Nie każdy o tym wie, ale tekturowe pudła są solidną podstawą do kreatywnej zabawy z dzieckiem. Jednak, jeżeli brakuje Ci wyobraźni, IKEA wychodzi na przeciw temu problemowi, proponując innowacyjną aplikację TOY BOX wykorzystującą wirtualną rzeczywistość.

***

WPP Wunderman i Kantar Consulting IKEA analizując rozmowy rodziców online, wykorzystując 15 milionów wierszy danych dialogowych, czyli niemal 17 lat rozmów odkryli, że drugim najczęściej poruszanym tematem (po ciąży) jest rozwój dzieci i organizacja ich czasu. Niemal połowa rodziców przyznawała się, że z trudem przychodzi im wymyślanie kreatywnych zabaw dla swoich dzieci. Dlatego postanowiono stworzyć aplikacja IKEA Toy Box, która w innowacyjny sposób przychodzi z pomocą. Zresztą zobaczcie sami:

 

Wystarczy rozłożyć karton na płasko i nakierować na niego smartfon. Następnie zaznaczyć, jakimi narzędziami dysponujemy i ile osób będzie brało udział w zabawie. Po chwili program w zależności od kształtu i rozmiaru oraz wybranych parametrów pokaże nam, jakie elementy trzeba wyciąć z tektury oraz w jaki sposób je połączyć. Dzięki tej niezwykle pomysłowej aplikacji pozornie niepotrzebne kartony zyskają drugie życie i wyczarujecie z nich m.in. statki kosmiczne, dzikie zwierzęta czy zamek. Jest to przy okazji kolejna manifestacja marki mająca na celu poparcie ochrony środowiska.

Pomyślcie: dzieci zazwyczaj szybko tracą zainteresowanie, gdyż charakteryzuje je pociąg do ciągłej eksploracji i ciekawość świata, dlatego wiele tych plastikowych, wrzeszczących zabawek ląduje w śmietniku nie mając szans na drugie życie. W oczekiwaniu na aplikację, która niedługo będzie miała swoją premierę, już teraz spróbujcie bawić się ze swoimi pociechami używając tekturowych pudeł czy gazet zalegających w domu.

 

Kreatywne zabawki


Mat.pras

Zdjęcia: 1,2,3

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.