Mają gumowe uszy, a szelest sreberka od czekolady usłyszą z odległości 10 metrów. Bystremu oku nie umknie pospiesznie wystukiwany przez rodziców kod dostępu do komputera. Są mistrzami oryginalnych wymówek i… podobno stronią od lektur. Idą kanikuły – spróbujcie tak zaintrygować dzieci książkami, by we wrześniu szturmem podbiły szkolne biblioteki. Niech ruszą śladem najlepszych treserów szarych komórek – dzieci lubią wyzwania, zagadki i tajemnice – myślę, że podejmą rękawicę!

***

Książki dla dzieci pełne wyzwań i tajemnic.1/ Seria o Panu Jaromirze, Heinz Janisch / Bona / 7+

Seria przygód o leciwym lordzie Huberze i jego psim asystencie. Niech nie zmylą as te poczciwe oblicza – pies Jaromir płynnie włada angielszczyzną, a laska detektywa to cud techniki zaopatrzony w mikrofon, aparat, telefon i lupę…

2/ Seria o Detektywie Nosku, Marian Orłoń / Dwie Siostry / 7+

Spokojna mieścina Lipki Nowe przeżywa oblężenie kieszonkowców. Detektyw Nosek wraz z gadającym psem Kubą skrupulatnie, krok po kroku, zdobywają dowody przestępstwa, a czytelnicy poznają tajniki dedukcji. Mistrzowskie ilustracje Jerzego Flisaka!

3/ Emil i detektywi, Erich Kästner / Jungoffska / 7+ 

Klasyka dziecięcej powieści detektywistycznej. Tajemnicza kradzież 120 marek w pociągu z Berlina do Neustad. Sprytny Emil rzuca wyzwanie przestępcy. Wartka i zaskakująca akcja tak wciąga, że czytelnik niepostrzeżenie staje się bohaterem kryminalnych wydarzeń.

4/ Detektyw Pozytywka, Grzegorz Kasdepke / Nasza Księgarnia / 4+

W niemiłosiernie ciasnym wnętrzu, na 5 piętrze kamienicy, mieści się agencja detektywistyczna roztrzepanego detektywa Pozytywki. Ten orędownik dzieci rozwiązuje sprawy niecierpiące zwłoki, których clue oparte jest zwykle na codziennych zjawiskach fizycznych…

5/ Wakacje z Lassem i Mają, Martin Widmark / Zakamarki / 6+

Spędź wakacje w szwedzkim Valleby razem z parą uwielbianych przez dzieci detektywów. Tym razem Martin Widmark, obok opowiadania, przygotował szyfry, sudoku i moc zagadek.


Autor: Małgorzata Matysek

Zdjęcie: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.