Mają gumowe uszy, a szelest sreberka od czekolady usłyszą z odległości 10 metrów. Bystremu oku nie umknie pospiesznie wystukiwany przez rodziców kod dostępu do komputera. Są mistrzami oryginalnych wymówek i… podobno stronią od lektur. Idą kanikuły – spróbujcie tak zaintrygować dzieci książkami, by we wrześniu szturmem podbiły szkolne biblioteki. Niech ruszą śladem najlepszych treserów szarych komórek – dzieci lubią wyzwania, zagadki i tajemnice – myślę, że podejmą rękawicę!

***

Książki dla dzieci pełne wyzwań i tajemnic.1/ Seria o Panu Jaromirze, Heinz Janisch / Bona / 7+

Seria przygód o leciwym lordzie Huberze i jego psim asystencie. Niech nie zmylą as te poczciwe oblicza – pies Jaromir płynnie włada angielszczyzną, a laska detektywa to cud techniki zaopatrzony w mikrofon, aparat, telefon i lupę…

2/ Seria o Detektywie Nosku, Marian Orłoń / Dwie Siostry / 7+

Spokojna mieścina Lipki Nowe przeżywa oblężenie kieszonkowców. Detektyw Nosek wraz z gadającym psem Kubą skrupulatnie, krok po kroku, zdobywają dowody przestępstwa, a czytelnicy poznają tajniki dedukcji. Mistrzowskie ilustracje Jerzego Flisaka!

3/ Emil i detektywi, Erich Kästner / Jungoffska / 7+ 

Klasyka dziecięcej powieści detektywistycznej. Tajemnicza kradzież 120 marek w pociągu z Berlina do Neustad. Sprytny Emil rzuca wyzwanie przestępcy. Wartka i zaskakująca akcja tak wciąga, że czytelnik niepostrzeżenie staje się bohaterem kryminalnych wydarzeń.

4/ Detektyw Pozytywka, Grzegorz Kasdepke / Nasza Księgarnia / 4+

W niemiłosiernie ciasnym wnętrzu, na 5 piętrze kamienicy, mieści się agencja detektywistyczna roztrzepanego detektywa Pozytywki. Ten orędownik dzieci rozwiązuje sprawy niecierpiące zwłoki, których clue oparte jest zwykle na codziennych zjawiskach fizycznych…

5/ Wakacje z Lassem i Mają, Martin Widmark / Zakamarki / 6+

Spędź wakacje w szwedzkim Valleby razem z parą uwielbianych przez dzieci detektywów. Tym razem Martin Widmark, obok opowiadania, przygotował szyfry, sudoku i moc zagadek.


Autor: Małgorzata Matysek

Zdjęcie: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.