CAMPING – to co raz bardziej popularna forma spędzania wakacji. Campingują blogerzy, celebryci, a my w ślad za nimi. Camping to wolność, to swoboda, to dzisiaj tu, jutro tam. Ten nowy trend zyskuje każdego dnia nowych zwolenników. Wcale nas to nie dziwi! Bliskość natury to tylko jeden z powodów, dla których ruszamy na rodzinne wakacji z camperem w roli głównej.

Rzuć wszystko i zabierz rodzinę na camping, czyli 8 powodów, dlaczego warto campingować z dziećmi.

 

1// Jesteśmy bliżej natury. Bez względu na to czy mieszkamy w namiocie, przyczepie czy samochodzie camping daje nam niepowtarzalną okazję obcować z naturą w jej całej okazałości, poznać ją bliżej z jej zaletami i wadami.

2// Jesteśmy częścią komuny campingowców. Ludzie korzystający z campingów to wyjątkowa grupa społeczeństwa, niezwykle serdeczni, wyrozumiali oraz otwarci na drugiego człowieka, szczególnie, jeśli i wy podzielacie pasję odkrywania nowych miejsc w ten właśnie sposób. Nowe znajomości nawiązują się same i mimo różnic kulturowych czy językowych możecie liczyć na szczerą serdeczność po drugiej stronie.

3// Urlop to nie tylko wypoczynek, ale też obowiązki. W domu gdzie w kuchni się gotuje i zmywa tego aż tak nie widać, szczególnie jeśli dzieci nie uczestniczą w tych procesach. Na campingu wspólne gotowanie w warunkach polowych to świetna zabawa a chodzenie do sanitariatów na zmywanie po posiłku to cała wyprawa, która dla młodszych dzieci sama w sobie już jest ciekawą przygodą i codziennym rytuałem. Dzieci mogą też same chodzić po wodę albo obmyć owoce czy warzywa. Camping jest bezpiecznym miejscem pełnym życzliwych osób i nawet małe dzieci mogą powoli zdobywać pewne umiejętności np. poszerzać swoją samodzielność.

4// Jesteśmy ze sobą bardzo blisko. Chcąc nie chcąc na campingu mamy do dyspozycji niedużą powierzchnię w związku z czym jesteśmy wszyscy ze sobą blisko 24/7.

5// Na camping często wybieramy się autem, w związku z czym w miejscu docelowym jesteśmy niezależni i możemy dowolnie się przemieszczać, zwiedzać okoliczne miejscowości, jeździć na wycieczki. Jest duża swoboda i dowolność. Na pewno z autem bliżej poznamy okolice.

6// Nie trzeba planować. Campingi w całej Europie mają szeroka ofertę zakwaterowania: od domków campingowych po miejsca dla przyczep, kamperów czy namiotów. O ile w przypadku domków o lepszym lub gorszym standardzie oczywiście obowiązuje rezerwacja, o tyle miejsce na namiot/przyczepę znajdzie się bez problemu. Nie trzeba rezerwować, nie trzeba planować. Po prostu pakujemy się do auta i jedziemy. Jeśli nasz cel nie spodoba nam się z jakichś względów jedziemy dalej i szukamy dalej. A miejsc campingowych w Europie nie brakuje…

7// Jest taniej niż w hotelu. To duży plus szczególnie przy rodzinach z dwójką lub więcej dzieci. Pola namiotowe w Europie dla 4 osobowej rodziny to koszt ok. 50Euro za dobę (plus minus w zależności od różnych czynników). Młodsze dzieci (poniżej 3 lat) często przebywają na campingu za darmo, a te trochę starsze mają spore zniżki. Są też kraje, gdzie wolno rozbijać się na dziko i wtedy koszt „zakwaterowania” jest równy zeru np. Finlandia.

8// Dla dzieci, które nie spały jeszcze w namiocie/przyczepie to często duża przygoda, rozstawianie sprzętu, pompowanie materaca (i skakanie po nim), spanie pod gołym niebem itp. Jest to kompletnie coś innego niż mamy na co dzień, po dłuższym pobycie w campingowych warunkach dużo bardziej docenia się urok własnego łóżka.

Autor: Agnieszka Wójcik – Jedziemyprzez.eu

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.