GoldieBlox to seria zestawów konstrukcyjnych dla dziewczynek w wieku 4-8 lat zachęcających do kreatywnego, samodzielnego tworzenia i projektowania. Goldie jest złotowłosą dziewczynką, która zamieszkuje miasteczko BloxTown. Wraz z grupą przyjaciół i swoich zwierzątek konstruuje niecodzienne maszyny i budowle przy pomocy narzędzi, które do złudzenia przypominają te prawdziwe,  konstruktorskie czy hydrauliczne, przeżywając przy tym fascynujące przygody.

BT006_Box_Cover copy

Poprzez ciekawe opowiadania o odważnej, pewnej siebie dziewczynce, złotowłosej konstruktorce Goldie oraz jej przyjaciołach  zestawy GoldieBlox wprowadzają w życie dzieci koncepcję inżynierii, fizyki, dynamiki, ucząc poprzez zabawę takich podstawowych pojęć jak np. moment obrotowy, pęd, ruch obrotowy, napięcie czy animacja. Konstruując samodzielnie niesamowite maszyny i budowle dzieci pokonują kolejne trudności i uczą się rozwiązywać zadania. A przy tym dobrze się bawią!

GoldieBlox to interaktywna zabawka nagradzana na arenie międzynarodowej, która ma zainspirować nowe pokolenie dziewczynek wynalazczyń. Projekt ujrzał światło dzienne w 2012 roku. Miał swój początek na największej na świecie platformie finansowania projektów kreatywnych – Kickstarter. GoldieBlox to pomysł niezwykle kreatywnej Debbie Sterling, która ukończyła Uniwersytet w Stanford na kierunku inżynieria i zarządzanie. Debbie zaobserwowała, że na kierunkach takich jak inżynieria, matematyka czy nauki ścisłe odsetek kobiet jest niezwykle niski. Zagłębiając się w temat zdobyła dowody na to, że dziewczynki tracą zainteresowanie naukami ścisłymi w wieku ośmiu lat. Postanowiła to zmienić. Wiedziała, że stworzenie różowej zabawki to zdecydowanie za mało. Przez dwa lata studiowała proces rozwoju dziecka, zgłębiła tajniki marketingu płci. Wiedząc, że dziewczynki mają duże zdolności werbalne, czytania oraz pisania postanowiła cały koncept oprzeć właśnie na tych umiejętnościach.

Strzałem w dziesiątkę okazało się połączenie kreatywnego zestawu z przygodami dziewczynki o imieniu Goldie, która uwielbia tworzyć i budować.

Goldie Blox 6

Celem GoldieBlox jest zwiększenie liczby kobiet wynalazczyń. GoldieBlox ma wyrównać szanse i dać narzędzia do tworzenia dziewczynkom rzeczy, na które mają ochotę – przy pomocy prostych narzędzi, z którymi na co dzień nie mają do czynienia, takich jak m.in.: złączki, podkładki, bloczki czy osie. Dzięki temu ma szansę zmienić przeświadczenie o typowych zabawkach dla dziewczynek i chłopców.


Dzieci mogą bawić się razem, bez wartościowania i podziałów. Trzeba jednak powiedzieć, że chłopcy również szaleją za GoldieBlox…

GoldieBlox nadaje nowy charakter i odcień kolorowi różowemu, który w GoldieBlox nie jest dominujący. W tym przesłaniu chodzi o coś więcej, niż sam kolor. Chodzi o odwagę, kreatywność i samodzielność!

Zestawy mają przyjazne, pastelowe kolory, a przesłaniem samej Goldie, czyli Złotowłosej jest powiedzenie „Goldie is a new pink” – czyli „Złoty to nowy różowy”.

Goldie Blox 1

GoldieBlox ciągle rozwija swój produkt. Dzisiaj to już także aplikacje mobilne, blog, materiały video, które stanowią doskonałe uzupełnienie do kreatywnych zestawów. Dziecko może sprawdzić na filmiku video, w jaki sposób skonstruować zestaw, jak połączyć ze sobą poszczególne części. Kolorowe, inspirujące zestawy zachęcają do samodzielnego tworzenia!

GoldieBlox otrzymała wiosną nagrodę Zabawka Roku 2016.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.