Na warszawskim Grochowie powstało nowe, wyjątkowe miejsce – Wolna Przestrzeń. Unikalne połączenie coworkingu rodzicielskiego wraz z opieką nad dziećmi i przytulnej rodzinnej kawiarni. Jest to inicjatywa Fundacji Rodzinna, która została powołana w celu pomagania rodzinom w coraz bardziej wymagającym globalnym otoczeniu.

„Odkąd jesteśmy rodzicami marzyliśmy o miejscu, w którym rodzice jednocześnie mogliby pracować zawodowo i być blisko z dziećmi. Nasze marzenie właśnie się spełnia”

– mówi Karolina Oczyp, prezeska Fundacji Rodzinna.

Wolna Przestrzeń to miejsce, na które składają się trzy integralne elementy: coworking, Klub Malucha dla dzieci, których rodzice będą korzystali z przestrzeni do pracy, oraz przytulna kawiarnia.

Wolna Przestrzeń

W ramach prowadzonych działań będzie można skorzystać m.in. z sali warsztatowej i strefy coworkingowej, które będą dostępne za darmo – wystarczy zgłosić się do organizatorów
i zarezerwować miejsce. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie Klubu Malucha, w którym, pracujący w strefie coworkingowej rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod profesjonalną opieką pedagogów.

W kawiarni Wolna Przestrzeń już teraz można napić się pysznej kawy i wyśmienitych herbat oraz zjeść firmową kanapkę. Wszystko to jest dostosowane do potrzeb młodych rodziców oraz mam karmiących naturalnie –  dostępna jest m.in. kawa bezkofeinowa, mleko roślinne, wegetariańskie kanapki. W menu nie zabraknie także pożywnych przekąsek i napojów dla najmłodszych.

 „Bardzo zależy nam, by oferować zdrową alternatywę dla wszechobecnego niezdrowego jedzenia, dlatego w naszej ofercie dostępne są produkty bezglutenowe czy bezcukrowe. Także weganie znajdą u nas coś dla siebie. Przewidujemy również specjalne pozycje w menu przygotowane z myślą o fanach ruchu na świeżym powietrzu – koktajl bananowy z masłem orzechowym domowej roboty to jedna
z nich”

– dodaje Karolina Oczyp.

„Jesteśmy przekonani, że Wolna Przestrzeń stanie się miejscem towarzyskich spotkań, twórczej pracy i okazją do udziału w wielu inspirujących warsztatach, które planujemy. Już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzania nas na ulicy Paca 40 i śledzenia naszych poczynań na Facebooku oraz stronie internetowej Fundacji”

– mówi Katarzyna Kamińska, dyrektor Fundacji.

Wolna Przestrzeń powstaje w ramach projektu „Prowadzenie Centrum Społecznego PACA w latach 2016-2018 oraz wspierania działań lokalnych na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku” współfinansowanego przez m.st. Warszawę”.

Fundacja Rodzinna: http://www.fundacjarodzinna.org.pl/

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.