Szczęśliwym i wypoczętym ludziom żyje się lepiej. Jak więc poradzić sobie ze stresem i cieszyć się codziennymi radościami? Odpowiedzią może być krótka, regenerująca drzemka, np. w „Kawiarence Snu”. Nie jest to kolejny salon spa, ale miejsce, w którym wykorzystano innowacyjny system regeneracji oparty na integracji sensorycznej. Pozwala on w zaledwie kilkanaście minut odpocząć i nabrać siły na resztę dnia. Autorką pierwszej w Polsce i na świecie „Vinci Power Nap – Kawiarenki Snu” jest wrocławska architekt wnętrz.

***

POWER NAP – CO TO TAKIEGO?

Power Nap to termin ukuty przez dr Jamesa B. Maasa, znanego badacza snu, i określa właśnie krótką, 20-minutową drzemkę. Jak wynika z wieloletnich badań prowadzonych przez specjalistów na całym świecie, jest ona szczególnie ważna dla osób, które działają pod presją czasu, a ich praca jest związana z dużą odpowiedzialnością. Dlaczego? Przede wszystkim poprawia zdrowie – krótka drzemka w ciągu dnia wspomaga regenerację systemu immunologicznego. Ponadto zwiększa efektywność, redukuje poziom stresu, ułatwia koncentrację i odświeża umysł.

POTĘŻNY ZASTRZYK ENERGI W CIĄGU DNIA

Teorię tę potwierdzają także badania Marka Rosekinda, naukowca, który pracując dla NASA w 1994 r., badał pilotów. Jak tłumaczył, jednej grupie uczestników pozwolił na krótką drzemkę w kokpicie samolotu, drugiej nie. Co się okazało? Niewyspanym dwukrotnie częściej zdarzyło się popaść w migawkowe, pięciosekundowe drzemki za sterami maszyny podczas lotu i podchodzenia do lądowania. Nie tylko piloci, ale także wielkie osobistości, które zmieniały świat, korzystały z możliwości ucięcia sobie krótkiej drzemki w ciągu dnia. Byli to m.in.: Leonardo Da Vinci, Thomas Edison, Albert Einstein czy Nikola Tesla.

KRÓTKA DRZEMKA NA KORZYŚĆ PRACODAWCY

Coraz więcej firm, również w Polsce, wprowadza krótkie drzemki jako element realizowanego programu work-life balance. Nic dziwnego. Naukowcy z Harvardu szacują, że niewyspani pracownicy przynoszą amerykańskim firmom straty w wysokości 63,2 mln dolarów rocznie. Ponadto brak zarządzania zasobami energetycznymi pracowników powoduje utratę w produktywności – blisko 520 roboczo-godzin. Z punktu widzenia firmy wprowadzenie krótkich 20-minutowych drzemek zwiększa efektywność wykorzystania czasu pracy i poziom zaangażowania. Wiedzą o tym już takie firmy jak Gogle, Nike czy Cisco, które jako pierwsze pozwoliły na drzemki w pracy.

ODPOCZYNEK, KTÓRY ANGAŻUJE WSZYSTKIE ZMYSŁY

„Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu” jest odpowiedzią na nasilające się w społeczeństwie poczucie zmęczenia i wypalenia zawodowego. – To zupełnie nowa, innowacyjna ale oparta na głębokiej tradycji forma relaksu. Dzięki odpowiedniej autorskiej aranżacji wnętrza i wykorzystaniu zawieszonych w przestrzeni chust, sprawia, że odpoczynek przypomina ciału kołysanie w ramionach mamy, przytulanie, bezwzględną akceptację, w otoczeniu przypominającym nam naturalne miejsca relaksu – tłumaczy Magdalena Filcek, pomysłodawczyni „Vinci Power Nap – Kawiarenki Snu”. Jak dodaje, metoda ta wykorzystuje innowacyjny system regeneracji oparty na integracji sensorycznej i jest idealna dla każdego – min. pracowników korporacji, średnich i małych przedsiębiorstw. Co to oznacza? 20- minutowy odpoczynek w „Kawiarence Snu” pozwoli na ukojenie i wyciszenie wszystkich zmysłów jednocześnie:

  • dotyku ( stąpanie po miękkiej trawie, ciepłym piasku lub powietrznych poduszkach)
  • wzroku (delikatny półmrok, kolor i tematyczna aranżacja przestrzeni), słuchu (specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa)
  • zapachu (kompozycje zapachowe wspomagające relaks), smaku (poczęstunek w postaci zdrowego napoju, orzeźwiający tlen)
  • równowagi (utulenie w podniebnej chuście), dając poczucie relaksu i harmonii, umożliwiając regeneracyjną drzemkę

Pierwsza „Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu ” powstała we Wrocławiu i to tu w samym sercu wrocławskiego Rynku mieści się showroom, do którego można umówić się i przyjść aby na własnej skórze odczuć moc regenerującej drzemki. Jak tłumaczy autorka, projekt spodobał się nie tylko w Polsce, lecz także za granicą i już dziś zapowiada otwarcie kolejnych lokalizacji.

Kawiarenka Snu


Mat.pras.

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.