Greentom to najbardziej ekologiczny wózek na świecie. Holenderska marka stworzyła wózek składający się w 100% z ekologicznych produktów. Wózek określany jest mianem niezawodny, praktyczny, lekki, a przede wszystkim stworzony w myśl poszanowania przyrody. Mammazinowe mamy musiały przekonać się jak Greentom sprawdza się w codziennym życiu z maluszkiem.

Do testów staje Greentom Upp w wersji z gondolą. Przesyłka przychodzi w dwóch opakowaniach. Ich złożenie zajmuje nam co najwyżej 10 minut. Wózek dotarł do nas w bardzo wiosennym kolorze – mięta, na czarnej ramie. Podglądałam inne dostępne kolory i urzekła mnie gama barw, a biała rama przedstawia się jeszcze lepiej niż czarna. Pierwsze testy Greentom przechodzi już w domu, a gdy wychodzi słońce ruszamy przetestować wózek nie tylko w miejskich warunkach.

Gondola jest nisko położona, czyli tak jak lubię najbardziej. Gdziekolwiek bym nie przysiadła: ławka w parku, kawiarnia, mam zawsze maleństwo na wysokości wzroku. Wiadomo, mama nie może oderwać od swojej pociechy wzroku. Co więcej gondola jest zgrabna, nie jestem fanką tych ciężkich i topornych, w których ledwo widać dziecko. Gondola jest bardzo przytulna, daje poczucie bezpieczeństwa maleństwu. Jestem fanką wykorzystania ekologicznych materiałów nie tylko w obudowie, ale również w tekstyliach.

Wózek jest niezwykle lekki, bez problemu, a co najważniejsze bez zadyszki, przemierzam 50 schodów w jedną i drugą stronę kilka razy dziennie.

Greentom składa się bardzo prosto i szybko. Składanie go to zaledwie jeden ruch ręką. Duży plus za wielkość po złożeniu. Jest bardzo kompaktowy. Bez problemu w pozycji pionowej umieszczam złożoną ramę w bagażniku.

Greentom jest skrętny, bardzo lekko się prowadzi.  Nawet z wypełnionym koszykiem spokojnie mogę prowadzić wózek nawet jedną ręką. Bardzo zwracam na ten aspekt uwagę – zatem z czystym sumieniem daję dodatkowy plus. Małe koła nadają się idealnie do miejskich warunków, ale testowałam wózek również na leśnych ścieżkach. Śmiało mogę powiedzieć, że w tych okolicznościach przyrody również sprawdził się bardzo dobrze.

Doceniam bardzo jego ekologiczny charakter. Jeżdżąc nim miałam poczucie, że jest to moja cegiełka i ukłon w stronę środowiska.

Nie dla wyglądu kupuje się wózek, ale Greentom ma to coś, co urzeka. Zgrabny, przyjazny design zrobił na mnie wrażenie. Jego cena nie jest również bez znaczenia. To bardzo rozsądny wybór, za dobrą cenę. Kupujemy jakość i holenderski design.

Wózek ma charakter 3w1, wraz z rozwojem dziecka, zmieniamy nakładki na ramie. Zaczynając od gondoli (carrycot), idąc dalej do małych odkrywców (reversible) i kończąc na wieku przedszkolnym (classic). Niewątpliwie jest to ekonomiczna strona wózka, co również ściśle jest związane z ekologicznym stylem życia.

Jeśli miałabym wskazać słabe strony wózka, byłaby to twarda rączka. Producent opisuje ją jako sprężystą, dla mnie była mimo całej lekkości prowadzenia mało przyjazna. Bardzo szybko zauważyłam także oznaki użytkowania. Od wózka nawet najbardziej ekologicznego, oczekiwałabym większej trwałości materiału. Jednak patrząc globalnie liczba pozytywów znacznie przewyższa nad minusami, które śmiało można zaakceptować koncentrując się na znakomitych plusach wózka Greentom.

Przyznam, że z żalem się z nim rozstawałam, to był bardzo przyjemny wspólny czas. Przeżyłyśmy z Greentom’em liczne spacery i przygody. Jest to wózek dla świadomych rodziców, którzy szukają wózka lekkiego i poręcznego.

Mammazine_Greentom5 Mammazine_Greentom6 Mammazine_Greentom7 Mammazine_Greentom8Cena: około 1 599 zł

Testowały: Bogna i Zoe

Zdjęcia: Marta Wilk

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.