Chyba każdy z nas ma czasem dosyć miejskiego zgiełku i ciągłego życia w pośpiechu. Antidotum jakie proponuje Aleksandra Bogusławska w swojej książce Odetchnij od wydawnictwa Buchmann to po prostu rzucić wszystko i uciec z miasta. Autorka wybrała się w podróż w poszukiwaniu niezwykłych ludzi w Polsce, którzy sami nie bali się zaryzykować i otworzyli domy gościnne porzucając dotychczasowe życie. Zaowocowało to nietypowym przewodnikiem z sielskimi miejscami na urlop. Oto parę wskazówek od Aleksandry jak w pełni wykorzystać czas relaksu i odetchnąć od miasta.

***

1/ Wyłącz telefon, włącz uwagę

Ile czasu jesteś w stanie wytrzymać bez zaglądania do telefonu? Cały dzień, dwie godziny, a może tylko kilkanaście minut? Świat pędzi, ciągle się zmienia, stale czekają mejle, wiadomości. Czy nie jest to jednak koszmarnie męczące? I czy na pewne potrzebne? Odłóż je na poźniej, zrób sobie przerwę – nawet jeśli się do tego przymuszasz. Rozejrzyj się. Świat poza ekranem jest wspaniały!

2/ Otwórz się na drugiego człowieka

Jecie przy wspólnym stole, słuchanie opowieści gospodarzy, mijacie się na podwórku. Ludzie w domach gościnnych są znacznie bardziej otwarci na siebie niż goście hotelowi. Chcą kontaktu, przywieźli ze sobą historie i życiowe doświadczenia. Wystarczy się na nie otworzyć. Rozmowa z drugim człowiekiem jest znacznie ciekawsza niż nowe zdjęcia na Instagramie.

3/ Nic nie planuj

Domy gościnne same w sobie są atrakcją, pamiętasz? Na wyjazd do nich nie trzeba więc nic planować! Puść kierownicę i daj się ponieść przygodzie. Całkowita kontrola nad sytuacją jest tak ważna dla nas, miastowych. Odpuszczając, poznamy to, co nieoczekiwane i ekscytujące!

4/ Zaproś rodzinę

Podziel się ze swoim czasem i uwagą z osobami, które kochasz. Zrelaksujcie się razem, chłońcie naturę, spędźcie czas na słuchaniu się nawzajem. Bądźcie przy sobie obecni. Po prostu.

5/ Nigdzie się nie spiesz

Wszystko w w biegu, wszystko „na wczoraj”, ciągły ruch i napięcie. Zwolnij kroku, weź głęboki oddech. Promienie słońca na skórze i napięcie. Zwolnij kroku, weź głęboki oddech. Promienie słońca na skórze, wiatr szumiący w gałęziach drzew, wesoły śpiew patków o poranku. Te chwile mają w sobie niesamowite piękno i są dostępne od zaraz. Wystarczy je zauważyć.

Agroturystyka w PolsceSiołobudy i Siedlisko Sobibór


Mat. pras.

Zdjęcia: Aleksandra Bogusławska

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.