Drewniane gryzaki biją nie tylko hity popularności. Są naturalne, ekologiczne i niezwykle designerskie.

Czy tylko na to zwracamy uwagę?

 

Źródło: Tinyfoxhole

Nie da się go przeoczyć. Z reguły zaczyna się między 4 a 6 miesiącem życia i spędza sen z powiek nawet najbardziej opanowanym rodzicom –  mowa o ząbkowaniu. Maluch jest marudny, płaczliwy i za wszelką cenę stara się ukoić ból i swędzenie dziąseł wkładając do buzi wszystko to, co tylko znajdzie się w jego zasięgu. Warto wtedy jak najszybciej zaopatrzyć się w gryzaki, dzięki czemu zarówno nam, jak i potomkowi uda się przetrwać ten trudny czas w jak najłagodniejszy sposób.

Dziś, bardziej świadomie niż kiedykolwiek, zwracamy uwagę na to, co kupujemy dla naszych niemowląt. Nie inaczej sprawa ma się przy wyborze gryzaka dla ząbkującego malucha – i tu powinniśmy postawić na jakość i bezpieczeństwo. Choć te plastikowe, posiadające odpowiednie certyfikaty, nie zawierają szkodliwego BPA, to jednak warto poszukać bardziej naturalnego rozwiązania, jakim bez wątpienia są gryzaki drewniane. Przecież to właśnie drewno wykorzystywano w tym celu na długo przed wynalezieniem tworzyw sztucznych, takich jak plastik guma czy silikon!

Niekwestionowaną zaletą gryzaków drewnianych jest to, że do ich produkcji wykorzystuje się tylko jeden, naturalny surowiec, często pozyskiwany etycznie z lokalnych źródeł czyli gatunków drzew występujących w danej okolicy. Najczęściej jest to drewno bukowe, klonowe lub sosnowe, które pokrywa się jedynie woskiem pszczelim lub olejem roślinnym. Dodatkowo drewno posiada naturalne właściwości antybakteryjne i jest hipoalergiczne, a więc idealne dla alergików bo rzadko uczula. Dzięki specjalnej obróbce gryzaki drewniane są gładkie i delikatne w dotyku, a ich opływowy kształt ułatwia małym rączkom chwytanie i swobodne włożenie do buzi. Pomysłowym rozwiązaniem jest połączenie drewnianych elementów z bawełnianą lub bambusową tkaniną, co zapewni maluchowi dodatkowe wrażenia sensoryczne lub tak zwany nursing necklace czyli naszyjnik dla mam, który zajmuje bobasa podczas karmienia piersią, noszenia na rękach lub w chuście. Prosty model takiego naszyjnika łatwo wykonać samemu – wystarczy duże korale z surowego drewna nawlec na bawełniany sznurek lub tasiemkę. Zerknijcie śmiało na nasze propozycje wśród których znalazły się też polskie gryzaki o niebanalnych kształtach.

Fot. Noni Design

Fot. Lullalove

Fot. Smiling Tree Toys

Fot. Kideroo

Fot. Maniole & Spółka

Fot. Noc Noc

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.