Bugaboo Cameleon3 to trzecia już generacja kultowego modelu wózka. Jeszcze bardziej wszechstronny, stylowy i funkcjonalny, niż kiedykolwiek wcześniej. Lekki i kompaktowy po złożeniu.

Bugaboo słynie ze swojej lekkości i łatwości prowadzenia. Komfortowy, sprawdza się zarówno w mieście, jak i w lesie. Bugaboo to wózek, w którym zakochujemy się od pierwszego wejrzenia. Cóż tu wiele mówić!

Mieliśmy tą przyjemność jako pierwsi testować wózek w najnowszym kolorze grey.

 

bugaboo cameloen 3

Dla każdego rodzica jest to wózek idealny jeśli nie chcemy planować zakupu oddzielnie wózka na pierwsze miesiące życia dziecka, a później zmieniać spacerówki. Typowy 3w1 i za to duży plus. Takie rozwiązania lubimy.

Bugaboo Cameleon 3 jest niezwykle uniwersalny. Na początku, w pierwszych miesiącach życia dziecka wykorzystujemy wyjątkowo komfortową gondolę.  Jest Duża (76 cm x 32xm) i głęboka (18cm) zapewnia dziecku potrzebną przestrzeń, a nam spokój ducha, że podczas spaceru maluszek śpi wygodnie.
bugaboo cameloen 3

Bardzo podoba nam się możliwość złożenia gondoli na płasko, co stanowi idealne rozwiązanie przy pakowaniu wózka do samochodu. Przestrzeń i jej optymalizacja to dla nas podstawa.

Dwa tylne duże koła, bardzo dobrze radzą sobie na wyboistych drogach a dwa małe bardzo zwrotne przednie kółka umożliwiają niezwykłą zwrotność i łatwość w prowadzeniu.

Przednie koła są amortyzowane – poziom amortyzacji dopasowuje się do wagi dziecka, więc sprawdza się zarówno przy noworodku, jak i kilkulatku.

bugaboo cameloen 3 DSC_0706

Trzon stanowi lekki, 6 kg stelaż z przedłużaną teleskopowo rączką z wielostopniową płynną regulacją jej wysokości. Dodatkowy atut to możliwość przełożenia rączki w trakcie użytkowania wózka, bez potrzeby wykładania dziecka z wózka. W ten sposób widzi mamusię gdy opowiadamy sobie świat, ale ma też możliwość samodzielnej eksploracji.

bugaboo cameloen 3

Nie jesteśmy zachwyceni mechanizmem hamulca umiejscowionego na boku rączki. W trakcie testów mieliśmy problemy z odblokowaniem go, wymaga bowiem użycia dużo więcej siły niż posiadałyśmy. Zapewne jest to kwestia wprawy i obeznania się z nowym rozwiązaniem. Będziemy testować i wprawiać się dalej.

bugaboo cameloen 3

Najbardziej podoba nam się kubełkowa spacerówka. Dziecko solidnie siedzie w siedzisku, nie osuwa się na boki i nie przekrzywia. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla stabilnie siedzących dzieci jak i również dla 6-miesięcznych niemowlaków, które nie potrafią jeszcze stabilnie siedzieć. Nie ma nic gorszego niż spacerówka, która nie zapewnia solidnego oparcia a nasze dzieci ciągle ślizgają się w siedzisku.

Wózek zapewnia nam 3 pozycje, leżąca, pół siedząca i siedząca, a dodatkowo spacerówka może być ustawiona przodem lub tyłem do kierunku jazdy. To ważne gdyż małe dzieci często potrzebują widzieć rodzica w trakcie spacerów, starszaki jednak wolą zdecydowanie obserwować świat.

bugaboo cameloen 3 bugaboo cameloen 3

Budka wózka jest przedłużana, zapewnia to nawet leżącemu dziecku osłonięcie praktycznie w całości zarówno przed słońcem jak i silnym wiatrem.

bugaboo cameloen 3 bugaboo cameloen 3 bugaboo cameloen 3

Cameleon jest kompaktowym wózkiem i mieści się do każdego bagażnika. Jedyna minus to fakt, że składa się w dwóch częściach (osobno stelaż i gondola/siedzisko).

bugaboo cameloen 3 bugaboo_cameleon3_gondola_zloz

Bardzo wygodne pasy wpinane oddzielnie jako osobne 4 części. Nie trzeba więc kombinować jak przełożyć małemu dziecku rączkę, szczególnie gdy jest ubrane w zimowy kombinezon.

bugaboo cameloen 3 bugaboo cameloen 3

Dzięki przegubom istnieje możliwość jednostronnego wypięcia pałąka przez co uzyskujemy szybki i łatwy dostęp do dziecka.

bugaboo cameloen 3

Niesamowity wybór dodatkowych akcesoriów zapewnią dziecku komfortową jazdę w każdych warunkach pogodowych: w wiosennym deszczu, podczas gorących letnich dni, chłodnych jesiennych poranków a nawet przy silnym, zimnym wietrze. O akcesoriach do Bugaboo opowiemy i pokażemy je na pewno w bliskiej przyszłości.
bugaboo cameloen 3

Wysoka jakość wykonania oraz materiały tekstylne najwyższej jakości sprawią, że Cameleon3 będzie niezawodnym pierwszym pojazdem Twojego dziecka.

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.