Lato w mieście? Już od dawna przestało kojarzyć się z nudą, za to Warszawa staje się rajem dla tych, którzy szukają wrażeń po 8-godzinnych zmaganiach z obcisłą garsonką w biurze. Wystarczy korzystać z ułatwień, które pozwolą wyłuskać cenne minuty – rower miejski zamiast korków samochodowych, zakupy spożywcze online zamiast wypraw do hipermarketów czy kupowanie ubrań przez smartfona zamiast w galeriach handlowych to tylko kilka sprytnych rozwiązań, które pozwolą cieszyć się latem. Na co szykować się podczas tegorocznych wakacji w stolicy?

Wakacje to nie tylko mniej korków na ulicach, ale przede wszystkim czas na to, aby naładować baterie na dalszą część roku. Jak jednak mieć go więcej i móc bez wyrzutów przeznaczyć go na przyjemności, jakie oferują nam atrakcje w mieście? Wystarczy trochę sprytu i obycia z nowoczesnymi rozwiązaniami, aby szybko załatwić swoje sprawy i zaoszczędzić cenny czas. Dojazd do pracy rowerem (np. poprzez Verturilo), zamawianie zakupów spożywczych online na konkretną godzinę (np. na Frisco.pl) lub przymierzanie ubrań w domu (np. dzięki Zalando) – to wygodne alternatywy, dzięki którym możemy w pełni wykorzystać letnie miesiące. Co czeka na mieszkańców stolicy w tym roku?

5 POMYSŁÓW / WARSZAWA NA LATO

 

1. SPACER PO BULWARACH WIŚLANYCH

W tym roku została otwarta kolejna część deptaku wzdłuż Wisły. Na Warszawiaków czeka więc długa aleja, po której można zorganizować przejazd rowerem lub na longboardzie, a nawet poskakać na trampolinach. Po drodze od Centrum przez Powiśle można też zatrzymać się na egzotyczne smakołyki z okolicznych foodtrucków, takie jak lody fiołkowe lub pieczone kasztany, lub wyskoczyć na wystawę do pawilonu Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

2/ ODKRYTY BASEN

Basen odkryty

To doskonały sposób na zabawę i relaks po całodziennej pracy w biurze, a przy okazji świetny sposób na szybki trening ciała. Sprawdza się szczególnie w gorące dni, kiedy jedynym sensowym rozwiązaniem jest kostium kąpielowy i zdjęcie na dmuchanym flamingu. Jak co roku, z kąpielisk „pod chmurką” można skorzystać praktycznie w każdej dzielnicy Warszawy – m.in. na Moczydle, przy Parku Szczęśliwickim lub w Powsinie.

3/ KINO PLENEROWE

To propozycja nie tylko dla miłośników filmu, ale dla wszystkich tych, którzy chcą spędzić leniwy wieczór w niestandardowy sposób. Do wyboru są pokazy na leżakach, na kocach, a dla zmotoryzowanych romantyków – w samochodach. Seanse można oglądać w niemal każdy dzień tygodnia, m.in. w Prochowni Żoliborz, przy POLINie, a na placu Europejskim – klasyki z różnych krajów europejskich.

4/ „SPORTY EKSTREMALNE”

Kajaki

Takie, jak spływ kajakiem po Wiśle lub nieco dalej od miasta – Świdrem, park linowy na Bielanach czy skok na bungee lub skok wahadłowy z wieży na Żeraniu. Lato sprzyja przełamywaniu barier, a dreszcz emocji można poczuć bez konieczności dalekich wypraw na egzotyczne wycieczki do Brazylii.

5/ IMPREZY I KONCERTY

Warszawa obfituje w różnorodne, często darmowe, spotkania skupiające wokół siebie tłumy. Dużą popularnością cieszą się stand-upy lub improwizacje w Cudzie nad Wisłą, koncerty w Pokoju na Lato czy takie aktywności, jak Night Skating. Jedno jest pewne: zarówno meloman, jak i maratończyk znajdą coś dla siebie.

Mat.pras. Frisco.pl

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.