Kąpiel Kleopatry – sekret urody egipskiej piękności w Hotelu Dębowym
Czy istnieje bardziej królewski relaks aniżeli kąpiel w mleku i miodzie? Nie bez powodów taka kąpiel była stosowana przez Kleopatrę, królową hellenistycznego Egiptu, jedną z najwybitniejszych i najpiękniejszych kobiet starożytności. Dziś to jeden z najbardziej cenionych naturalnych zabiegów.
kąpiel kleopatry

SKLEP

Królewska kąpiel Kleopatry – pieści skórę i koi zmysły

Kleopatra, legendarna królowa Egiptu, miała być jedną z najpiękniejszych kobiet w dziejach. Niewątpliwie jej uroda była zjawiskowa. – Była piękna i promienna urokiem młodości, miała czarujący głos, rozkoszą było patrzeć na nią i słuchać jej słów. Nic dziwnego, że łatwo ujarzmiała każdego – napisał o Kleopatrze jeden z ówcześnie żyjących historyków.

Podobno jednym z sekretów urody Kleopatry były kąpiele w mleku i miodzie, które czyniły jej skórę niesamowicie gładką i promienną. Co jest potrzebne, by poczuć się niczym egipska piękność? Taką królewską kąpiel można przygotować w domu, albo skorzystać z relaksującego rytuału w spa. Bazą profesjonalnej kąpieli Kleopatry są trzy naturalne produkty – mleko, miód i zasadowa sól do kąpieli.

Właściwości „Kąpieli Kleopatry”

Mleko nawilża i uelastycznia skórę, a dodatkowo poprawia jej wygląd, co pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia. Miód znakomicie odżywia i utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności skóry. Dodatkowo ma właściwości regeneracyjne. Zasadowa pielęgnacja ciała oczyszcza, pomaga pozbyć się z powierzchni skóry kwasów i szkodliwych substancji wydalonych przez organizm. Skóra staje się przyjemnie natłuszczona, jędrna i delikatna w dotyku. Dodatkowo kąpiel Kleopatry jest źródłem niezapomnianych doznań, działających kojąco na zmysły. W szczególności polecana jest osobom zestresowanym, oczekującym pielęgnacji połączonej z głębokim odprężeniem. Ponadto ten zabieg doskonale przygotowuje ciało do masażu oraz innych kuracji pielęgnacyjnych i relaksujących.

Królewski rytuał w Górach Sowich

Miejscem, gdzie można przekonać się o wyjątkowym działaniu pielęgnującym i odprężającym kąpieli Kleopatry jest Hotel Dębowy Biowellness & SPA, leżący w Górach Sowich, regionie słynącym z pszczelarstwa. Jest to jeden z zabiegów proponowanych w ramach apiterapii, terapii miodem i innymi produktami pochodzenia pszczelego, która jest podwaliną tutejszego senseSPA.
Podczas zabiegu wykorzystuje się miód w dwóch postaciach. Pierwsza postać to czysty miód, który służy do zrobienia odżywczej maseczki na twarz. Miód można nałożyć również na włosy. Druga postać to miód połączony z zasadową solą do kąpieli. Rozpuszczona w wodzie sól tworzy roztwór o wartości pH 8.5. Miód wraz z zasadową solą zapewnia idealny peeling do użycia na ciało podczas kąpieli. Dodatkowo do kąpieli dodawane jest mleko, bogate w proteiny, witaminy (głównie z grupy B), wapń oraz wiele innych cennych elementów, które dobrze wchłaniają się przez skórę. Zabieg przeprowadzany jest w specjalnej wannie, w której możliwe jest przygotowanie kąpieli Kleopatry dla pary.
W zależności od sezonu i dostępności najświeższych produktów pszczelarskich, do kąpieli Kleopatry używamy miodów płynnych lub kremowanych, czyli takich, których technika przygotowania polega na mieszaniu świeżo pozyskanej patoki (miodu w postaci płynnej) aż do momentu krystalizacji. Świeże i wysokowartościowe miody z rejonu Gór Sowich, w które zaopatrujemy się w sąsiedniej pasiece, świetnie sprawdzają się w apiterapii – mówi Marcin Chrobak, manager SPA Hotelu Dębowego.
kąpiel kleopatry
kąpiel kleopatry

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.