Bugaboo Cameleon 3 to trzecia już generacja kultowego modelu wózka. Jeszcze bardziej wszechstronny, stylowy i funkcjonalny, niż kiedykolwiek wcześniej. Lekki i kompaktowy po złożeniu.

Bugaboo słynie ze swojej lekkości i łatwości prowadzenia. Komfortowy, sprawdza się zarówno w mieście, jak i w lesie. Bugaboo Cameleon 3 to wózek, w którym zakochujemy się od pierwszego wejrzenia. Cóż tu wiele mówić!

Mieliśmy tą przyjemność jako pierwsi testować wózek w najnowszym kolorze grey.

BUGABOO CAMELEON 3 | TESTY

bugaboo cameloen 3

Dla każdego rodzica jest to wózek idealny jeśli nie chcemy planować zakupu oddzielnie wózka na pierwsze miesiące życia dziecka, a później zmieniać spacerówki. Typowy 3w1 i za to duży plus. Takie rozwiązania lubimy.

Bugaboo Cameleon 3 jest niezwykle uniwersalny. Na początku, w pierwszych miesiącach życia dziecka wykorzystujemy wyjątkowo komfortową gondolę.  Jest Duża (76 cm x 32xm) i głęboka (18cm) zapewnia dziecku potrzebną przestrzeń, a nam spokój ducha, że podczas spaceru maluszek śpi wygodnie.
bugaboo cameloen 3

Bardzo podoba nam się możliwość złożenia gondoli na płasko, co stanowi idealne rozwiązanie przy pakowaniu wózka do samochodu. Przestrzeń i jej optymalizacja to dla nas podstawa.

Dwa tylne duże koła, bardzo dobrze radzą sobie na wyboistych drogach a dwa małe bardzo zwrotne przednie kółka umożliwiają niezwykłą zwrotność i łatwość w prowadzeniu.

Przednie koła są amortyzowane – poziom amortyzacji dopasowuje się do wagi dziecka, więc sprawdza się zarówno przy noworodku, jak i kilkulatku.

bugaboo cameleon 3

bugaboo cameleon 3

Trzon stanowi lekki, 6 kg stelaż z przedłużaną teleskopowo rączką z wielostopniową płynną regulacją jej wysokości. Dodatkowy atut to możliwość przełożenia rączki w trakcie użytkowania wózka, bez potrzeby wykładania dziecka z wózka. W ten sposób widzi mamusię gdy opowiadamy sobie świat, ale ma też możliwość samodzielnej eksploracji.

bugaboo cameleon 3

Nie jesteśmy zachwyceni mechanizmem hamulca umiejscowionego na boku rączki. W trakcie testów mieliśmy problemy z odblokowaniem go, wymaga bowiem użycia dużo więcej siły niż posiadałyśmy. Zapewne jest to kwestia wprawy i obeznania się z nowym rozwiązaniem. Będziemy testować i wprawiać się dalej.

bugaboo cameleon 3

Najbardziej podoba nam się kubełkowa spacerówka. Dziecko solidnie siedzie w siedzisku, nie osuwa się na boki i nie przekrzywia. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla stabilnie siedzących dzieci jak i również dla 6-miesięcznych niemowlaków, które nie potrafią jeszcze stabilnie siedzieć. Nie ma nic gorszego niż spacerówka, która nie zapewnia solidnego oparcia a nasze dzieci ciągle ślizgają się w siedzisku.

Wózek zapewnia nam 3 pozycje, leżąca, pół siedząca i siedząca, a dodatkowo spacerówka może być ustawiona przodem lub tyłem do kierunku jazdy. To ważne gdyż małe dzieci często potrzebują widzieć rodzica w trakcie spacerów, starszaki jednak wolą zdecydowanie obserwować świat.

bugaboo cameleon 3

Budka wózka jest przedłużana, zapewnia to nawet leżącemu dziecku osłonięcie praktycznie w całości zarówno przed słońcem jak i silnym wiatrem.

bugaboo cameloen 3

bugaboo cameloen 3

bugaboo cameleon 3

Cameleon jest kompaktowym wózkiem i mieści się do każdego bagażnika. Jedyna minus to fakt, że składa się w dwóch częściach (osobno stelaż i gondola/siedzisko).

bugaboo cameloen 3

Bardzo wygodne pasy wpinane oddzielnie jako osobne 4 części. Nie trzeba więc kombinować jak przełożyć małemu dziecku rączkę, szczególnie gdy jest ubrane w zimowy kombinezon.

bugaboo cameloen 3

bugaboo cameloen 3

Dzięki przegubom istnieje możliwość jednostronnego wypięcia pałąka przez co uzyskujemy szybki i łatwy dostęp do dziecka.

bugaboo cameloen 3

Niesamowity wybór dodatkowych akcesoriów zapewnią dziecku komfortową jazdę w każdych warunkach pogodowych: w wiosennym deszczu, podczas gorących letnich dni, chłodnych jesiennych poranków a nawet przy silnym, zimnym wietrze. O akcesoriach do Bugaboo opowiemy i pokażemy je na pewno w bliskiej przyszłości.
bugaboo cameloen 3

Wysoka jakość wykonania oraz materiały tekstylne najwyższej jakości sprawią, że Cameleon3 będzie niezawodnym pierwszym pojazdem Twojego dziecka.

Marzysz o innym wózku, sprawdź nasze testy na www.mintmag.pl 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.