Zastanawiałaś się kiedyś jak zrobić biżuterię w domowym zaciszu? Zaczynając przygodę z ręcznie tworzonymi ozdobami przejrzyj najpopularniejsze techniki, najłatwiejsze dla początkującego. Do dzieła!

***

MAKRAMA

Biżuteria z makramy zachwyca naturalnością, prostotą i surowym wykończeniem. Ta artystyczna technika polega na tworzeniu misternych splotów z różnego rodzaju sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. W sam raz na rozpoczęcie przygody z biżuterią DIY. 

Biżuteria handmade

Biżuteria handmade

FILCOWANIE

Delikatna filcowa biżuteria idealnie uzupełni zimowo-jesienny look. Ozdoby wykonuje się ze sfilcowanego materiału na mokro lub sucho. Popularną metodą filcowania jest tzw. filcowanie nuno, czyli spilśnianie wełny na mokro. Filc można kupić w każdym możliwym kolorze i jest stosunkowo tani, więc można testować do woli.

Biżuteria handmadeBiżuteria handmade

HAFT SUTASZOWY

Sutasz to rodzaj haftu ręcznego, do którego wykorzystuje się specjalne paski z wiskozy, czyli sutasze. Sznurki łączy się ze sobą w odpowiedni sposób i oplata nimi kamienie, koraliki lub kryształy tworząc fantazyjny wzór. Technika nie należy do najłatwiejszych, ale przy odrobinie wprawy na pewno stworzysz cuda.

Biżuteria handmade


Źródło: Pinterest

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.