Barbie jest ikoną mody od momentu zaprezentowania jej światu w 1959 roku. Od blisko sześciu dekad pozostaje muzą największych twórców ze świata mody i sztuki. Pobudza ich wyobraźnię i zachęca do dawania wyrazu swoim marzeniom. W dzień 57 urodzin Barbie®, w  słynnym paryskim Musée des Arts décoratifs zainaugurowano wystawę poświęconą dziedzictwu najpopularniejszej lalki świata.

BARBIE-020

W momencie, w którym narodziła się Barbie, świat ujrzał przyszłą ikonę mody. Już od chwili swojego debiutu w 1959 roku, ta najsławniejsza lalka była modelką i muzą najznamienitszych twórców ze świata mody i sztuki.

Barbie od zawsze stanowiła dla ich wyobraźni kanwę, na której urzeczywistniali swoje wizje i marzenia. Dziś nadal pozostaje w centrum popkultury, będąc zwierciadłem czasów i inspirując do interesującego dialogu.

BARBIE-005 BARBIE-006 BARBIE-007 BARBIE-008

W 2016 roku Barbie będzie gościem honorowym w muzeach na całym świecie. Wyjątkowa wystawa zainaugurowana 9 marca w paryskim Musée des Arts décoratifs w niezwykły sposób oddaje hołd tej ikonicznej lalce, która miała ogromny wpływ na historię społeczno-kulturową w XX i XXI wieku. Organizatorzy sięgnęli głęboko do archiwów Mattel, prezentując na ogromnej przestrzeni ponad 700 lalek oraz prac współczesnych artystów i projektantów. Rozbudowana ekspozycja pokazuje, jak Barbie – będąc więcej niż tylko lalką –  na przestrzeni dekad odzwierciedla przemiany kulturowe.

BARBIE-018 BARBIE-019

W swojej 57-letniej historii Barbie zawsze doskonale adaptowała się do społecznych, politycznych i kulturowych przemian i ewoluowała, przyjmując nowe trendy i postępując na przekór stereotypom.

Reprezentując aktualne marzenia i ambicje – stanowi zwierciadło współczesnego świata, w którym może przeglądać się kolejne pokolenie dziewczynek. 

Barbie zawsze oferowała dziewczynkom wybór – począwszy od jej 180 profesji, przez inspirujące role, po jej niezliczone stylizacje i akcesoria. Na początku roku Mattel dosłownie „zmienił” oblicze marki, wprowadzając nowe lalki – ze zróżnicowanymi sylwetkami, różnorodnymi odcieniami skóry i stylizacjami. Nowe Barbie odzwierciedlaj, zatem świat, jaki dziewczynki widzą wokół siebie.

BARBIE-011 BARBIE-014 BARBIE-012 BARBIE-015

Najnowsze pokolenie doskonale wie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dziewczynki mają śmiałość próbowania nowych rzeczy, podejmowania ryzyka i wyróżniania się na tle grupy rówieśników. Barbie wspiera takie postawy i wzmacnia je poprzez kolejne innowacyjne pomysły z każdą nową lalką – niezależnie, czy jest ona inżynierem IT, czy księżniczką. Barbie wierzy bowiem, że jeśli dziewczynki dorastać będą w świecie bez ograniczeń, ich możliwości rzeczywiście będą nieograniczone.

Wystawę można odwiedzać od 10 marca do 18 września 2016 roku.

Więcej informacji tu

Tekst: Mat. Prasowy

Zdjęcia: Barbie @Mattel

Zapisz się na newsletter

No.11 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.