5 pomysłów na letnie urodziny

Czy organizacja letnich urodzin to dobry pomysł? I tak, i nie. Wiem o tym doskonale gdyż mam córkę urodzoną w lipcu. Odwieczny problem to wyjeżdzające koleżanki i koledzy albo ona sama przebywająca w tym czasie na obozie. Jednak udało mi się ją przekonać, że to nie data stanowi gwarancję udanych urodzin, a ludzie, otoczenie i atmosfera.

AUTOR: ANNA KURYŁEK

SKLEP

letnie urodziny

Lato daje nam możliwość zorganizowania urodzin w plenerze, a to z kolei ułatwia nam przygotowanie wyjątkowej i niezapomnianej imprezy. Świętowanie na świeżym powietrzu jest prostsze w organizacji i przyjemniejsze. Z założenia latem jesteśmy bardziej zrelaksowani, dysponujemy większą ilością czasu. Nasze pociechy nie mają szkoły, dodatkowych zajęć czy zadań domowych.

Możesz pomyśleć, że samodzielna organizacja to dodatkowy stres. Jednak gdy się odpowiednio przygotujesz i nastawisz pozytywnie przyjęcie urodzinowe Twojej pociechy okaże się wielkim hitem!

Zapoznaj się z naszymi, pomysłami na letnie urodziny, które każdy będzie pamiętał przez lata.

Bonus: Większość pomysłów  będzie można zrealizować przy zachowaniu społecznego dystansu, dodając 1,5 odstępu przestrzeni pomiędzy śpiworami, kocami piknikowymi etc.

Gdzie zorganizować takie przyjęcie? W ogrodzie, na działce, w parku, lesie czy na plaży. Dużą część z naszych propozycji możesz wykonać również w domu. Wszystko zależne jest od Twoich możliwości jak i wyobraźni.

1. Letnie Urodziny – Bitwa na balony wodne

LOKALIZACJA: ogród, park, plaża

WIEK: 4+

Większość dzieci uwielbia wodę i wszelkie z nią związane zabawy. Zorganizowanie bitwy wodnej jest proste w organizacji, ale trzeba wziąć pod uwagę czas, jaki jest potrzebny do napompowania wodą balonów oraz ewentualny transport ich na miejsce imprezy. Dodatkowo można użyć strzelaąjych, wodnych zabawek. Wszelkie wiaderka, konewki też są mile widziane. Nie zapomnij powiadomić rodziców o charakterze zabawy, by dzieci miały odpowiednie stroje oraz ręczniki.

 

letnie urodziny
letnie urodziny

2. Letnie Urodziny – Outdoorowe kino letnie

LOKALIZACJA: taras, balkon, ogród

WIEK: 5+

Film na urodzinach? – czemu nie, ale jeśli to letnie urodziny, to tylko w plenerze. Obecnie można wynająć albo zakupić przenośne ekrany choćby te dmuchane. Możesz również sama wykonać ekran z białej tkaniny zaciemniającej. Idealnie sprawdzą się osłony od słońca. W Internecie znajdziesz instrukcje jak krok po kroku go wykonać. Przykładowy link tu – 

W zależności od charakteru imprezy, możesz ogród zamienić w galę Oskarową albo salę kinową z maszyną do popcornu. Albo możesz iść o krok dalej i odtworzyć scenerię z wybranego filmu dzięki czemu dzieci poczują się jak w bajce jeszcze przed sensem. Możesz zaproponować dzieciom nakręcenie własnych krótkich filmów i zrobić letni festiwal filmowy. To już opcja dla zaawnasowanych, która pokaże, że telefon można wykrozystać inaczej niż tylko do grania w popularne gry.

Zaplanuj letnie urodziny tak, aby główna projekcja wypadła na godziny wieczorne. Dopiero wtedy stworzysz niepowtarzalny klimat z lampionami, światełkami i pyszną lemoniadą. 

Decydując się na urodziny filmowe oprócz pomysłu i ekranu musisz mieć rzutnik oraz dostęp do prądu. Ważne abyś wybrała film dostosowany do wieku i obejrzała go przed emisją. Dzięki temu nie zostaniesz zaskoczona nieodpowiednimi treściami w trakcie oglądania, bądź będziesz mogła przygotować się z chusteczkami jeżeli film będzie miał wzruszające albo smutne momenty.

 

letnie urodziny
letnie urodziny

3. Letnie Urodziny – Mały artysta

LOKALIZACJA: ogród, taras, balkon, salon, park

WIEK: 7+

Jeżeli Twoje dziecko lubi malować możesz urządzić letnie urodziny pod hasłem MAŁY ARTYSTA.

Ogród lub dom zamień w Akademię Sztuki i stwórz niezwykle kreatywną imprezkę dla dzieci. Rozstaw stanowiska ze sztalugami (możesz wypożyczyć), a w zależności od możliwości przygotuj podobrazia albo antyramy z przyklejonym białym papierem. Przygotuj także eksponaty do malowania np. martwa natura ale nie narzucaj tematu na siłę. Niech wygra wyobraźnia.

Pamiętaj o tym by każdy miał swoje farby, pędzle i wodę. Organizacja artystycznych urodzin nie będzie tak łatwa, ale na pewno młodzi artyści docenią Twoje wysiłki. Dodatkowo, goście będą mieli cudowną pamiątkę w postaci własnoręcznie wykonanych dzieł sztuki. 

Ważne: Poproś rodziców o ubranie na przebranie albo wyposaż dzieci w jednorazowe białe kombinezony na koniec mogą stworzyć malowidła na sobie albo urządzić sobie bitwę na kolory.

letnie urodziny
letnie urodziny

4. Letnie urodziny – Tor przeszkód

LOKALIZACJA: ogród, park, las

WIEK: 7+

To idealna opcja dla aktywnych dzieci. Tor przeszkód możesz przygotować zarówno w domu, jak i na otwartej przestrzeni. Szczególnie polecamy tereny leśne gdzie często krajobraz przygotował gotową trasę. Wykorzystujesz zwalone drzewa, naturalne ukształtowanie terenu, strumyki etc. W ogrodzie, między drzewami, rozwieś liny i pajęczyny aby uatrakcyjnić bieg. Jeżeli tor przygotowujesz w swoim ogrodzie, przeszkody możesz wykonać z poduszek, wiader, materacy czy kartonów. W upalny dzień dołóż do toru zraszacz ogrodowy, będzie to dodatkowa atrakcja, która uprzyjemni zabawę oraz ochłodzi młodych biegaczy. Starszym dzieciom zrób stacje z zadaniami do wykonania np: pompki, pajacyki, zadania logiczne.

Dla młodszych dzieci sprawdzi się domowy tor przeszkód, gdyż nie potrzebują one zbyt dużo przestrzeni i wymyślnych przeszkód aby świetnie się bawić. Do stworzenia takich urodzin możesz wykorzystać krzesła, stoły, koce, a także poduszki. Jedną ze stacji może być czołganie pod krzesłami, a kolejna wspinanie się na stertę poduszek. Weź kartkę i papier i stwórz idelane letnie przyjęcie. Jestem pewna, że też masz dużo pomysłów na tor przeszkód.

Atrakcyjność toru przeszkód zależy od Twoje inwencji twórczej, ale musisz pamiętać, że przeszkody muszą być dostosowane do wieku dzieci i być bezpieczne. Jeżeli nie czujesz się na siłach na organizacje takich urodzin, na pewno znajdziesz firmę specjalizującą się w imprezach urodzinowych dla dzieci. Wtedy na Twojej głowie zostają już tyko pyszne przekąski.

Nie zapomnij o medalach i dyplomach dla wszystkich uczestników tortu przeszkód. 

letnie urodziny
letnie urodziny

5. Letnie Urodziny – Biwak

LOKALIZACJA: ogród, pole namiotowe, działka

WIEK: 10+

To opcja na kameralne urodziny czyli dla najbliższych przyjaciół Twojego dziecka. 

Zaaranżuj swoje otoczenia na pole biwakowe, albo wybierz się z dziećmi w plener.  Wybierając drugą opcje koniecznie zaproś innych dorosłych, gdyż wsparcie i pomoc będzie niezbędna. A może to pomysł na wypad z przyjaciółmi w nieznane.

Czego potrzebujesz: namioty, grill, miejsce na rozpalenie bezpiecznego  ogniska. I koniecznie pianki – Marshmallow! Przygotuj kilka scenariuszy zabaw typu team building. Trenujcie umiejętności skauta. Dzisiaj te doświadczenia są na wagę złota. Zobaczysz ile będzie zabawy z tych letnich urodzin.

Podczas wieczornego ogniska zainicjuj opowiadanie historii. Wymyśl wstęp, a następnie niech każde dziecko doda fragment historii. Nie zapomnijcie spojrzeć czasem w niebo, może się Wam poszczęści i traficie na noc Perseidów. Swoją drogą obserwacja nieba to kolejna atrakcja na biwakowych urodzinach. 

Pamiętaj aby mieć przy sobie telefon ze wszystkimi numerami do rodziców, podręczna apteczkę oraz odpowiedni zapas wody.

 

letnie urodziny
letnie urodziny

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.