Ta chwila ciszy, gdy mamy czas tylko dla siebie. Można usiąść w ulubionym fotelu, otulić się kocem i zanurzyć się w przygody bohaterów książkowych i przenieść się samej lub z dziećmi w zupełnie inny świat. Zima sprzyja leniwym chwilom z książką. Zachęć do lektury bliskich, czytanie na głos ma ogromny wpływ na kształtowanie osobowości ale także na budowanie pasji co książek.

KSIĄZKI DO POCZYTANIA

#1 „Przyjaciele z krainy uważności – Komunikacja”  Agnieszka Pawłowska

Jak rozmawiać i być zrozumianym.  Autorka pokazuje małemu czytelnikowi  jakie najczęściej błędy popełniamy i podpowiada ciekawe pomysły na to, jak możemy sobie w takich sytuacjach poradzić tak, aby komunikować się w sposób uważny.

#2 „Sezon na cuda” / Magdalena Kordel / Wydawnictwo Znak

W pensjonacie o wdzięcznej nazwie Uroczysko położonym u stóp Sudetów czasami zdarzają się cuda. Ciepła opowieść o przyjaźni, wsparciu i pomocy, która przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Magiczna opowieść w sam raz na zimowe wieczory.

#3 „Był sobie pies” / W.Bruce Cameron / Wydawnictwo Kobiece

Na ekrany kin właśnie wchodzić będzie ekranizacja tej powieści. Jednak zanurzenie się w książkę i przeżywanie losów bohaterów kartka po kartce ma zupełnie inny wymiar. Książka historia psa, który powraca po śmierci na ziemię, aby zamknąć niedokończone sprawy, przez okrągły rok utrzymywała się liście bestsellerów „The New York Times”. Wzruszająca opowieść o miłości, przyjaźni wypełniona śmiechem. Jeśli chcesz wiedzieć o czym myśli pies? Co go bawi, a co smuci, jaki ma pogląd na koty i dlaczego szczeka na sąsiada – przeczytaj ją koniecznie.

#4 „Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek” / Kasia Nawratek / Ezop

Historia tytułowego Bartka jest pełna przygód i humoru. Bartek to zwyczajny chłopiec z głową w chmurach, marzenia o potworach i innych bajkach nie rzadko przysparza mu kłopotów. Bartek to chłopiec, który ma przyziemne, współczesne problemy: tata z nową partnerką będą mieli dziecko, mieszka z nowym przyjacielem mamy, a w szkole oskarżony zostaje o kłamstwo. Barwna historia, czasem smutna, ale bardzo prawdziwa. Do rodzinnego poczytania!

książki na marzec

Kto powiedział, że książka ma jedynie bawić. Książka także uczy, dostarcza wiedzy i nowych doświadczeń. Pozwala zdobywać i udoskonalać umiejętności. Na każdym etapie życia uczymy się, warto zadbać o swój samorozwój już od dziś.

#1 „Złość i agresja u dzieci” / Joshua D.Sparrow / GWP

To zupełnie naturalne, że dzieci się złoszczą. Nad sztuką opanowania pracujemy całe życie. Książka pozwala poznać podstawy złości, uczą jak poznać powody jej powstania u dzieci i w jaki sposób radzić sobie w trudnych sytuacjach. Poradnik napisany z humorem, przydatny każdemu rodzicowi na różnym etapie rozwoju dziecka.

#2 „Co wolno dziecku” / Martin Herbert / GWP

Zastanawiasz się jak ustalać granicę w relacjach z dzieckiem? Szukasz sposobów na naukę odpowiedzialności? Potrzebujesz wsparcia jak wyciągać konsekwencje z niewłaściwych zachowań twojego dziecka? Ta książka jest zatem właśnie dla Ciebie. Znajdziesz w niej wiele podpowiedzi i wskazówek, których nauczysz się stosować każdego dnia.

#3 „Sztuka skutecznego porozumiewania się” / M.Mckay, M.Davis, P.Fanning / GWP

Sztuka komunikowania jest trudna, ale warto ją opanować. To nie umiejętność wrodzona, uczysz się jej przez całe życie. Gdy będziesz posiadała wiedzę w małym palcu zdziwisz się jak zmieniło się Twoje życie. Umiejętność komunikowana się ma bowiem wpływ na wiele stref życia. Usprawnij swoje relacje z bliskimi, w pracy, w domu. Naucz się dzięki licznym ćwiczeniom radzić w konfliktowych sytuacjach i zadbaj o własne potrzeby.

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.