Wakacje, wytęsknione i wyczekane. A co za tym idzie czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Długie spacery, wypady nad wodę, wyjazdy oraz uprawianie sportów. Wspólne spędzanie czasu w aktywny sposób buduje niesamowicie więzi. Dzieci rozwijają się prawidłowo i zyskują wiele pozytywnych bodźców. Umacnia się w nich poczucie bezpieczeństwa i przekonanie o byciu kochanym.

Wakacje to wyjątkowy czas w roku, kiedy mamy szanse wyciągnąć dzieciaki z domu i jeszcze bardziej zachęcić do aktywności fizycznej. Pokazać im nowe rzeczy, miejsca, nauczyć nowych umiejętności. Wykorzystajcie ten czas i spędźcie go aktywnie. Wyrobienie zdrowych nawyków w dzieciństwie, zaowocuje na długie lata chęcią do uprawiania sportów i bycia aktywnym. Będzie naturalnym sposobem na spędzanie czasu, a nie przykrym obowiązkiem.

1.Dwa kółka (lub więcej)

aktywny wypoczynek

Jedną z propozycji aktywnego spędzania czasu z dziećmi może być jazda na rowerze. Umiejętność niesamowicie ważna i przydatna. Dla dziecka nabieranie nowych umiejętności to duża frajda, a przy okazji płyną z niej niemałe korzyści ważne dla prawidłowego rozwoju. Podczas jazdy na rowerze pracują obie półkule mózgowe, co prawidłowo wpływa na proces koncentracji i zapamiętywania. Alternatywą mogą być też rolki, deskorolka lub hulajnoga.

2.Spacer

aktywny wypoczynek

W każdym mieście są miejsca do spacerowania. Może to być park lub deptak. A jeśli mamy taką możliwość pójdźmy razem do lasu, na łąkę lub plażę.

3.Rysowanie

Jeśli nasze dzieci mają duszę artysty i bardzo lubią kreatywne zabawy plastyczne ciekawą propozycją na pewno okaże się dla nich rysowanie kredą po chodniku. Ważne jest żeby wybrać do tego celu miejsce bezpieczne, oddalone od głównej ulicy oraz ruchu pieszego.

4.Gry planszowe / klocki

aktywny wypoczynek

Gdy pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dobrym sposobem na bycie razem będzie gorąca czekolada i gry planszowe. Polecam też wspólne czytanie książek.

5.Plac zabaw

Jeśli w okolicy mamy kilka placów, możemy codziennie chodzić na inny. Dzieciaki nie tylko się bawią, ale również nabierają nowych umiejętności zarówno fizycznych, manualnych jak i zasad funkcjonowania w grupie.

Sposobów na wspólne spędzanie czasu wraz dziećmi jest mnóstwo. Najważniejsze jest to, aby wspólny czas przyniósł satysfakcję rodzicom i dzieciom oraz by dał poczucie bliskości, akceptacji i poczucie przynależności do rodziny. Miłej zabawy !

Autor: www.malewilczki.pl

DSC_4982

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.