe kształty?

# 10 Pamiętaj jak było przed zmianą

Pamiętasz te dni kiedy brakowało Ci energii?  Jeszcze niedawno nie mogłaś wcisnąć się w ulubione jeansy. Nie znalazłaś sukienki w swoim rozmiarze, a budząc się rano nie miałaś ochoty wstać z łóżka?

Mammazine_fitness_2

Wiedz, że mając w pamięci to co było Twoja „Nowa, lepsza wersja siebie” za nic nie będzie chciała do tego wrócić.

Do dzieła! Trzymam kciuki

Autor: Joanna Czerwionka-Pająk

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.