30 dni do zmiany, czy to możliwe?

WIOSENNE PORZĄDKI – Wyrzuć stare nawyki i zastąp je nowymi. Siła nawyku, czyli o tym,  jak  można  stać się nową, aktywniejszą i zdrowszą wersją samego siebie w 30 dni. Do zmiany dzieli Cię tylko jeden krok!

Nawyki i przyzwyczajenia budują i rujnują nas oraz nasze cele i marzenia. Zależy od nich nasz przyszły los. Rządzą nami i kierują. To prawda, to one kształtują naszą przyszłość. Te dobre przybliżają nas do naszych celów, złe prowadzą na manowce i skazują na porażki. Są silnie w nas zakorzenione, uwielbiamy je i dlatego tak trudno jest  pozbyć się tych złych lub zamienić je na dobre.

Codziennie podziwiamy tych, którzy mają dobre nawyki, biegają, chodzą na siłownie, zdrowo się odżywiają, czytają.  Z założenia wydaje się to proste – wprowadzić nowy nawyk lub zastąpić zły tym dobrym.

Czytamy  i motywujemy się książkami tych szczęśliwców, którzy zmienili swoje życie na lepsze, ale sami tkwimy w punkcie zero mimo silnego postanowienia.

Zaklinamy się, że w tym roku,  w końcu zaczniemy więcej się ruszać, jeść zdrowo, podszkolimy język, znajdziemy swoją pasję, a nim skończy się karnawał zapominamy o noworocznych postanowieniach i obwiniamy o słabą motywację.

Analizujemy,  aby postawić właściwą diagnozę. Dlaczego skazujemy się na porażki  skoro to takie łatwe?

Noworoczne postanowienia spisane w notesie lub na tablicy korkowej pomagają, ale nie wystarczają. Co z tego że patrzysz na nie codziennie i myślisz sobie, ok dziś pójdę w końcu pobiegać, skoro potem wracasz do domu i wpadasz w codzienne nawyki sprzątania, gotowania, oglądania ulubionych seriali, aż pewnego dnia Twoje motywacyjne notatki nie robią już na Tobie większego wrażenia.

To nie brak motywacji jest powodem naszych corocznych klęsk w walce o zmianę nawyków. Często to po prostu brak bodźca inaczej wyzwalacza, przypominacza, który  uruchomi w nas nowy,  nie wdrukowany  jeszcze w naszą codzienność program  „wstań i  rusz się” zamiast „ usiądź i włącz telewizor”.

Aby wyrobić w sobie nowy nawyk na początku przez pierwsze 30 dni zawsze potrzebny będzie Wam przypominacz, póki nie stanie się on automatyczną czynnością, jak codzienne mycie zębów.

Takim bodźcem może być zwykły  telefoniczny alarm ustawiony na konkretną godzinę z komendą IDŹ POBIEGAJ, o ile nie będziecie go ignorować jak porannego budzika. Warto poprosić, aby któryś z członków rodziny sygnalizował wam, że właśnie jest pora  na wieczorny jogging.

Możecie też podjąć wyzwanie wspólnie z nami i ustawić sobie przypomnienie meldowania podjęcia aktywności na FB , albo ściągnąć aplikację do monitorowania codziennej aktywności. Każdy sposób jest dobry, o ile skutecznie wyzwoli w Was pożądane działanie.

Aby wyrabiać nawyki, przygotowałyśmy dla Was akcję 30 dniowe wyzwanie pod hasłem SPACER KAŻDEGO DNIA!

30 dni do zmiany

Chcemy sprawdzić czy 30 dni wystarczy, aby wyrobić w sobie nowy zdrowy nawyk.  Codziennie pod postem wpisujemy liczbę kroków, które pokonaliśmy lub czas poświęcony na ruch. Pogoda ku temu coraz bardziej sprzyja, więc to będzie czysta  przyjemność i same korzyści.

Mamy nadzieję że podejmiesz z nami wyzwanie, chyba że wolisz za miesiąc żałować, że tego nie zrobiłaś?  A może boisz się, że wejdzie Ci to w nawyk?

Już dziś pierwszy spacer, codziennie wiele motywujących przypominaczy, co tydzień interesujący tekst, który wesprzeć ma w realizacji wyzwania. To co, odliczamy do 30?

Tekst: Anna Jukiel

SZUKASZ CIEKAWYCH ARTYKUŁÓW, ZAGLĄDAJ DO NAS CZĘŚCIEJ!

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.