Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci

Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci pomagają trenować oddech i praktykować ,,tu i teraz”. Ty też możesz wskoczyć na wyższy level i trenować uważność ze swoim dzieckiem. Sprawdź, jak się do tego przygotować.

ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci

SKLEP

Zastanawiasz się dlaczego Twoje dziecko miałoby się relaksować? Jestem przekonana, że w dzisiejszym świecie bodźców, które atakują nas z każdej strony, taki czas wyciszenia jest potrzebny nie tylko nam dorosłym, ale i dzieciom również.

Gdy na początku roku planowaliśmy patronaty magazynu MINT, z wielką przyjemnością przyjęłam propozycję Wydawnictwa Zielona Sowa, które wydało właśnie książkę ,,Wyobrażanki”. Czyli zestaw ćwiczeń relaksacyjnych dla dzieci. 

Dlaczego warto praktykować ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci?

Anna Olejnik autorka książki ,,Wyobrażanki” przekonała mnie, że ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci pozwalają odzyskać kontakt z ciałem oraz z własnymi emocjami. Szczególnie w czasach, gdy dzieci zostały na tak długi czas odizolowane, potrzebna jest im droga, aby znaleźć czas dla siebie i swoich odczuć. Przygotowała w ramach pomocy i wsparcia dzieci i rodziców ćwiczenia, które na start przygody z relaksacją.

 

JAK PRACOWAĆ Z KSIĄŻKĄ?

Możesz wykonywać ćwiczenia w kolejności lub według własnego uznania. Możesz korzystać z dołączonej instrukcji, lub równiez dobrze podążać za intuicją. Warto odpuścić wszelkie oczekiwania i wymagania. 

Możecie zacząć od tych łatwiejszych ćwiczeń, lub wybrać tylko jedno, które wpisuje się w Waszą codzienność. Warto zajrzeć do instrukcji, aby poznać schemat pracy z ćwiczeniami na początku. Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci powinny być wykonywane bez przymusu, niech będą formą zabawy i odskocznią od codziennego dnia. 

Wybierz spokojne miejsce i daj się ponieść emocjom. Możesz siedzieć na kocu, macie lub na łóżku – to Ty wybierasz. 

ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci
ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci

JAKIE ĆWICZENIA RELAKSACYJNE CZEKAJĄ NA DZIECI?

Celem wszystkich ćwiczeń jest bawić i inspirować. A w efekcie pozwolić na relaks i odpoczynek od codzienności. Na kartkach ,,Wyobrażanek” znajdziesz ćwiczenia muzyczne, i te związane z dotykiem czy oddechem. To świetna okazja, żeby poznać siebie. Zabawy nie są długie, mają bowiem być miłą odskocznią od monotonii dnia. Każda zabawa pozwala zaznać relaksu i poczuć ,,tu i teraz”. Każde ćwiczenie mocno oddziałuje na wyobraźnię, nasze ulubione to Ciasto Czekoladowe – bo aż ślinka cieknie. Praktykujemy też wdzięczność każdego wieczora lub ranka, bo to pomaga nam dostrzec droben rzeczy, które znaczą dla nas finalnie tak wiele.

 

ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci
ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci

,,Wyobrażanki” ukazały się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa

Cena: 32,99 zł

KSIĄŻKĘ KUPISZ TU

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.