Dobra zabawa to klucz udanego dnia
O pomysłach, o uśmiechach, o budowaniu relacji i o dobrych zabawkach!
dobra zabawa

SKLEP

Zabawa niby prosta sprawa, ale jakie zabawki podsuwać dzieciom, aby była i radość, i zdobywanie umiejętności i super czas, a nawet nauka życia? O tym jak się dobrze bawić, żeby się wybawić opowiem Ci dzisiaj ja, mam trójki, która uwielbia spędzać czas z dziećmi i bawić się tak, że zapominamy o reszcie świata.

Dzisiaj zapraszam Cię do mojego kreatywnego świata zabawy. Jeśli śledzisz nasz uważnie wiesz, że zabawa to dla mnie ważna sprawa. Selektywnie podchodzę do tego czym i jak się bawimy. A mam w tym spore doświadczenie jako mama trójki. Ręka do góry jeśli jest tu ktoś, to zna mnie z czasów bloga BB&Co, w którym dzieliłam się swoimi pomysłami na szalone zabawy, do których wiele nie potrzeba, a za to frajda jest przeogromna. I chociaż moi synowie, dzisiaj już 15-letnie bliźniaki, wyrosły z kreatywnych zabawa, mam jeszcze nasz rodzinny promyczek – Zoe. Ta rezolutna dziewczynka z głową pełną wyobraźni, gotowa jest zawsze i wszędzie na dobrą zabawę.

Zabawa u nas jest prosta – ja mam plan na kreatywny czas i rozwój dzieci przez zabawę, a one spędzają wartościowy i bezcenny czas na rozwijaniu pasji i poznawaniu nowego. Dzieci to moje centrum świata, ale wybierając zabawy zawsze dbam o to, żeby i dla mnie był to piękny czas. Dobra zabawa to moja recepta na ciekawy dzień i budowanie rodzinnych relacji. Wychodzę bowiem z założenia, że jestem z moimi dziećmi tylko przez ułamek ich życia i chcę ten czas wykorzystać maksymalnie.

Czym się bawimy?

Dobra zabawa nie musi oznaczać szafy, z której wypadają zabawki z ich nadmiaru. Dobra zabawa zaczyna się tam, gdzie jest pomysł. Końca natomiast nie ma, bo nasza wyobraźnia jest ogromna. Lubię zabawy kreatywne, manualne, takie, w których tworzy się coś. Bawimy się nauką, sztuką, najchętniej w przyrodzie, blisko natury. Uwielbiamy sensorykę, wszystko to, co można dotknąć, powąchać, poczuć.

Jaki mamy patent na zabawę?

Moje dni są bardzo intensywne, ale codziennie od 14.30 jestem już do dyspozycji moich dzieci. Mój koncept, to dobry plan, bo gdy mam plan, każdy tydzień przynosi nowe, ciekawe i dobre zabawy. Dzielę je na 5 dni tygodnia, bo weekendy zostawiam na spontaniczne zabawy, wyjazdy i wspólne odkrywanie świata. Wybieram zabawy dostosowane do zainteresowań dzieci, ale też nie zamykam się na to, co dla nich nowe. Chcę, żeby miały szansę wypróbować coś innego, ale też zostawiam im czas na własne pomysły na zabawy. Pozwala nam to poznawać świat i odkrywać razem piękno świata w swoim tempie. Nie planuję za dużo, jedna wspólna, ale intensywna zabawa wystarczy, aby nie czuć przytłoczenia dnia i dobrze wypełnić dzień. Nie narzucam też ram czasowych, ani kiedy zaczynamy, ani ile się bawimy. Tutaj zdaję się na odczucia i potrzeby moich dzieci.

W co najchętniej obecnie bawi się Zoe?

Cudownie jest obserwować jak zmieniają się jej pasję i zainteresowania i potrzeba robienia czegoś non stop razem. Dzisiaj Zoe dzieli czas na naszą wspólną dobrą zabawę, ale też chętnie zamyka się w swoim świecie wyobraźni, bawiąc się w pokoju. Zatem ja zapewniam jej rozwój i szereg możliwości kreatywnych działań jak: zabawy ze sztuką, tworzenie czegoś z niczego, sztuki plastyczne, kreatywne projekty, które przybliżają nam świat, a ona sama tworzy swoją rzeczywistość wśród LEGO i ulubionych lalek.

Czym dla nas jest dobra zabawa?

Dobra zabawa ma wiele twarzy. Dlatego szafy w moim biurze wypełnione są najróżniejszymi pomocami od kamyków, piór, modeliny, plasteliny, farb po całe gotowe zestawy kreatywne. Ale dobra zabawa to także wspólna codzienność: gotowanie, opieka nad domem, prace w ogrodzie. Te zabawy z serii nauka przez zabawę dają mi przeświadczenie i pewność, że moje dzieci poradzą sobie w życiu samodzielnie. Dobra zabawa wiąże się dla nas także z książką, bo pozwala ona zajść tam, gdzie być może nasze stopy nigdy nie staną. Książka przenosi w świat marzeń, uczy, rozbawia, wywołuje szereg emocji, a to w 100% plan na dobrą zabawę, czyż nie?

Jak to jest z tą zabawą z dziećmi?

Gdy tylko na świecie pojawili się moi synowi, wiedziałam, że chcę być tą mamą, która spędza czas z dziećmi, nie obok, ale razem. I z ręką na sercu mogę powiedzieć, że u mnie dobra zabawa, to podstawa udanego dnia i budowania relacji z dziećmi. Dążyłam do tego, aby mieć taką pracę, która mi to umożliwi. Skupiam się na stymulowaniu rozwoju dzieci, wyszukuję zabawy, gromadzę potrzebne materiały, zachęcam, podpowiadam i przede wszystkim sama mam z tego powodu wielką radość i frajdę. Ale przyznam też, że nie we wszystko bawić się lubię. I o ile lubię składać gotowy zestaw klocków, to nie koniecznie fascynuje mnie zabawa ludzikami. Chętnie za to potowarzyszę w zabawie obok, czytając książkę, czy pomagając w składaniu. Moja córka o tym wie i rozumie.

Co by się zmieniło, gdybym miała kolejne dziecko? Jak wyglądałaby ta zabawa?

Wszystko bym powtórzyła, z intensywność i pomysły i ten wspólny czas. Jedyna nowość, dzisiaj moja głowa jest jeszcze pełniejsza, pomysły mnożą się, więc miałabym szereg nowych dobrych zabaw. Ale ponieważ nie planuję już więcej dzieci, pomysły wykorzystam, gdy będę miała już wnuki 😉

A co jeśli nie masz głowy pełnej pomysłów??

Totalnie zero stresu, nie przejmuj się tym. Każda z nas jest inna. Nie musisz sypać kreatywnymi pomysłami na zabawy, żeby Twoje dziecko mogło liczyć na dobrą zabawę. Czy wiesz, że jest wiele gotowych zabawek, które zaskoczą, rozbawią i zachęcą do wspólnego czasu?
dobra zabawa

SASSY PSOTNE GRZYBKI – ZABAWA Z UŚMIECHEM

W świecie dziecięcych zabawek, Psotne Grzybki Sassy to absolutna perełka, która sprawia, że zabawa staje się jeszcze bardziej ekscytująca! To więcej niż tylko zabawka – to magiczne narzędzie, które rozwija umiejętności dziecka, zapewniając przy tym mnóstwo uśmiechu i radości. Zestaw zawiera kolorową planszę i urocze grzybki, które maluch umieszcza w odpowiednich miejscach. To prosta, ale angażująca aktywność, która wspiera rozwój poznawczy i motoryczny Twojego malucha. Rozpoznawanie kolorów, nauka liczenia i ćwiczenie spostrzegawczości to tylko niektóre z umiejętności rozwijanych podczas zabawy. Dziecko uczy się w atmosferze beztroskiej zabawy, co czyni naukę matematyki przyjemną już od najmłodszych lat. Dzięki różnorodnym minom grzybków, maluch uczy się rozpoznawać i nazywać emocje. To nie tylko świetna zabawa, ale również ważna lekcja empatii i budowania relacji społecznych. Nauka i zabawa, to lubimy bardzo!

dobra zabawa

BUTELKA SENSORYCZNA – RELAKS I KREATYWNOŚĆ

Ach, ta sensoryka! Jestem jej wielką fanką, zarówno w formie DIY jak gotowych zestawów. Jellystone Designs umie w dobrą i pomysłową zabawę. Moją uwagę przykuła butelka sensoryczna, do samodzielnego stworzenia. Moja Zoe przebiera nogami, aby już zacząć zabawę! Butelka sensoryczna Jellystone Designs to właśnie to, czego potrzebujesz, aby przynieść spokój i kreatywność do zabaw Twojego malucha. Ta magiczna butelka pełna kolorowych brokatów, pomponików i wstążeczek nie tylko uspokaja, ale także inspiruje do twórczej zabawy. Widok wirujących w butelce elementów działa kojąco na zmysły dziecka, dając mu chwilę wytchnienia i pomagając zapanować nad emocjami. To idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz momentu spokoju w dynamicznym dniu. My jesteśmy całkowicie zafascynowane!
Ale nie pozwól, aby kolorowe obrazki zwiodły cię! Tutaj trzeba być czujnym, bo nie brakuje wyzwań. Pożary, kolizje, napady – to tylko niektóre z zadań, które czekają na ciebie i twoje dzieci. Wysyłasz swoje pojazdy ratunkowe, ale uważaj – czasem może to być fałszywy alarm! Zbyt wiele z nich, a ryzykujesz odpadnięcie z gry!

Dzięki tej grze dzieci rozwijają spostrzegawczość i szybkie reagowanie, co z pewnością przyda się im w życiu. Mamo, jesteś gotowa na przygodę pełną ratunkowych akcji? Czas wyruszyć na pomoc i zostać bohaterką swojej okolicy!

dobra zabawa

ZIMPLI KIDS – DOMOWE SPA I ZABAWA

Gra, która rośnie wraz z rozwojem Twojego dzieciaczka. Po pokonaniu poziomu podstawowego czeka na Was całe morze nowych wyzwań, które można wspólnie przezwyciężać, ucząc się razem i rozwijając umiejętności. To nie tylko zabawa, to także szansa na kształtowanie wspólnej pasji do gier w Twojej rodzinie.

Ręka do góry, jeśli zdarzyło Ci się kiedyś zorganizować domowe spa ze swoim dzieckiem. Dla mnie to piękny rytuał pielęgnacji swojego ciała i zabawa w jednym. Polecam, zwłaszcza jeśli masz ochotę pokazać dziecku, że znajdowanie czasu dla siebie, jest równie ważne jak sen czy jedzenie. Zrelaksowane ciało, to szczęśliwe ciało. Gello Spa to raj dla stół w domowym zaciszu. To nie tylko zabawa, ale masaż i aromaterapia w jednym. Co powiesz na zaplanowanie domowego spa z okazji Dnia Dziecka. To świetna okazja, żeby zainspirować, lub bawić się w zawody.My pokazujemy, a dziecku naśladuje rytuał pielęgnacyjny i czuje się jak dorosła. I nie chodzi tu o zabieranie dziecku dzieciństwa, ale o fajny czas i dzielenie się tym, co przyjemne dla duszy i ciała.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

dobra zabawa

TĘCZA GRIMM’S – ROZWIJA WYOBRAŹNIĘ

Zasada, którą kieruję się przy wyborze zabawek dla dzieci to wszechstronność. Lubię zabawki, które dają więcej, niż jedną możliwość. Czemu? Bo to pobudza wyobraźnię i wpisuje się w moją maksymę “Mniej, znaczy więcej”. Wybór drewnianej tęczy Grimm’s to jak wciągnięcie dziecięcej wyobraźni do fascynującej podróży. Nie tylko prestiżowy tytuł „Zabawki Roku” to potwierdza, ale także jej niezwykłe cechy. Każdy łuk tęczy to niepowtarzalny kawałek drewna, który kryje w sobie magiczną moc inspiracji. Jedna rzecz, tak wiele możliwości: tory, wieża, domki, łódki, tunel i wiele więcej. Tutaj nie ma ograniczeń.

W „Halli Galli Junior”  dzieci mogą nie tylko rywalizować z rodzicami ale także grać samodzielnie, nawet w gronie 4-latków! To znakomita okazja nie tylko do rozwoju umiejętności obserwacyjnych i reakcji, ale także do integracji rodziny i świetnej zabawy, która zapewni wszystkim mnóstwo radości i śmiechu!

Czas włączyć dzwonek i ruszyć do akcji! „Halli Galli Junior” czeka na Waszą rodzinę, abyście wspólnie przeżyli niezapomnianą przygodę w krainie kolorowych klaunów!

dobra zabawa

KOŁOWROTEK SASSY – MAGIA ZMYSŁÓW

Pozwól, by Twoje dziecko zanurzyło się w magicznym świetle zabawy z karuzelą sensoryczną Sassy. Kolorowe światełka tańczące wokół, koraliki wędrujące po obręczy, a wszystko to otoczone efektem tęczy – to tylko początek niezwykłych wrażeń, jakie zapewni ta zabawka. Dla malucha to nie tylko moment zabawy, ale też czas rozwijania nowych umiejętności. Zabawa stymuluje zmysł wzroku, ucząc dziecko rozpoznawania kolorów i rozwijając jego koordynację ręka-oko. Niech każdy dzień będzie pełen magicznych chwil!

dobra zabawa

CHWYTAJ WIATR W ŻAGLE – LATAWIEC OD REX LONDON

Klasyczne zabawki mają swoją moc i tradycję i dają więcej szczęścia niż współczesnym rodzicom się wydaje. Palec do budki kto chociaż raz w życiu puszczał latawca. Nad brzegiem morza, na łące – bez względu gdzie, daje Ci pewność, że ta zabawa rozświetla twarze zarówno małych, jak i dużych. Latawiec to pomysł na dobrą zabawę dla każdego, kto kocha przygodę i odrobinę szaleństwa. Złap wiatr w żagle i puszczaj latawiec w niebo – zabawa czeka!

Każda z nas ma swój sposób na dobrą zabawę, mam nadzieję, że moje podpowiedzi i doświadczenie podpowie Ci nowe pomysły i rozwiązania, a może nawet i podejście do wspólnej zabawy. Otwartość, zaangażowanie, głowa pełna pomysłów i wspólny czas to dobry przepis na dobrą zabawę o każdej porze roku!

Artykuł powstał we współpracy z Baby & Travel.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.