Gry dla najmłodszych – do każdego plecaka i na każdą kieszeń

W trasie, w podróży, na basenie, jednym słowem oto gry dla najmłodszych, które sprawią, że wakacje 2019 będą wyjątkowe.

gry dla najmłodszych

SKLEP

Gry dla najmłodszych – z nimi wakacje 2019 będą udane!

W wakacje częściej niż zwykle stajemy przed wyzwaniem, jakim jest zagospodarowanie czasu naszych pociech w niezbyt przyjaznych warunkach podróży. Maluchy, podobnie zresztą jak i my, niezbyt dobrze znoszą wszelkie korki, opóźnienia i przestoje na trasie, a także wielogodzinne uwiązanie do jednego środka transportu. Aby uniknąć niepotrzebnego napięcia już na starcie naszej podróży, warto zaopatrzyć się w niewielkie, acz angażujące gry dla najmłodszych, które umilą wszystkim czas.

TOP gry dla najmłodszych w podróży

Najbardziej oczywistą propozycją są nieśmiertelne Dobble – jedna z najpopularniejszych gier na rodzimym rynku planszówkowym. Jest niewielka, poręczna i ma bardzo proste zasady: staramy się jak najszybciej znajdować pary wśród znajdujących się na kartach symboli. Co ciekawe, w tym roku twórcy gry zdecydowali się na przygotowanie zupełnie nowego wydania tej kultowej już gry dla najmłdoszych. Nowa wersja jeszcze lepiej wpisuje się w wakacyjny klimat. Dobble Wodoodporne nie tylko mają symbole związane z plażą, morzem i latem, ale również zawierają znacznie bardziej wytrzymałe, plastikowe karty. Dzięki temu ta wersja gry jeszcze lepiej nadaje się do zabrania w plener.

gry dla najmłodszych

Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca do przeprowadzenia rozgrywki (np. dysponujemy tylko malutkim stolikiem w pociągu), naszymi sprzymierzeńcami będą te gry dla najmłdoszych, które wymagają jedynie powierzchni rozmiarów pojedynczej karty. Jedną z nich jest Kto to zrobił? – tytuł niepozorny, ale jednocześnie taki, w który możemy zagrać nawet kilkanaście razy pod rząd i absolutnie nie będziemy znudzeni. Fabuła gry jest prosta: musimy znaleźć zwierzątko winne zrobienia kupy na środku naszego salonu. Oczywiście wszyscy gracze będą starali się dowieść, że to nie ich podopieczny spowodował całe zamieszanie. W tym celu będziemy starali się jak najszybciej zagrać odpowiednie karty z ręki, aby pozbyć się ich wszystkich. Gra łączy zapamiętywanie i szybkość reakcji, a dodatkowo jest zamknięta w miniaturowym, mocnym pudełku, dzięki czemu możemy ją bez obawy umieścić w każdym bagażu.

gry dla najmłodszych

Warto pamiętać, że format podróżny w świecie gier dla najmłodszych nie musi oznaczać karcianek. Świetnym przykładem będzie Przechlapane! które łączy mechanikę prostej planszówki z poręcznym opakowaniem. Wewnątrz puszki znajdziemy basen, na bokach którego umieszczamy pionki w różnych kolorach. Każdy z graczy w tajemnicy losuje jeden kolor – odtąd pionki o tej barwie będą należały do niego, a on sam będzie się starał, aby do końca gry nie wpadły do basenu. Uczestnicy będą kolejno przemieszczali pionki wokół planszy i strącali je do wody tak długo, aż pozostanie tylko jeden. To połączenie blefu, zapamiętywania i umiejętnego planowania z pewnością sprawdzi się na niejednej wyprawie.

gry dla najmłodszych

Jak widać, gier dostosowanych do transportu jest całe mnóstwo. Zachęcamy do własnych poszukiwań formatów podróżnych, a przede wszystkim do grania – nie tylko w wakacje. To świetny sposób na zaangażowanie dziecka we wspólne aktywności.

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.