Edukacyjny rozwój dziecka poprzez zabawę

Jak zadbać o edukacyjny rozwój dziecka? Zabierz je do WOMAI. To Centrum nauki i zmysłów w Krakowie, które otworzy przed dzieckiem dwa przeciwstawne światy: światła i ciemności. Emocje i wiedza w jednym, warto to zobaczyć!

edukacyjny rozwój dziecka

SKLEP

edukacyjny rozwój dziecka
edukacyjny rozwój dziecka

Wspieranie rozwoju dziecka jest kluczowym elementem wychowania. Rodzice chcą zapewnić im możliwość wzrostu edukacyjnego, jednak nie wszystkie dzieci chłoną wiedzę tak chętnie i nie zawsze potrafią dostosować się do sztywnych reguł narzuconych przez szkolnictwo. Jak zatem połączyć naukę z zabawą bez wywierania niepotrzebnej presji?

Innowacyjnym miejscem w samym sercu Krakowa jest WOMAI – Centrum Nauki i Zmysłów. Znajdują się w nim dwie nietypowe wystawy: ,,w stronę światła” i ,,w stronę ciemności”, które w rewolucyjny sposób wyznaczają nowy kierunek edukacji. Na “jasnej” ścieżce odkrywamy fenomen kolorowego cienia, zatrzymujemy go w miejscu, gramy na kieliszkach oraz na laserowej harfie. Nie brakuje tu interaktywnych przedmiotów, wśród których znajdziemy lustrzane okulary, kolorowy piasek czy iluzje optyczne. Aktywności sensoryczne nie przytłaczają, wręcz przeciwnie!

Wystawa ,,w stronę ciemności” jest unikalnym doświadczeniem, podczas którego niewidomy przewodnik zabiera nas w podróż po świecie widzianym z jego perspektywy. Na godzinę zostajemy pozbawieni najważniejszego zmysłu, wzroku… z wykorzystaniem pozostałych przebywamy niezwykłą podróż: przechodzimy przez ruchliwą ulicę, robimy zakupy, wykonujemy różnorodne zadania. Wszystko to w kompletnej ciemności! Wystawa pokazuje, z czym na co dzień radzą sobie osoby niewidome oraz uczy, jak rozbudować empatię wobec nich.

Centrum proponuje interaktywną formę edukacji, co jest atrakcyjne szczególnie dla najmłodszych.

edukacyjny rozwój dziecka
edukacyjny rozwój dziecka

To musisz wiedzieć wybierając się do WOMAI 

WOMAI mieści się przy ulicy Pawiej 34 w Krakowie, przyjmuje zarówno grupy szkolne, jak i indywidualnych zwiedzających. Bilety można nabyć na stronie www.womai.pl

edukacyjny rozwój dziecka

Artykuł powstał na zamówienie WOMAI.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Kup teraz

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.