Kosz Mojżesza to zdecydowany hit i prawdziwy must have dla noworodka według ostatnich trendów wśród mam na całym świecie. Fala zdjęć z koszem Mojżesza zalała social media od Facebooka, po Pinterest i Instagram. Czy to wystarczy, aby kosz Mojżesza na dobre zadomowił się w wyprawce? Sprawdzamy i badamy fenomen tej nowości.

Noworodki potrzebują przytulnego i bezpiecznego miejsca do spania. Wielu rodziców decyduje się na spanie z dzieckiem w jednym pokoju, co jest praktycznie, wygodne nie tylko dla nich, ale dla maluszka również. Rodzice mogą bowiem zareagować na potrzeby dziecka bardzo szybko i mają go na oku przez cały czas. Sugeruje się spanie w jednym pokoju przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka.

Możesz wybrać standardowe łóżeczko, ale to kosz Mojżesza da Ci swobodę poruszania się i zabierania noworodka ze sobą w każde miejsce mieszkania bez budzenia go. Co więcej, tworzy bardzo przytulne wnętrze, które maluszki wyjątkowo lubią. Kosza można używać spokojnie nawet do ukończenia 4 miesiąca życia dziecka. Gdy zaczyna przekręcać się, a potem siadać to znak, że pora na duże łóżeczko.

Plum and Sparrow

Nature Baby

4

11

Mammazine_koszmojżesza_6_7

Mammazine_koszmojżesza_9_8

Mammazine_koszmojżesza_10_12

Mammazine_koszmojżesza_13_15

Mammazine_koszmojżesza_16_17

Mammazine_koszmojżesza_18_19 Mammazine_koszmojżesza_20_21 Mammazine_koszmojżesza_22_23 1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/15/16/17/18/19/20

Co sprawia, że tak bardzo polubiliśmy kosz Mojżesza?

Kosz Mojżesza tworzy niezwykle bezpieczne, miłe i przytulne wnętrze dla maluszka

Zajmuje niewiele miejsca

Można go łatwo przenosić z jednego pokoju do drugiego

Można postawić go na ziemi lub na specjalnym stojaku

POŁOŻNA PODPOWIADA / MONIKA KAŚKIEWICZ

W koszu Mojżesza kładziemy dzieci od urodzenia do około 3-4 miesiąca. Dzieci w tym wieku mają fizjologiczny odruch Moro, który jest odruchem pierwotnym – maluszek potrzebuje w tym okresie większego poczucia bezpieczeństwa, gdyż wszystko co się dookoła niego dzieje jest nowe i intensywne. Noworodek przyzwyczajony do warunków które panowały w brzuchu mamy lubi bliskość. Lubi przebywać w ramionach najbliższych osób. Ograniczona powierzchnia w koszu z całą pewnością jest w tym czasie bardziej przyjazna niż całkiem spora powierzchnia łóżeczka. Dziecko ma w nim zapewniony komfort ruchów, ale jednocześnie jest to zamknięta przestrzeń, która uspokaja i koi wrażliwe na bodźce niemowlę.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.