Na polskim rynku debiutuje nowa marka oferująca wykonane ręcznie stoły oraz stoliki kawowe, głównie z naturalnych materiałów i surowców – drewno, żywica oraz mech. Meble dostępne są w Forum Designu.

Produkty Malita Just Wood wytwarzane są z naturalnych materiałów i surowców takich jak drewno, żywica oraz mech. Jednym z głównych wyróżników tej marki jest możliwość niemal nieograniczonej personalizacji oferowanych elementów wyposażenia wnętrza.

Nic tak nie łączy jak pasja

Malita Just Wood to dwie osoby: Ela i Przemek. Kiedy poznali się 8 lat temu nie myśleli jeszcze o wspólnej pracy, ale z czasem wspólna pasja do tworzenia i projektowania doprowadziła do powstania marki Malita Just Wood.

„Pomysł projektowania wyszedł przy adaptacji naszego mieszkania na poddaszu. Jesteśmy bardzo skrupulatnym zespołem dlatego ten remont trwał aż dwa lata. Poprzedzony był dokładną analizą aktualnych trendów w aranżacji wnętrz. Przeglądnęliśmy setki tysięcy stron czasopism i stron internetowych. Wyłuskaliśmy co nam się podoba i przenosiliśmy to na nasz grunt. Wszystkie meble, zabudowy wykonywała złota rączka – Przemek” – mówi Ela Malita.

„Gdy dobrnęliśmy do realizacji stołu jadalnianego okazało się, że mamy pomysłów od groma, nie polegały one na powielaniu, a były całkiem nietypowe i oryginalne. Wykonaliśmy pierwszy stolik, a później kolejne. Eksperymentując dalej wystawiliśmy je na aukcji internetowej na sprzedaż i co się okazało… Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. I tak się zaczęło” – dodaje.

Naturalne materiały i ich ponadczasowy urok

Czy chcielibyście codziennie pić kawę przy stoliku, w którego wykończeniu znajdziesz dąb i żywicę, albo mech? Malita Just Wood łączy ponadczasowe rozwiązania z nowoczesnymi technologiami. W pierwszej kolejności postawili na drewno, ponieważ towarzyszy im od lat. To ponadczasowy materiał, który nigdy nie przeminie. Jedynie co się zmienia to sposób jego opracowania, stylistyka.

Malita Just Wood Malita Just Wood

Projektanci marki postawili również na błękitne szkło, które idealnie komponuje się z wszystkimi odcieniami drewna. Przełamuje masywność tego materiału, przy jego zastosowaniu mebel wydaje się lżejszy i delikatniejszy. Błękit wyłuskuje i podkreśla piękno drewna. Nadaje mu nowoczesnego charakteru, a przy okazji nawiązuje do naturalnych zjawisk (rzeki, stawy).

Aby być jeszcze bliżej natury, projektanci Malita Just Wood postawili na mech.

Malita Just Wood

„Chcieliśmy zaszczepić kawałek lasu w naszych projektach. Zieleń ma niesamowity wpływ na nasze samopoczucie. W aranżacji wnętrz już zagospodarowujemy zieleń na ścianach, a dlaczego tego nie zrobić w stolach i stolikach kawowych? Miło jest wypić kawę, czy zjeść kolację w towarzystwie mikrolasu. Zwłaszcza, że nasze stoły z mchem są bardzo praktyczne. Rośliny te już nie rosną, nie mają zapotrzebowania ani na wodę, ani na światło” – mówi Ela Malita.

Każdy z klientów może skorzystać z unikalnej możliwości aranżacji ich wymarzonych mebli wedle własnych potrzeb i kolorystyki wnętrz, do których trafią. Dostępne modyfikacje dotyczą zastosowanych materiałów, kształtów, rozmiarów, aż po detale wykończenia. Obecnie projekty Malita Just Wood można zobaczyć w showroomie Forum Designu, mieszczącym się przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.