Kosz Mojżesza to zdecydowany hit i prawdziwy must have dla noworodka według ostatnich trendów wśród mam na całym świecie. Fala zdjęć z koszem Mojżesza zalała social media od Facebooka, po Pinterest i Instagram. Czy to wystarczy, aby kosz Mojżesza na dobre zadomowił się w wyprawce? Sprawdzamy i badamy fenomen tej nowości.
Noworodki potrzebują przytulnego i bezpiecznego miejsca do spania. Wielu rodziców decyduje się na spanie z dzieckiem w jednym pokoju, co jest praktycznie, wygodne nie tylko dla nich, ale dla maluszka również. Rodzice mogą bowiem zareagować na potrzeby dziecka bardzo szybko i mają go na oku przez cały czas. Sugeruje się spanie w jednym pokoju przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka.
Możesz wybrać standardowe łóżeczko, ale to kosz Mojżesza da Ci swobodę poruszania się i zabierania noworodka ze sobą w każde miejsce mieszkania bez budzenia go. Co więcej, tworzy bardzo przytulne wnętrze, które maluszki wyjątkowo lubią. Kosza można używać spokojnie nawet do ukończenia 4 miesiąca życia dziecka. Gdy zaczyna przekręcać się, a potem siadać to znak, że pora na duże łóżeczko.
1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/15/16/17/18/19/20
Co sprawia, że tak bardzo polubiliśmy kosz Mojżesza?
Kosz Mojżesza tworzy niezwykle bezpieczne, miłe i przytulne wnętrze dla maluszka
Zajmuje niewiele miejsca
Można go łatwo przenosić z jednego pokoju do drugiego
Można postawić go na ziemi lub na specjalnym stojaku
POŁOŻNA PODPOWIADA / MONIKA KAŚKIEWICZ
W koszu Mojżesza kładziemy dzieci od urodzenia do około 3-4 miesiąca. Dzieci w tym wieku mają fizjologiczny odruch Moro, który jest odruchem pierwotnym – maluszek potrzebuje w tym okresie większego poczucia bezpieczeństwa, gdyż wszystko co się dookoła niego dzieje jest nowe i intensywne. Noworodek przyzwyczajony do warunków które panowały w brzuchu mamy lubi bliskość. Lubi przebywać w ramionach najbliższych osób. Ograniczona powierzchnia w koszu z całą pewnością jest w tym czasie bardziej przyjazna niż całkiem spora powierzchnia łóżeczka. Dziecko ma w nim zapewniony komfort ruchów, ale jednocześnie jest to zamknięta przestrzeń, która uspokaja i koi wrażliwe na bodźce niemowlę.