Jak opalać się bezpiecznie?

Czy wiesz jak opalać się bezpiecznie? Oto ściągawka z opalania, aby było miło i bezpiecznie. Lato w pełni, więc warto przypomnieć sobie słoneczne zasady i korzystać gdziekolwiek być sie wybierała w te wakacje. Bo dbać o siebie trzeba nawet w domowym ogródku.

jak opalać się bezpiecznie

SKLEP

Nie wiem jak Ty, ale ja zawsze czekam na słoneczne dni. Nie lubię się opalać, ale wygrzewam się na słońcu jak kotek, wystawiając buzię w kierunku promieni. Aby mieć lepszą energię i nałapać witaminy D. Kiedyś chciałam mieć opaloną skórę, dzisiaj moje priorytety się zmieniły. Zastanawiasz się jak opalać się bezpiecznie? Oto moje sprawdzone sposoby!

Zapanuj nad słońcem – sprawdź jak opalać się bezpiecznie

1. Smaruj kilka razy

Nie wystarczy posmarować się tylko raz. Pamiętaj o systematycznym nakładaniu kremu z filtrem. Kosmetolodzy radzą używać krem co dwie godziny. W przeciwnym razie jego skuteczność spada.

2. Nałóż krem jeszcze przed wyjściem z domu

Najlepiej posmarować się jeszcze przed wyjściem z domu. Pamiętaj, że krem potrzebuje aż 20 minut, żeby się wchłonąć i zacząć działać. Nakładając krem jeszcze w domu, masz całkowitą pewność, że wychodząc, od razu jesteś bezpieczna.

3. Filtry są bezpieczne

Niektórzy twierdzą, że filtry to sama chemia i trucizna dla skóry. Dermatolodzy zapewniają, że są bezpieczne i trzeba je stosować koniecznie. Na szczęście wśród szerokiej oferty, znajdziesz rozwiązania, które są blisko natury. Są to na przykład filtry mineralne.

4. Krem z filtrem pod podkład

Dzisiaj na rynku dostępna jest szeroka gama produktów do twarzy od kremów po mgiełki. Warto pamiętać prostą zasadę, że wystarczająca ilość kremu powinna być równa ilości, która mieści się na łyżeczce. Zatem nawet jeśli masz podkład z filtrem, warto nałożyć dodatkowy krem również z filtrem. 

5. Wodoodporne filtry

Naukowcy udowodnili, że nie ma kremów z filtrem wodoodpornych. Prawdą jest natomiast, że filtr chroni Cię w wodzie przez 40 minut, po tym czasie należy posmarować się ponownie po wyjściu z wody i osuszeniu się.

jak opalać się bezpiecznie

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

6. Witamina D

Lekarze powtarzają niustannie, że w naszej szerokości geograficznej suplementacja diety wymagana jest całorocznie, bo nie jesteśmy w stanie nagromadzić takiej ilości witaminy D nawet przez całe wakacje. Wykonaj badania krwi i sprawdź z lekarzem jaka dawka będzie dla Ciebie stosowna.

7. Smaruj się nawet w cieniu

Z całą pewnością w cieniu jest chłodno, ale na pewno cień nie chroni Cię przed promieniowaniem UV, gdyż odbijają się one od piasku i i tak do Ciebie trafiają. Zatem wato zapamiętać, siedząc w cieniu również stosujemy krem z filtrem.

8. Krem w pracy i w podróży

Szyba nie chroni przed promieniowaniem UV, dlatego siedząc w pracy czy w samochodzie, zadbaj również o posmarowanie się kremem z filtrem. Dopiero wtedy będziesz bezpieczna.

9. Całkowita ochrona

Całkowita ochrona nie istnieje. Ale warto sięgać po kremy z jak największym filtrem, dla dzieci wybieram 100, dla siebie 50. 

10. Zjedz słońce

Według lekarzy jedzeniem można wzmocnić działanie filtrów poprze zawarte w nich antyoksydanty. Jak wybierać produkty, aby opalać się bezpiecznie? Dermatolodzy po licznych badaniach wskazują pomidory, które mają właściwości zmniejszenia zaczerwienienia po opalaniu. Być może to cały sekret Włochów? Inne wymieniane produkty to czekolada, żurawiny, ryby oraz orzechy włoskie. Jak dla mnie pycha, będę je jadła latem bez wyrzutów sumienia.

W lipcu w ochronie przeciwsłonecznej towarzyszyły nam kremy z serii Pharmaceris:

 

  • Krem o szerokopasmowej ochronie przed słońcem SPF 50+  –  chroni przed promieniowaniem UVB, UVA, IR (podczerwienią), a także HEV (światłem widzialnym), a także zapewnia ochronę systemu immunologicznego skóry, ponieważ blokuje uwalnianie się czynników prozapalnych w wyniku ekspozycji na czynniki zewnętrzne, minimalizując niepożądane reakcje zapalne skóry w wyniku ekspozycji na słońce: podrażnienia, świąd, zaczerwienienia, rumień, przebarwieni
  • Emulsja ochronna w sprayu SPF 50+ – z multipozycyjną aplikacją dla moich ruchliwych dzieci
  • Krem specjalna ochrona 100+ do twarzy i ciała, nakładm pod podkład, a dzieciom na caiło bo mimio wysokiego filtru pięknie się rozsmarowuje i szybko wchłania. To krem z serii A do skóry delikatnej i wrażliwej
jak opalać się bezpiecznie

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.