Zastanawiałaś się kiedyś jak zrobić biżuterię w domowym zaciszu? Zaczynając przygodę z ręcznie tworzonymi ozdobami przejrzyj najpopularniejsze techniki, najłatwiejsze dla początkującego. Do dzieła!

***

MAKRAMA

Biżuteria z makramy zachwyca naturalnością, prostotą i surowym wykończeniem. Ta artystyczna technika polega na tworzeniu misternych splotów z różnego rodzaju sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. W sam raz na rozpoczęcie przygody z biżuterią DIY. 

Biżuteria handmade

Biżuteria handmade

FILCOWANIE

Delikatna filcowa biżuteria idealnie uzupełni zimowo-jesienny look. Ozdoby wykonuje się ze sfilcowanego materiału na mokro lub sucho. Popularną metodą filcowania jest tzw. filcowanie nuno, czyli spilśnianie wełny na mokro. Filc można kupić w każdym możliwym kolorze i jest stosunkowo tani, więc można testować do woli.

Biżuteria handmadeBiżuteria handmade

HAFT SUTASZOWY

Sutasz to rodzaj haftu ręcznego, do którego wykorzystuje się specjalne paski z wiskozy, czyli sutasze. Sznurki łączy się ze sobą w odpowiedni sposób i oplata nimi kamienie, koraliki lub kryształy tworząc fantazyjny wzór. Technika nie należy do najłatwiejszych, ale przy odrobinie wprawy na pewno stworzysz cuda.

Biżuteria handmade


Źródło: Pinterest

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.