Cocoon – krzesełko zainspirowane kształtem kokona motyla to nowości, która właśnie  pojawiła się na polskim rynku. Po długo wyczekiwanej zapowiedzi, krzesełko do karmienia Cocoon marki Oribel jest już dostępne w Polsce. Mammazine musiało się przekonać jak to niezwykle designerskie krzesełko sprawdza się w codziennym życiu mamy i dziecka.

Bez wątpienia krzesełko jest uniwersalne dzięki leżaczkowi, którego nachylenie w bardzo prosty sposób można regulować. Cocoon towarzyszyć będzie Redakcji dłużej niż podczas jednego popołudnia. Zaczynamy testy od fazy 1, czyli momentu, w którym krzesełko pełni dla naszej testerki funkcję leżaczka dla niemowlaka.

Czy Cocoon zachwyci testerki czymś więcej niż tylko designem? Sprawdźmy!

#1 MONTAŻ

Nie jestem asem działania według instrukcji, jednak z Cocoon’em poradziłam sobie bez pomocy męża. Kurier dostarczył krzesełko, gdy byłam w domu sama, nie mogłam się oprzeć i czekać na powrót męża, ruszyłam zatem przez instrukcję, aby od razu poznać sławny już Cocoon. Rezultat – w 10 minut fotelik stał i cieszył oko. Plus za naprawdę prosty montaż krzesełka. Lekkie elementy, które intuicyjnie łączą się w jedną całość.

#2 FUNKCJONALNOŚĆ

Krzesełko składa się praktycznie na płasko, co jest ogromnie pomocne na ograniczonej przestrzeni. Ten, kto ma małe dziecko wie doskonale, ile przestrzeni zajmują najpotrzebniejsze rzeczy takie jak wózek, łóżeczko czy też kołyska. Spędzamy nasz dzień głównie w salonie, dobrze jest móc złożyć krzesełko, gdy jest chwilowo nie używane, lub potrzebujemy zwiększyć przestrzeń użytkową salonu.

#3 REGULACJA

Leżaczek ma 6 poziomów wysokości oraz 3 poziomy nachylenia. Korzystamy w fazie pierwszej testów z wygodnego leżaczka, który zapewnia możliwość krótkiego wypoczynku podczas rodzinnego posiłku, czy przygotowań w kuchni. Bardzo podoba mi się wysokość leżaczka, dziecko pozostaje na naszym poziomie podczas rodzinnego czasu przy stole. Wszystko widzi i jest realną częścią biesiadowania. Regulacja jest płynna i daje komfortową pozycję dziecku. 5-cio stopniowy pas gwarantuje bezpieczeństwo malucha.

#4 MOBILNOŚĆ

Kółka w przednich nóżkach krzesełka pozwalają na zachowanie pełnej mobilności. Krzesełko i maluszek podąża za nami, dosłownie przy pomocy jednej ręki. Bardzo podoba mi się, że maluch jest zawsze przy mnie. W codziennym życiu bardzo zwracam na to uwagę.

#5 WYGLĄD

Mamy to estetki, ja również. W produkcie dla dziecka design jest dla mnie również ważny. Lubię otaczać się ładnymi rzeczami, jeśli w parze idzie funkcjonalność, to znaczy, że znalazłam produkt dla mnie stworzony.

# HIGIENA

Wodoodporna i łatwa w czyszczeniu pianka leżaczka sprawdzi się już od pierwszej fazy użytkowania krzesełka.

Bardzo starałam się znaleźć minusy krzesełka Cocoon, jednak na tym etapie testów nie doszukałam się żadnego. Jest to funkcjonalne, lekkie, pięknie wykonane krzesełko, które nie tylko zaspakaja estetyczne gusta rodziców, ale przede wszystkim to praktyczne i nowoczesne krzesełko do karmienia.

Kolejny etap testów przed nami!

Cena: 899 zł

Testowały: Bogna i Zoe

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.