Książki dla dzieci to zawsze udany pomysł na świąteczne prezenty. Ulubieni bohaterowi i ich przygody zabierają naszych najmłodszych w magiczny świat. Nie może ich zabraknąć pod świąteczną choinką.

for-reading-813666_1920

Przygotowaliśmy Mammazinowy Prezentownik, tym razem prezentujemy Wam nasze topowe książkowe propozycje dla tych najmłodszych a na koniec zapraszamy do konkursu.

1/Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge, Gabrielle Kent 2/ Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc, Marta Krzemińska 3/ Chrząszcz i jego chłopiec, Leonard M.G. 4/ Doris ma dość, Pija Lindenbaum 5/ Do zobaczenia następnym razem, Rose Lagercrantz 6/ Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Poszukiwacze przygód, Agnieszka Mielech 7/Franek Einstein i silnik antymaterialny , Scieszka Jon 8/ Alfie Bloom i złodziej talizmanu, Gabrielle Kent 9/ Tajemnica więzienia, Martin Widmark 10/ Franek Einstein i pas ewolucyjny, Scieszka Jon 11/ Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę, Emma Adbåge 12/ Nowe przygody Supermikołaja, opracowanie zbiorowe 13/ Poppy Pym i klątwa faraona, Wood Laura 14/ Tilda i jej domek, Finnanger Tone 15/ Tupcio Chrupcio. Nie chcę się myć, Piotrowska Eliza

Książki wybrane? to zapraszamy do konkursu!

GRAFIKA KONKURS DZIECI

Nagrody otrzymują:

 

ENTOMKA : „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” , dlatego staram się, aby kieszenie mojego syna zawsze pachniały kwiatami i obdarowujemy go książkami, nie tylko przy okazji jakiegoś święta. Jakie wybieram? To zależy od pory roku. Gdy zima za oknem świszczy, chowamy się pod ciepły koc z ciepłymi baśniami, skrzatami, wróżkami czy Mikołajem. Gdy wiosna puka do okien, szykujemy nasze nowe i stare przewodniki, albumy przyrodnicze i ruszamy na nasze lekcje w terenie, szukając przy okazji przygód. Lato to u nas czytanie na plaży i tu podsuwamy do spróbowania komiksy, tomiki wierszyków by jesienią znów co wieczór przeżywać razem z bohaterami powieści ich wzloty i upadki.

ANIA D : Najchętniej kupuję dzieciom te książki, w których znajduję coś z własnego dzieciństwa – wspomnienia z dzieciństwa na wsi, klimat moich Świąt Bożonarodzeniowych, podobne ilustracje do tych jakie ja widziałam. Mam wtedy podwójną radość z kupowania ?

THE LOVELY&Co : Książki dla dzieci.. Przepadam całkowicie. Wsiąkam po same uszy. Chciałabym mieć je wszystkie. Wszystkie z tymi dopieszczonymi okładkami, które z biegiem wieczornego czytania delikatnie by się gniotły. Traciły kształt. Wszystkie z pięknymi ilustracjami. Bo ilustracje są najważniejsze. Bo przyciągają mały wzrok. Dopowiadają to co nie dopisane. Książki dla dzieci. Pięknie ilustrowane. Z treścią, która zostawia miejsce na puszczenie wodzy wyobraźni. <3

Laureatów prosimy o maila na adres kontakt@mammazine.com.pl

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.