Pamiętniki dziecka – dlaczego warto zapisywać wspomnienia?

Każda chwila jest warta zapamiętania, każdy dziś mały moment, za parę lat będzie cudownym wspomnieniem. Pamiętnik dziecka pozwoli Ci uchwycić te wszytskie ważne i mniej ważne wydarzenia. 

pamietnik dziecka

SKLEP

Zachować to, co ulotne… Pamiętniki dla dzieci

Każda mama chce, aby beztroski czas dzieciństwa jej dzieci trwał jak najdłużej. Każdy dzień przynosi nową niespodziankę: pierwszy uśmiech, krok, siniak czy dzień w przedszkolu, tysiące radości i buziaków składanych na naszych matczynych policzkach… Aż żal pomyśleć, że ten beztroski i wyjątkowy czas przeminie bezpowrotnie. Możesz jednak spróbować zachować chociażby cząstkę dziecięcej radości. Pamiętnik dziecka to doskonały sposób na gromadzenie tego, co w byciu dzieckiem najważniejsze – wyjątkowych momentów i bezcennych wspomnień.

pamiętnik dziecka

Pamiętnik dziecka

– rzeczywisty skarbiec wspomnień

 

Po co pamiętnik dziecka? Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy nasze profile w społecznościowych mediach i telefony komórkowe są przepełnione zdjęciami naszych pociech? Wyobraź sobie jednak, że nagle tracisz wszystkie elektroniczne nośniki. Wbrew pozorom taka utrata nie jest wcale niemożliwa. Zresetowanie oprogramowania smartfonu czy zawirusowanie konta w mediach społecznościowych wystarczą, by wszystkie elektroniczne wspomnienia przepadły bezpowrotnie. Poza tym same przyznacie, że przeglądanie setki zdjęć na telefonie czy nawet ekranie komputera nie jest zbytnio ciekawe. Otwierając własne elektroniczne galerie, często przesuwamy kolejne fotki automatycznie, nie zwracając nawet uwagi na ich zawartość. A gdyby z tej niezliczonej elektronicznej galerii wyselekcjonować kilkanaście czy kilkadziesiąt zdjęć, które mają dla was i waszych dzieci szczególne znaczenie? I chociaż wybranie tych kilku wyjątkowych może zająć chwilę (przecież nasze dzieci wychodzą wspaniale na każdym zdjęciu), to efekt i stworzenie pamiętnika dziecka „oh baby” pełnego sentymentalnych wspomnień wynagrodzi cały wysiłek. Poza tym będziesz miała pewność, że zawsze będziesz mogła wrócić do tych wspomnień, które zostały utracone z telefonów i zatarte przez lata w Twojej pamięci.

Pamiętnik dziecka

Kiedy nosiłaś mnie pod sercem, czyli Pamiętnik Ciąży

To, jak będzie wyglądał wasz pamiętnik ciąży, zależy od was samych. Jego prowadzenie możecie zacząć już od chwili, kiedy dowiedziałyście się, że zostaniecie mamami. Wiele przyszłych mam tak robi i gromadzi swoje wspomnienia już na etapie ciąży. Szczególnie, kiedy rosnąca pod matczynym sercem „fasolka” jest pierwszym dzieckiem. Tylko my matki rozumiemy, jakie ogromne znaczenie mają dla nas czarno-białe zdjęcia USG ciąży. Nikt nie wie, jakie były nasze pierwsze myśli, kiedy dowiedziałyśmy się o ciąży, walczyłyśmy z porodowymi bólami i wzięłyśmy nasze maleństwo na ręce po raz pierwszy… I chociaż to wszystko jest naszymi osobistymi przeżyciami, to nie możemy zapominać, dzięki komu ich doświadczyłyśmy. Gdyby nie nasze dziecko, nigdy nie przekonałybyśmy się na jakie wyrzeczenia nas stać. Warto, aby po latach przekonało się jak wielkim szczęściem było dla nas od pierwszych dni poczęcia. Pamiętnik ciąży, w którym nie tylko wklejałyście wszystkie zdjęcia z USG, ale też skrupulatnie notowałyście wszystkie emocje, jakie wam towarzyszyły w tym szczególnym okresie, to zarówno skarbnica waszych rodzicielskich wspomnień, jak też wyjątkowy album dziecka, z którego dowie się jak jego poczęcie wpłynęło na wasze życie. Czy same nie chciałybyście przeczytać co pomyślały wasze matki, kiedy pierwszy raz poczuły wasze kopnięcie? Czy nie chciałybyście wiedzieć jakie miały rozterki? Kto zadecydował, że nadano wam akurat takie imię? Skoro wy chciałybyście to wiedzieć, to dlaczego nie zadbacie o to, żeby za kilka lat dowiedziały się o tym wasze dzieci? Pamiętnik ciąży „oh mama” od Mommy Planner to wyjątkowy dziennik, który pozwoli wam uchwycić ulotną magię wyjątkowego czasu oczekiwania na poród.

pamiętnik dziecka
pamiętnik dziecka

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Szczególny pierwszy rok

Pewnie zgodzicie się ze mną, że pierwsze 12 miesięcy życia dziecka jest niemal taką samą rewolucją jak 9 miesięcy ciążyW pierwszym roku życia ta mała istota nabywa niezliczoną ilość umiejętności z zawrotną prędkością. Mimo tego nadzwyczajnego tempa, która z nas nie czuła satysfakcji z każdym przekręceniem się maluszka na brzuszek, z jego pierwszym siadem, ząbkiem, krokiem czy słowem. A gdyby to wszystko uchwycić w wyjątkowy pamiętnik maluszka, w którym zilustrujecie i opiszecie każdy z postępów waszych pociech w ciągu pierwszych 12 miesięcy? Kilka zdjęć i parę notatek oprawionych w przyjemną w dotyku lnianą okładkę Mommy Planner pozwoli udokumentować wszystkie najważniejsze wydarzenia z pierwszego roku waszych dzieci. Oczywiście katalogowanie dziecięcych wspomnień wcale nie musi kończyć się na pierwszych urodzinach. Pamiętnik dziecka to skarbnica dziecięcych wspomnień w każdym wieku.

Pamiętnik z klasą – Mommy Planner

Przygotowanie albumu dziecka nie musi być wcale czasochłonne i skomplikowane. Co więcej, nie musi mieć też formy klasycznego albumu fotograficznego. W ofercie Mommy Planner znajdziecie pamiętnik dziecka, który pomoże wam uporządkować wszystkie wspomnienia. Stonowane okładki, twarda, przyjemna w dotyku oprawa i bogate wnętrze na zdjęcia oraz notatki sprawią, że wasz pamiętnik dziecka nie tylko zgromadzi wam najcenniejsze wspomnienia, ale też uchroni je przed mijającym czasem. A wam da satysfakcję, że udało wam się uchwycić magię dzieciństwa waszych pociech. Nie pozwólcie wspomnieniom ulecieć bezpowrotnie…

  

pamiętnik dziecka

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.