Apteczka, czyli domowy zestaw SOS, który w każdym domu z maluszkiem powinien znajdować się  w miejscu dostępnym dla rodziców.

Dobrze wyposażona apteczka to podstawa, aby zagwarantować nie tylko rodzicom, ale przede wszystkim dziecku bezpieczeństwo każdego dnia.

Zatem co powinno znaleźć się w DOMOWEJ APTECZCE DZIECKA?

1// ASPIRATOR DO NOSA – katarek u dziecka pojawić się może o każdej porze roku, nie jest jeszcze objawem choroby, ale warto obserwować dziecko. Łatwy w obsłudze aspirator pomoże oczyścić nosek bez uszkadzania śluzówki nosa. Jest to łagodny i komfortowy dla starszych i młodszych dzieci sposób.

2// TERMOMETR BEZDOTYKOWY – bezdyskusyjne must have w domu, w którym jest dziecko. W kilka sekund pozwoli ocenić stan dziecka. Termometr bezdotykowy pozwala szybko i niezwykle precyzyjne określić temperaturę ciała dziecka. W przypadku złego samopoczucia, objawów infekcji pozwoli w przyjazny dla dziecka sposób sprawdzić, czy temperatura nie podnosi się. To bardzo nowoczesne urządzenie, które w prosty sposób pozwoli zadbać o zdrowie dziecka.

3// SÓL MORSKA DO NOSA – bezapelacyjny produkt, który mamy chętnie używają do oczyszczania noska dziecka. To prosty sposób, aby zadbać o komfort malucha. Dokonały również dla starszych dzieci. W prosty sposób sprawi, że łatwiej będzie oddychać, zwłaszcza gdy dziecko jest zakatarzone.

4// BLIZAN – Nowoczesny i bezzapachowy preparat na bazie silikonów, który poradzi sobie z każdą blizną ta nową, jak również tą starą. Każdy rodzic aktywnego dziecka wie, że jest to produkt na wagę złota. Zadrapania, otarcia, a nawet poważniejsze rany często towarzyszą małym odkrywcom, istnieje sposób, aby szybko zapomnieć o jej istnieniu. Ta nowoczesna technologia zawarta w żelu rozmiękcza bliznę i widocznie ją wygładza. Efekty zobaczysz już po 3 miesiącach od startu kuracji. Wystarczy codzienny kilkuminutowy masaż, który może stać się wieczornym rytuałem. Żel Blizan dostępny jest w aptekach stacjonarnych oraz internetowych.

5// NEBULIZATOR – doskonały pomocnik w walce z alergiami i chorobami dróg oddechowych. Wesprze w czasie infekcji, pomoże na bezbolesne dostarczenie lekarstw nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Zdecydowany niezbędnik, po które sięgać będziesz zwłaszcza w okresie chorobowym. Bardzo proste w obsłudze, niewielkich gabarytów, doceni go każda mama, a wiele nie wyobraża sobie funkcjonowania podczas choroby bez nebulizatora. Zabierze go bez problemu wszędzie ze sobą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

6// NAWILŻACZ POWIETRZA – poprawia komfort oddychania dziecka zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Przy włączonych kaloryferach, powietrze jest suche, a to sprzyja infekcjom. Aby zapewnić spokojny sen i poprawić komfort oddychania nawilżacz przychodzi z pomocą. Cichy, nie zmąci snu. Łatwy w użyciu i estetyczny w formie.

7// PLASTRY – dobrze zabezpieczyć się w zapas plastrów, przydać się mogą zawsze i wszędzie. Dobrze mieć plastry na spacerze, na wycieczce, a przede wszystkim podczas aktywności sportowych. Wodoodporne sprawdzą się szczególnie latem.

Oczywiście to tylko nasze propozycje i rekomendacje. Ty dostosuj domową apteczkę do potrzeb swojego dziecka!

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.