Nie każdy o tym wie, ale tekturowe pudła są solidną podstawą do kreatywnej zabawy z dzieckiem. Jednak, jeżeli brakuje Ci wyobraźni, IKEA wychodzi na przeciw temu problemowi, proponując innowacyjną aplikację TOY BOX wykorzystującą wirtualną rzeczywistość.

***

WPP Wunderman i Kantar Consulting IKEA analizując rozmowy rodziców online, wykorzystując 15 milionów wierszy danych dialogowych, czyli niemal 17 lat rozmów odkryli, że drugim najczęściej poruszanym tematem (po ciąży) jest rozwój dzieci i organizacja ich czasu. Niemal połowa rodziców przyznawała się, że z trudem przychodzi im wymyślanie kreatywnych zabaw dla swoich dzieci. Dlatego postanowiono stworzyć aplikacja IKEA Toy Box, która w innowacyjny sposób przychodzi z pomocą. Zresztą zobaczcie sami:

 

Wystarczy rozłożyć karton na płasko i nakierować na niego smartfon. Następnie zaznaczyć, jakimi narzędziami dysponujemy i ile osób będzie brało udział w zabawie. Po chwili program w zależności od kształtu i rozmiaru oraz wybranych parametrów pokaże nam, jakie elementy trzeba wyciąć z tektury oraz w jaki sposób je połączyć. Dzięki tej niezwykle pomysłowej aplikacji pozornie niepotrzebne kartony zyskają drugie życie i wyczarujecie z nich m.in. statki kosmiczne, dzikie zwierzęta czy zamek. Jest to przy okazji kolejna manifestacja marki mająca na celu poparcie ochrony środowiska.

Pomyślcie: dzieci zazwyczaj szybko tracą zainteresowanie, gdyż charakteryzuje je pociąg do ciągłej eksploracji i ciekawość świata, dlatego wiele tych plastikowych, wrzeszczących zabawek ląduje w śmietniku nie mając szans na drugie życie. W oczekiwaniu na aplikację, która niedługo będzie miała swoją premierę, już teraz spróbujcie bawić się ze swoimi pociechami używając tekturowych pudeł czy gazet zalegających w domu.

 

Kreatywne zabawki


Mat.pras

Zdjęcia: 1,2,3

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.