Gry dla najmłodszych – do każdego plecaka i na każdą kieszeń

W trasie, w podróży, na basenie, jednym słowem oto gry dla najmłodszych, które sprawią, że wakacje 2019 będą wyjątkowe.

gry dla najmłodszych

SKLEP

Gry dla najmłodszych – z nimi wakacje 2019 będą udane!

W wakacje częściej niż zwykle stajemy przed wyzwaniem, jakim jest zagospodarowanie czasu naszych pociech w niezbyt przyjaznych warunkach podróży. Maluchy, podobnie zresztą jak i my, niezbyt dobrze znoszą wszelkie korki, opóźnienia i przestoje na trasie, a także wielogodzinne uwiązanie do jednego środka transportu. Aby uniknąć niepotrzebnego napięcia już na starcie naszej podróży, warto zaopatrzyć się w niewielkie, acz angażujące gry dla najmłodszych, które umilą wszystkim czas.

TOP gry dla najmłodszych w podróży

Najbardziej oczywistą propozycją są nieśmiertelne Dobble – jedna z najpopularniejszych gier na rodzimym rynku planszówkowym. Jest niewielka, poręczna i ma bardzo proste zasady: staramy się jak najszybciej znajdować pary wśród znajdujących się na kartach symboli. Co ciekawe, w tym roku twórcy gry zdecydowali się na przygotowanie zupełnie nowego wydania tej kultowej już gry dla najmłdoszych. Nowa wersja jeszcze lepiej wpisuje się w wakacyjny klimat. Dobble Wodoodporne nie tylko mają symbole związane z plażą, morzem i latem, ale również zawierają znacznie bardziej wytrzymałe, plastikowe karty. Dzięki temu ta wersja gry jeszcze lepiej nadaje się do zabrania w plener.

gry dla najmłodszych

Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca do przeprowadzenia rozgrywki (np. dysponujemy tylko malutkim stolikiem w pociągu), naszymi sprzymierzeńcami będą te gry dla najmłdoszych, które wymagają jedynie powierzchni rozmiarów pojedynczej karty. Jedną z nich jest Kto to zrobił? – tytuł niepozorny, ale jednocześnie taki, w który możemy zagrać nawet kilkanaście razy pod rząd i absolutnie nie będziemy znudzeni. Fabuła gry jest prosta: musimy znaleźć zwierzątko winne zrobienia kupy na środku naszego salonu. Oczywiście wszyscy gracze będą starali się dowieść, że to nie ich podopieczny spowodował całe zamieszanie. W tym celu będziemy starali się jak najszybciej zagrać odpowiednie karty z ręki, aby pozbyć się ich wszystkich. Gra łączy zapamiętywanie i szybkość reakcji, a dodatkowo jest zamknięta w miniaturowym, mocnym pudełku, dzięki czemu możemy ją bez obawy umieścić w każdym bagażu.

gry dla najmłodszych

Warto pamiętać, że format podróżny w świecie gier dla najmłodszych nie musi oznaczać karcianek. Świetnym przykładem będzie Przechlapane! które łączy mechanikę prostej planszówki z poręcznym opakowaniem. Wewnątrz puszki znajdziemy basen, na bokach którego umieszczamy pionki w różnych kolorach. Każdy z graczy w tajemnicy losuje jeden kolor – odtąd pionki o tej barwie będą należały do niego, a on sam będzie się starał, aby do końca gry nie wpadły do basenu. Uczestnicy będą kolejno przemieszczali pionki wokół planszy i strącali je do wody tak długo, aż pozostanie tylko jeden. To połączenie blefu, zapamiętywania i umiejętnego planowania z pewnością sprawdzi się na niejednej wyprawie.

gry dla najmłodszych

Jak widać, gier dostosowanych do transportu jest całe mnóstwo. Zachęcamy do własnych poszukiwań formatów podróżnych, a przede wszystkim do grania – nie tylko w wakacje. To świetny sposób na zaangażowanie dziecka we wspólne aktywności.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.