Po raz kolejny powitajcie czteroletnią Tolę, która jest bardzo ciekawa świata! Interesuje ją dosłownie wszystko. Wraz z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Wszystkie liście z drzew opadły i wszystko okryła śnieżna kołderka. Nareszcie nastała zima!

***

Tola wraz z rodzicami przygotowują się do nadchodzących Świąt, podczas których odwiedzi ich najbliższa rodzina. W domu unosi się zapach barszczu z uszkami i kompotu z suszonych owoców. Dziewczynka wspólnie z mamą ubiera choinkę,  wypatruje pierwszej gwiazdki oraz szuka prezentów od Świętego Mikołaja.

Zima to również beztroski czas jazdy na sankach, lepienia bałwana i jazdy na łyżwach. Tola wraz z tatą urządzają w ogródku lodową ślizgawkę. Po długich spacerach i zimowych zabawach czas na pyszną herbatę z cynamonem, goździkami i pomarańczą lub rozgrzewającą zupę. Mała Tola wraz z tatą opiekują się mamą, którą dopadło zimowe przeziębienie. Wspólnie przygotowują ciepły napar z imbiru i miodu. Najważniejsze, to mieć przy sobie bliską osobę, która otoczy miłością i troską. Niebawem nadejdą kolejne ciepłe dni, czyli zapowiedź nadchodzącej wiosny.

Cztery naturalne, rodzinne opowiadania uzupełnione pięknymi ilustracjami otulą Was swoim ciepłym klimatem i sprawią, że będziecie wracać do tej książki niezależnie od pory roku. Zwykłe, proste życie może okazać się zupełnie niezwykłe.

Zima Toli Anny Włodarkiewicz to fantastyczny prezent pod choinkę!

Zima Toli

 

Książkę kupicie na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa.

 


Mat.pras.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.