Jesień to świetny czas, by zrobić coś innego, przełamać codzienną rutynę, wykazać się pomysłowością. Zazwyczaj po lecie mamy więcej energii i bardziej nam się „chce”, a i wymówka, że zła pogoda i jeszcze gorszy nastrój – jakoś nie pasuje. Warto to wykorzystać!

Przygotowałyśmy dla Ciebie 10 pomysłów na kreatywne spędzenie czasu.

 

1// ZWIEDZAJ. Na pewno są miejsca w pobliżu twojej miejscowości, gdzie dawno lub wcale nie byłaś. Jesień to świetny czas na krótkie wypady, a Polska to naprawdę ładny kraj. Zrób też listę dużych miast, do których warto pojechać na weekend.

2// PODRÓŻ KULINARNA. Nawet siedząc w domu możesz przez chwilę poczuć się jak na wakacjach – jedząc potrawę z innego kraju. Odważ się na eksperymenty, szukaj nowych przepisów! Nie zapomnij też o odpowiedniej dekoracji stołu.

3// IMPREZY KULTURALNE. Często nie mamy czasu na bywanie, a przecież jesień od dawna już nie jest martwym sezonem, podczas którego nic się nie dzieje. Koncerty, festiwale, przeglądy filmów, dni miast – wystarczy zorientować się jaka impreza odbywa się w twojej miejscowości lub tam i po prostu … bywać.

4// SPOTKANIA TEMATYCZNE. Wieczór w klimacie lat…60- tych, 70-tych, a może 80-tych? Zaproś przyjaciół uprzedzając, że muszą ubrać się w konkretnym stylu. A potem przygotuj odpowiednią muzykę i potrawy, nawet jeśli będzie to tylko herbata, chleb z masłem i sałatka jarzynowa z majonezem. A przy wejściu odbierz im komórki.

5// ZMIANA DEKORACJI. To dobry moment, aby w prosty i tani sposób odmienić wnętrze swojego mieszkania. Za pomocą tkanin, poduszek i drobnych dodatków możesz stworzyć w swoim domu wspomnienie letniego nadmorskiego klimatu, atmosferę greckiej wyspy czy nastrój lasu tropikalnego. Wtedy będziesz się czuła jak na całorocznych wakacjach!

6// BIERZ UDZIAŁ. Dzieci uwolnione od grafiku zajęć dodatkowych wcale nie muszą zupełnie zapomnieć o wysiłku intelektualnym i współzawodnictwie. Poszukaj w Internecie ciekawych konkursów i bierzcie w nich udział – najlepiej razem.

7// NAMIOT POD DACHEM. Dzieciaki oszaleją z radości, gdy zaproponujesz im noc w namiocie na campingu we własnym salonie, jeśli tylko będziecie leżeć w śpiworach i przy latarce snuć opowieści zamiast wieczornego oglądania telewizji czy grania na tablecie.

8// NADRABIAJ ZALEGŁOŚCI. Ambitnie – wyznacz sobie plan filmów, książek czy nowych płyt, które musisz poznać. I konsekwentnie to realizuj.

9// OGLĄDAJ ŚWIAT. Odklej wzrok od ekranu telefonu i rozejrzyj się dookoła. Na spacerach obserwuj ptaki i zbieraj rośliny, a wieczorem idź popatrzeć w niebo. Warto połączyć to z szukaniem informacji z danej dziedziny w książkach czy Internecie.

10// WIECZÓR ARTYSTYCZNY. Zorganizuj go z dziećmi. Możecie rysować, lepić, wyklejać, a nawet szyć. Nie ważne, czy masz artystyczny talent – ucz się od maluchów, tu nie chodzi o to, by było pięknie, ale by się dobrze bawić.

Autor: Hanna Pietrzak-Trzcińska

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.