Zapraszamy na kolejną inspirującą rozmowę z cyklu Mintowe Rozmowy Latem, podczas których rozmawiamy z pełnymi pasji, przedsiębiorczymi kobietami, które mamy nadzieje zmotywują Was do własnych działań!

***

Tym razem miałyśmy przyjemność rozmawiać z Ewą Solarz. Z wykształcenia historyk sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat dziennikarka i redaktor naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiej kultury w kraju i zagranicą. Kuratoruje szereg projektów i wystaw związanych ze sztuką, designem, ilustracją książkową i ekologią.

Pretekstem do rozmowy jest organizowana przez nią wystawa A kuku. Ilustrowane historie prezentowana podczas Gdynia Design Days. Rozmawiamy o polskiej szkole ilustracji, jej rozwoju i sukcesach za granicą zwracając uwagę na to, jak ważnym w budowaniu wrażliwości dzieci są właśnie ilustracje.

Zapraszamy na nasz kanał MintMagTV, gdzie co 2 tygodnie prezentujemy wywiad z kolejną bohaterką!

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.