Jesień to świetny czas, by zrobić coś innego, przełamać codzienną rutynę, wykazać się pomysłowością. Zazwyczaj po lecie mamy więcej energii i bardziej nam się „chce”, a i wymówka, że zła pogoda i jeszcze gorszy nastrój – jakoś nie pasuje. Warto to wykorzystać!

Przygotowałyśmy dla Ciebie 10 pomysłów na kreatywne spędzenie czasu.

 

1// ZWIEDZAJ. Na pewno są miejsca w pobliżu twojej miejscowości, gdzie dawno lub wcale nie byłaś. Jesień to świetny czas na krótkie wypady, a Polska to naprawdę ładny kraj. Zrób też listę dużych miast, do których warto pojechać na weekend.

2// PODRÓŻ KULINARNA. Nawet siedząc w domu możesz przez chwilę poczuć się jak na wakacjach – jedząc potrawę z innego kraju. Odważ się na eksperymenty, szukaj nowych przepisów! Nie zapomnij też o odpowiedniej dekoracji stołu.

3// IMPREZY KULTURALNE. Często nie mamy czasu na bywanie, a przecież jesień od dawna już nie jest martwym sezonem, podczas którego nic się nie dzieje. Koncerty, festiwale, przeglądy filmów, dni miast – wystarczy zorientować się jaka impreza odbywa się w twojej miejscowości lub tam i po prostu … bywać.

4// SPOTKANIA TEMATYCZNE. Wieczór w klimacie lat…60- tych, 70-tych, a może 80-tych? Zaproś przyjaciół uprzedzając, że muszą ubrać się w konkretnym stylu. A potem przygotuj odpowiednią muzykę i potrawy, nawet jeśli będzie to tylko herbata, chleb z masłem i sałatka jarzynowa z majonezem. A przy wejściu odbierz im komórki.

5// ZMIANA DEKORACJI. To dobry moment, aby w prosty i tani sposób odmienić wnętrze swojego mieszkania. Za pomocą tkanin, poduszek i drobnych dodatków możesz stworzyć w swoim domu wspomnienie letniego nadmorskiego klimatu, atmosferę greckiej wyspy czy nastrój lasu tropikalnego. Wtedy będziesz się czuła jak na całorocznych wakacjach!

6// BIERZ UDZIAŁ. Dzieci uwolnione od grafiku zajęć dodatkowych wcale nie muszą zupełnie zapomnieć o wysiłku intelektualnym i współzawodnictwie. Poszukaj w Internecie ciekawych konkursów i bierzcie w nich udział – najlepiej razem.

7// NAMIOT POD DACHEM. Dzieciaki oszaleją z radości, gdy zaproponujesz im noc w namiocie na campingu we własnym salonie, jeśli tylko będziecie leżeć w śpiworach i przy latarce snuć opowieści zamiast wieczornego oglądania telewizji czy grania na tablecie.

8// NADRABIAJ ZALEGŁOŚCI. Ambitnie – wyznacz sobie plan filmów, książek czy nowych płyt, które musisz poznać. I konsekwentnie to realizuj.

9// OGLĄDAJ ŚWIAT. Odklej wzrok od ekranu telefonu i rozejrzyj się dookoła. Na spacerach obserwuj ptaki i zbieraj rośliny, a wieczorem idź popatrzeć w niebo. Warto połączyć to z szukaniem informacji z danej dziedziny w książkach czy Internecie.

10// WIECZÓR ARTYSTYCZNY. Zorganizuj go z dziećmi. Możecie rysować, lepić, wyklejać, a nawet szyć. Nie ważne, czy masz artystyczny talent – ucz się od maluchów, tu nie chodzi o to, by było pięknie, ale by się dobrze bawić.

Autor: Hanna Pietrzak-Trzcińska

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.