Higiena bez detergentów – dezynfekcja domowymi sposobami.

Czyszczenie i odkażanie powierzchni nie musi wiązać się z kupowaniem silnych detergentów. Dezynfekcja domu może być bezpieczna. Poznaj sprawdzone sposoby i korzystaj z nich już dziś!

Zdecydowana większość chorobotwórczych, szkodliwych drobnoustrojów ginie pod wpływem wysokiej temperatury – łącznie z alergenami oraz groźnymi wirusami, takimi jak wirus grypy czy nawiedzający świat koronawirus (SARS-CoV-2). W wielu szpitalach, gabinetach lekarskich czy przychodniach stosuje się tzw. wyparzarki, dzięki którym lekarze dezynfekują akcesoria medyczne za pomocą wysokiej temperatury, by móc bezpiecznie używać ich ponownie.

Oczywiście domowe środki bezpieczeństwa nie będą tak skuteczne jak specjalistyczne lekarskie urządzenia, ale wciąż diametralnie obniżają ryzyko kontaktu ze szkodliwymi substancjami i skutecznie wspierają w codziennej walce o zdrowie. Co więc możemy zrobić, by nasz dom był wolny od zarazków?

Z pomocą przychodzi woda, która podgrzana do wysokiej temperatury jest doskonała do odkażania różnych powierzchni. By sprzątanie i dezynfekcja były efektywne i wygodne, warto skorzystać z mopa parowego lub myjki parowej. Wśród tego typu narzędzi hitem ostatnich miesięcy są urządzenia marki Zeegma, które bardzo szybko zostały docenione za swoją ergonomię użytkowania i wydajność. Wśród sprzętów wykorzystujących moc pary wodnej możemy wyróżnić 3 modele, każdy przeznaczony do nieco innych zastosowań.

Mop parowy idealny do dezynfekcji domu

 

Zeegma Puur to mop parowy, który został zaprojektowany do dezynfekcji płaskich powierzchni. Świetnie radzi sobie nie tylko z kafelkami czy panelami, ale dzięki rozbudowanemu pakietowi dodatków doskonale sprawdza się także w czyszczeniu dywanów, luster, okien, a nawet piekarników. Łącznie w zestawie znajduje się aż 9 nakładek, dzięki czemu Puur to uniwersalny przyjaciel niemal każdego pomieszczenia w domu.

Puur w odróżnieniu od wielu urządzeń tego typu jest zabezpieczony przed gromadzeniem się kamienia – specjalny filtr zapewnia mopowi długą żywotność.

dezynfekcja
dezynfekcja
dezynfekcja
dezynfekcja

Myjka parowa

 

Zeegma Draden to parowa myjka ciśnieniowa, która została przeznaczona do punktowego stosowania na mniejszych powierzchniach. Wysoka temperatura pary wraz z silnym strumieniem pozwala precyzyjnie pozbyć się nawet najbardziej uporczywego brudu – pakiet nakładek sprawia, że Zeegma Draden doskonale sprawdza się w kuchni czy łazience, a także garażu. Takiej dezynfekcji nam potrzeba zwłaszcza teraz. W zestawie znajduje się np. nakładka z twardym włosiem przeznaczona do skorodowanych metalowych powierzchni, dzięki czemu pomaga przywrócić im blask.

Myjka parowa Draden została wyposażona w zabezpieczenie chroniące przed niewłaściwym użyciem. W trosce o dzieci na przycisku uruchamiającym parę znajduje się również dodatkowy system zabezpieczający. Mechanizm chroni także przed otwarciem pojemnika, gdy woda jest gorąca.

dezynfekcja
dezynfekcja
dezynfekcja

Mobilny steamer

 

Codziennie na naszych ubraniach gromadzi się wiele pyłków i osadów – wiele z nich może powodować reakcje alergiczne. Zeegma Handig pozwala na błyskawiczne odświeżenie różnego rodzaju tkanin – to mobilne urządzenie nie tylko odkaża ubrania czy tapicerki, ale dzięki możliwości pionowego prasowania stanowi doskonałą alternatywę dla niewygodnego żelazka.

Zeegma Handig to mała i poręczna parownica, dzięki czemu doskonale sprawdza się w podróży. Błyskawiczna gotowość do użycia po podłączeniu sprawia, że Handig pozwala również na szybkie przywrócenie koszuli czy sukienki do pożądanego stanu przed ważnym spotkaniem nawet tym online.

dezynfekcja
dezynfekcja
dezynfekcja

Domowa higiena bez detergentów

Wszystkie przedstawione urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, by jak najbardziej zminimalizować użycie wody. Wesprą Cię także w codziennej decynfekcji, bo przecież z największą troską dbamy o bezpieczeństwo swoich bliskich. Wykorzystaj naturalną moc pary wodnej do dbania o zdrowie i dobre samopoczucie z marką Zeegma!

Artykuł powstał przy współpracy z marką Zeegma.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.