Fitness z dzieckiem, to temat dla Ciebie!

Każda świeżo upieczona mama wie że trudno znaleźć  czas na ćwiczenia, w swoim zapracowanym grafiku. Miedzy pracą, gotowaniem i zmienianiem pieluch trudno wygospodarować czas na  trening. Z jednej strony cieszymy się naszym małym szczęściem z drugiej chcemy coś zrobić dla siebie.  Dlatego też przedstawimy Wam klika ćwiczeń, które połączą przyjemne z pożytecznym i nie wpędzą nas w poczucie winy.  40 min trening który możesz wykonać ze swoim dzieckiem. Ćwiczenia można wykonywać na świeżym powietrzu jak i w zaciszu domowym (w tej wersji polecamy otworzyć okno by powietrze z zewnątrz dostało się do mieszkania). No to do dzieła !

1. SŁONIK

Pozycja wyjściowa: stojąca, nogi w lekkim rozkroku, tułów pochylamy w przód, dłonie dotykają stopy. Dziecko kładziemy na kocyku przed sobą, twarzą skierowaną ku górze. Wykonujemy parę kroków do przodu cały czas trzymając się za stopy i wracamy do pozycji wyjściowej. W trakcie ćwiczenie utrzymujemy stały kontakt z dzieckiem. Możemy do niego mówić i uśmiechać się.

5 POWTÓRZEŃ

2. SKŁONY W SIADZIE ROZKROCZNYMfitness z dzieckiem

Pozycja wyjściowa: Siad rozkroczny , ręce w górze, maleństwo umieść przed sobą. Wykonujesz skłon do prawe nogi, do środka, do lewej nogi i powracasz do pozycji wyjściowej. Skłon do środka można wykorzystać na zabawę z dzieckiem np. łaskotanie, głaskanie czy bawienie się rączkami.

15 POWTÓRZEŃ

3. ROZCIĄGANIE NA BRZUCHU

fitness z dzieckiem

Pozycja wyjściowa: leżenie przodem na brzuchu, nogi wyprostowane, ręce zgięte w stawach łokciowych na szerokości i wysokości barków. Dziecko kładziemy na brzuchu twarzą skierowane w naszą stronę. Prostujemy ręce jednocześnie odchylając głowę i kręgosłup w tył. Nasze dzieci też ćwiczą podpatrując to co robimy.

10 POWTÓRZEŃ

Skłony w przódfitness z dzieckiem

Pozycja wyjściowa: Siad z nogami równolegle do siebie, złączonymi w stopach; stopy pionowo do góry. Dziecko sadzamy bądź kładziemy na nogach. Pochylamy tułów w przód, ramiona wyprostowujemy w kierunku stóp. Łapiemy się za stopy obejmując przy tym malucha  i nachylamy się (wytrzymujemy 5-10 sekund) , powracamy do pozycji wyjściowej.

10 POWTÓRZEŃ

4. WYKROK DO PRZODUfitness z dzieckiem

Pozycja wyjściowa: Stanie w szerokim rozkroku, jedna noga zgięta w kolanie ustawiona do przodu; tułów wyprostowany, lekko pochylony do przodu. Dziecko trzymamy na rękach. Kucamy raz na jedno kolano raz na drugie.

15 POWTÓRZEŃ NA KAŻDĄ NOGĘ

5. KUCANE W ROZKROKU

fitness z dzieckiem

Pozycja wyjściowa: Stanie w szerokim rozkroku, tułów wyprostowany, lekko pochylony do przodu. kucamy na boki raz na jedno kolano, raz na drugie Dziecko trzymamy w ramionach

10 POWTÓRZEŃ NA KAŻDĄ NOGĘ

6.BRZUSZKI

fitness z dzieckiem fitness z dzieckiem

Pozycja wyjściowa: Połóż się na podłodze, twarzą do góry, ugnij kolana i ułóż płasko stopy. Trzymaj dziecko na dolnej partii brzucha. Powoli odrywaj ramiona od podłogi i przybliżając swoją twarz do buzi dziecka spinając przy tym mięśnie brzucha. Wykonuj wszystkie ruchy powoli i będąc w górze utrzymuj tą pozycję licząc do trzech i wracamy do pozycji wyjściowej W trakcie tego ćwiczenia możemy bawić się z dzieckiem.

15 do 20 POWTÓRZEŃ

7.PRZYSIADY NA ŁAWCE

fitness z dzieckiem

Pozycja wyjściowa: Stań prosto w lekkim rozkroku. Głowa powinna być przedłużeniem kręgosłupa, wzrok skierowany przed siebie. Wciągnij brzuch.  Powoli zacznij uginać kolana jednocześnie wypychając biodra do tyłu. Schodzisz w dół aż do momentu aż nie usiądziesz na ławce. Postaraj się, aby kolana nie wychodziły przed palce stóp a stopy całe przylegały do podłoża. Dziecko trzymamy na rękach.

15 DO 20 POWTÓRZEŃ, PRZERWA i KOLEJNA SERIA

8.UNOSZENIE NÓG

fitness z dzieckiem

 

Pozycja wyjściowa: Siedząc na ławce lub krześle, noga wyprostowana. Dziecko sadzasz na  na goleniu lub stopie. Nogę unosimy góra-dół. Nasza pociecha będzie czuła się jak na trampolinie a my będziemy rozwiać mięsień czterogłowy.

15 POWTÓRZEŃ NA KAŻDĄ NOGĘ, PRZERWA i KOLEJNE 2 SERIE

9.WYCISKANIE NA BARKI

fitness z dzieckiem

Pozycja wyjściowa: Usiądź w sadzie skrzyżnym. Dziecko trzymasz na rękach twarzą do siebie. Podnieś ręce w górę, bez blokowania łokci nigdy nie prostuj ich do końca. Wytrzymaj tak przez kilka sekund a nastepnie wróć z dzieckiem do pozycji wyjściowej.

10 POWTÓRZEŃ, PRZERWA i KOLEJNE 2 SERIE

10.DESKA

fitness z dzieckiem

Pozycja wyjściowa: Połóż się na brzuchu. Oprzyj się na przedramionach, zginając ręce w łokciach pod kątem prostym. Barki powinny znajdować się dokładnie nad łokciami.Opierając się na palcach stóp unieś tułów. Napnij mięśnie brzucha. Pośladków nie unoś do góry Całe ciało ułożone jest w idealnej linii poziomej.– pięty, biodra i ramiona powinny pozostać w prostej linii. Dziecko ułóż płasko na podłożu, tak abyście leżeli twarzą w twarz. Osoby początkujące mogą zacząć od 30 sekund i wydłużać ćwiczenie o 10 sekund co tydzień, aż będą w stanie wytrzymać 60 sekund. Wykonaj 3 serie.

11.POMPKI

fitness z dzieckiem

Pozycja wyjściowa: Połóż się na brzuchu. Ręce opierasz pod sobą na poziomie klatki piersiowej i rozstawiasz je na szerokość barków. Ciało utrzymujesz w jednej, prostej linii. W tym celu musisz odpowiednio mocno napiąć mięśnie brzucha, pleców, pośladków i nóg. Kolana są wyprostowane a stopy złączone. Łokcie blisko tułowia uginasz je na tyle nisko, by dać buziaka naszemu dziecku. Dziecko ułóż płasko na podłożu, tak abyście leżeli twarzą w twarz. Mamy początkujące lub po dużej przerwie zaczynają od 5 pompek, przerwa i dwie kolejne serie.

Fitness z dzieckiem może być miły i zabawny. Przede wszystkim poprawia nastrój, figurę i samopoczucie. Wypróbuj koniecznie!

Autor: Anna Kuryłek

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.