Femme Maison to krótkometrażowy film modowy stworzony przez markę Acephala w powiązaniu z najnowszą kolekcją na  sezon jesień/zima 2016-17.

FM_fb

Premiera filmu miała miejsce w Acephala Concept Store w Warszawie 22 września 2016. Film pokazywany jest także w studyjnym kinie Muranów w każdy poniedziałek przed „Julietą” Pedro Almodovara.

Gotowanie, odkurzanie, mycie naczyń, pranie – powtarzalne, uschematyzowane czynności wykonywane w domu, żmudny obowiązek „kobiety domowej”

1 2 3 4 5 7 Femme Maison

Film „Femme Maison” przedstawia przewrotną wizję kobiecej aktywności w mieszkaniu. Bohaterka filmu zmienia dom w scenę artystycznej kreacji. Odkurzacz, brudne naczynia, suszarka na pranie stają się dla niej narzędziami performansu. Potraktowane nie jako zwykłe przedmioty, lecz nowe wersje słynnych dzieł sztuki.

stills_4 stills_3 stills_1

W fantazyjnej galerii dzieł zawłaszczonych znajdziemy m.in. instalacje Louise Bourgeois, Daniela Spoerri i Jeffa Koonsa. „Femme Maison” należy do nowo-rozwijającego się gatunku narracyjnego filmu modowego.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.