Naucz się jak spełniać marzenia. Marz, planuj, spełniaj!
Nie zgadzaj się na codzienność, która Cię przytłacza. Nie czekaj do Nowego Roku, żeby zrobić postanowienia. Działaj, teraz, już, zaraz! Spełniaj marzenia!
jak-spelniac-marzenia

SKLEP

Jak spełniać marzenia, gdy przytłacza Cię codzienność?

Pobudka, kawa, szybkie śniadanie, szukanie odpowiedniego ubrania… Gdzie jest ta szczotka? Kto zabrał ładowarkę? Sprint do autobusu, tłok, korek… W pracy pilne telefony, nudne spotkania, masa spamu, zamiast obiadu jakiś nędzny baton… W drodze do domu zakupy, układanie listy zadań na wieczór, szybkie konsultacje z partnerem, kto zrobi kolację… SMS-y do bliskich, którzy dobijali się do Ciebie cały dzień: „Nie, Madziu, dziś jednak nie dam rady, ale może umówimy się na sobotę?”, „Tak, Mamo, jutro już na pewno podjadę!”, „Jak to Kamil nie pojawił się na angielskim?!”… Kolacja, zmywarka, pralka, wyprowadzić psa, nakarmić żółwia, sprawdzić dzieciom lekcje, znaleźć starszemu 40 guzików na jutrzejszą plastykę, zrobić młodszemu strój chomika, bo już jutro przedstawienie, o którym zapomniałaś…. Potem już tylko nie zasnąć podczas mycia zębów i…I co? No nic. Tak się po prostu nie da!

Jasne, że zdarzają się ciężkie dni, gdy ciągniesz resztką sił, ale czyż nie jest tak, że tych dni jest coraz więcej? Czy nie odczuwasz, że są one coraz bardziej do siebie podobne? Wciąż gonitwa, wciąż brak czasu, wciąż jakiś chory pęd nie wiadomo za czym…

Jasne, że zdarzają się ciężkie dni, gdy ciągniesz resztką sił, ale czyż nie jest tak, że tych dni jest coraz więcej
Nasza wyobraźnia jest niesamowita – potrafi wykreować niesamowity świat. Świat, w którym będzie nam dobrze.

A gdyby tak zaprogramować zupełnie nową codzienność?

A gdyby tak zatrzymać się na kilka minut i oddać się marzeniom? Rozpocząć dzień od pytania jak spełniać marzenia? Układając rano fryzurę, wyobrazić sobie siebie jako królową Anglii lub szefową największej firmy kosmetycznej w Europie. Wsiadając do auta, udawać, że to pojazd z czekolady. Albo np. zakładając trampki, wyobrazić sobie, że to szpilki wysadzane kryształkami Svarovskiego. Nasza wyobraźnia jest niesamowita – potrafi wykreować niesamowity świat. Świat, w którym będzie nam dobrze. Świat, w którym można się schować. Świat, w którym można naładować baterie. Czyż nie byłoby miło czasem do niego wstąpić?

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Dlaczego większość z nas boi się marzyć?
 • Częstym powodem jest wstyd. Bo „marzenia są takie dziecinne”, „w dorosłym życiu należy twardo stąpać po ziemi”. Bzdura! Marzenia są piękne, są szczere – marzyć możesz przez całe życie.
 • Zaskakujące, ale zdarza się też, że marzenia hamuje strach przed… sukcesem. Bo „jak się uda, to wszyscy będą na mnie patrzeć”. Bycie na świeczniku może być krępujące, zwłaszcza dla osób skromnych lub niepewnych siebie, ale ludzie i tak będą patrzeć, i tak będą gadać, tacy już są (jesteśmy!). Lubimy się wtrącać, lubimy komentować, lubimy wiedzieć więcej. Spróbuj ignorować to, co inni mają do powiedzenia na Twój temat. Bądź sobą. Zawsze.
 • Niektórym się wydaje, że „nie wypada”. Myślą, że dach nad głową i jako takie zdrowie to już i tak aż nadto, bo przecież „dzieci w Afryce nie mają co jeść”. Nie, nie, nie! Z życia trzeba wycisnąć jak najwięcej. Odważ się sięgać po nieosiągalne. Kombinuj, jak to zdobyć. Szukaj rozwiązań.
 • Czasem blokuje nas strach przed porażką. Bo „jak się nie uda, to inni się będą śmiać”. No ale co z tego? Niech się śmieją, na zdrowie, bo niby co takiego może się stać, jak się potkniesz? Wyobraź sobie ten najgorszy wariant. Czy naprawdę byłaby to sytuacja bez wyjścia? Jakie jest – tak realnie to oceniając – realne zagrożenie, że dojdzie do takiego dramatu? Zgadujemy, że nie tak wielkie, jak Ci się pierwotnie wydawało. Głowa do góry! Przyszłość zawsze jest zagadką, ale po co być złej myśli, skoro można być dobrej? Myśl pozytywnie i wizualizuj szczęśliwe zakończenia.
jak spełniać marzenia
Nie bój się marzyć!
Gdyby nie marzenia, nie byłoby postępu. To marzenia nakręcają rozwój naszej cywilizacji. Kiedy trafisz na jakąś trudność, zamiast się zamartwiać, spróbuj wymarzyć sobie idealne, cudownie niesamowite rozwiązanie. Od Ciebie zależy jak spełnisz marzenia. Bądź kreatywna, ale przede wszystkim bądź dla siebie dobra. Twórz alternatywną, wspaniałą rzeczywistość i rozgość się w niej.
Marzenia pomagają przetrwać najcięższe momenty. Przypominają, że świat jest piękny. Inspirują. Uskrzydlają. Dają moc.
Każdego dnia znajdź chwilę, żeby oddać się marzeniom.
1. KLUCZ DO SUKCESU
Rozluźnij się i marz! Nasz umysł potrafi wytworzyć najbardziej nieprawdopodobne scenariusze, kiedy na chwilę oderwiemy się od rzeczywistych problemów i poszukamy ich rozwiązania w marzeniach.
2. KLUCZ DO SZCZĘŚCIA
W marzeniach wszystko jest możliwe. Marząc, dajesz sobie prawo do szczęścia, bo wyobrażając sobie bieg przyszłych zdarzeń, czujesz się szczęśliwa. Marzysz przecież o rzeczach dla siebie przyjemnych, i wtedy właśnie poprawia się Twoje samopoczucie.
3. KLUCZ DO ROZWOJU
Marzenia stanowią motor do działania, dzięki nim możemy się rozwijać, odnajdywać w sobie to, co najlepsze, każdego dnia stawać się kimś nowym, lepszym. A możliwość spełniania marzeń jest tym, co sprawia, że nasze życie nabiera prawdziwego smaku.
jak spełniać marzenia
4. KLUCZ DO ODWAGI
W marzeniach mamy odwagę realizować swoje najbardziej skryte pragnienia. Wizualizując, udajesz się do świata, w którym wszystko jest możliwe, w którym nie istnieją żadne bariery. Tutaj możesz bez żadnych oporów obmyślać plan realizacji tego, co trudno jest osiągnąć w życiu realnym.
5. KLUCZ DO DZIAŁANIA
Marzenia mobilizują, aby podjąć działanie zmierzające w kierunku ich spełnienia. Wystarczy zrobić pierwszy krok w kierunku swojego celu.
jak spełniać marzenia

Marz, planuj, spełniaj!

Kiedy już poczujesz, ile radości daje oddawanie się marzeniom – uzależnisz się od nich. A one… zaczną się spełniać! Bo marzenia mają moc, naprawdę potrafią zmieniać świat. Znajdź więc jak najszybciej dla nich miejsce w swoim życiu.

Bujając się stale pomiędzy obowiązkami służbowymi a domowymi, możesz czuć się jak zombie czy też robot. Możesz czuć zniechęcenie, zmęczenie, żal, bezsilność. Jak tu znaleźć siłę na kreatywność, na marzenia? Nie jest to łatwe.

Pomocny może okazać się w takim wypadku Happy Planner Madamy. To nie tylko kalendarz do spisywania celów i zadań, to również kopalnia motywacji i inspiracji. Z nim hasło jak spełniać marzenia stanie się prostsze.

Co go wyróżnia? Przede wszystkim przepiękne okładki. Na pewno wybierzesz spośród nich taką, która będzie pasować do Twojej osobowości, a może nawet i do butów.

W środku Happy Plannera znajdziesz m.in.:

 • nową, bardziej elegancką i minimalistyczną pod względem estetycznym mapę celów,
 • 12 zupełnie nowych, kolorowych wkładek, które co miesiąc zmotywują Cię do działania,
 • harmonogram tygodniowy od września 2019 do sierpnia 2020, zaprojektowany w pionowych słupkach (każda godzina ma swój checkbox, abyś mogła elegancko odhaczać wykonane zadania),
 • inspirujące cytaty na każdy dzień/tydzień,
 • szablony „30-dniowe wyzwanie” do wypełnienia na początku każdego miesiąca,
  dzienny i zaoczny plan zajęć oraz plan ocen i zaliczeń,
 • arkusze finansowe (plan wydatków),
 • różne przydatne listy: kontaktów, książek do przeczytania, książek do oddania w bibliotece itd.,
 • miejsce do wpisywania ważnych wydarzeń,
 • miejsce na notatki,
Jednym słowem – w Happy Plannerze znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby rozbujać wyobraźnię i zacząć spełniać swoje marzenia.

Ruszyła już przedsprzedaż, więc szybko wybierz, która okładka podoba Ci się najbardziej, i złóż zamówienie, zanim nakład zostanie wyczerpany.

jak spełniać marzenia

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.