Książki na Walentynki dla dzieci

Luty to doskonała okazja, żeby rozmawiać o uczuciach. Oto książki na Walentynki, które zapraszają całą rodzinę do ciekawych rozmów. Poznaj moją selekcję, która wpadła nam w oko.

książki na walentynki

SKLEP

W LUTYM ROZMAWIAMY O UCZUCIACH

Luty to idealny czas, żeby porozmawiać o uczuciach, nawet jeśli nie świętujesz Walentynek. Bo przecież miłość nie jedno ma imię. Święto miłości ma w sobie tyle ciekawych uczuć. Czas je nazwać i szroko o nich rozmawiać. To okzja do odkrywania nowych tematów i prowadzenia ciekawych dyskusji przy rodzinnym stole w jadalni.

Chcesz poznać moje top książki na Walentynki dla dzieci, no to czytaj i korzystaj śmiało. Jak zawsze nie zdradzam wszystkich szczegółów, tak, aby zachęcić Cię do dodania tych nowości do domowej biblioteczki.

1. Horror, czyli skąd się biorą dzieci | Autor: Grzegorz Kasdepke | Wydawnictwo Nasza Księgarnia

książki na walentynki

MIŁOŚĆ: kobiety do mężczyzny, czyli skąd się biorą dzieci

To książka, przy której dosłownie turlałam się ze śmiechu po podłodze, a wraz ze mną Nicolas i Matteo. Zoe za to ocierała mi łzy i rozpływający się tusz do rzęs. Ta zabawna opowieść pokazuje, że my dorośli tak pokrętnie rozmawiamy o rzeczach prostych i ludzkich. Z tej gry półsłówek powstają czasem wielkie niedopowiedzenia i kłopoty. Wiedzą coś o tym dzieci z przedszkola, o którym pisze znakomity autor Grzegorz Kasdepke.

Jeśli czujesz, że to ten moment, w którym warto porozmawiać z dziećmi o tym skąd biorą się dzieci, gorąco polecam Ci tą książkę. Mój przedszkolak tematem nie był zainteresowany, ale była to świetna okazja, żeby podjąć rozmowę ze starszymi dziećmi.

To nie książka o anatomii, ale opowiadanie ze sporą dawką humoru, dziecięcych odczuć i postrzegania świata ich oczyma.

2. Pokochaj mnie | Bourgeau & Ramadier | Wydawnictwo Babaryba 

książki na walentynki

MIŁOŚĆ: do książek

To interaktywna książeczka dla najmłodszych na Walentynki. To zaproszenie do aktywnej zabawy i rozmowy o swoich uczuciach. Nowość od Babaryba zachęca do poznania książki z bliska, ale także oswaja dziecko z uczuciami innych osób.

Temat prosty, ale zabawny. Kto by się spodziewał, że książki też mają uczucia. Pokochaj mnie to dokładnie typ książki, który z Zoe lubimy. Już nie ma tylko biernego słuchania opowiadania, ale jest zaproszenie do działania. I to najbardziej mi się podoba.

3. Uczuciometr Inspektora Krokodyla | Autor: Susanna Isern | Ilustracje: Monica Carretero | Wydawnictwo Dwukropek

książki na walentynki

MIŁOŚĆ: uczucia pod kontrolą

Uczuciometr, to nie tylko książka, w środku czeka na Ciebie niespodzianka – przyrząd, który pozwoli określić uczucia. To nie tylko książka, to podręcznik, który pozwoli podróżować po świeci emocji. Dzisiaj tak trudno nazwać nam to, co czujemy. Dorośli mają z tym problem, dla dzieci to też nie lada sztuka. Inspektor Krokodyl przychodzi z pomocą, bo ma sposób na rozpoznawanie, mierzenie oraz regulowanie uczuć. To idealna książka na walentynki, gdyż to pełne kompendium wiedzy, ale też ćwiczeń. Bo praca nad swoimi emocjami nie należy do łatwych. Przy odrobinie chęci można się nauczyć nad nimi panować.

To jak, ruszasz z nami w tą podróż?

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

4. Opowiem Ci mamo Co robią konie | Autor: Izabela Mikrut | Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło | Wydawnictwo Nasza Księgarnia

książki na walentynki

MIŁOŚĆ: Do koni

Pasje są różne, sama kiedyś jeździłam konno i wiem, że to piękne hobby. Może Zoe skusi się na naukę jazdy konnej? Na razie z pomocą książki na walentynki Co robią konie, poznajemy świat koni z bliska.

Ta fascynująca książka zaspokoi ciekawość przedszkolaka w temacie koni i obchodzenie się z nimi. To pierwszy przewodnik dla miłośnika tych zwierząt z gracją. Gdy tylko śniegi ustaną i nastanie wiosna, ruszymy w poszukiwaniu stajni. To będzie nowa przygoda.

5. Maniutka | Autor: Joanna Krzyżanek | Ilustracje: Zenon Wiewiórka | Wydawnictwo Dwukropek

książki na walentynki

MIŁOŚĆ: do planety Ziemia

Maniutka chce zmienić świat. Często wydaje nam się, że małe czyny, nie mają większych szans w ratowaniu świata. Ta wesoła hisotryjka podpowiada w jaki sposób można zadbać o planetę Ziemia. Drobne kroki, a w skali roku znaczą tak wiele.

Miałyśmy z Zoe świetną okazję, żeby raz jeszcze porozmawiać o tym, co taka rodzinka jak my może zrobić, aby życ w duchu eko.

6. Amory, zaloty i podboje | Autor i Ilustracje: Szymon Drobniak & Maria Łepkowska | Wydawnictwo Babaryba

książki na walentynki

MIŁOŚĆ: w świecie zwierząt

To jedna z tych książek, która odkryje ciekawostki świata przyrody również przed dorosłymi. Bo świat zwierząt jest pełen rzeczy, o których nie mamy pojęcia. Amory niektórych zwierząt czasm przyprawiły nas o mdłości, a czasem rozbawiały do łez. Amory nie bywają łatwe, a rozmnażanie to nie taka błaha sprawa.

Tej książki nie czyta się na raz, odkrywa się ją powoli. Można do niej wracać i z ciekawością poznawać coś nowego. 

7. Rozśpiewane emocje czyli piosenki o uczuciach | Autor: Susanna Isern | Ilustracje: Monica Carretero | Wydawnictwo Dwukropek

książki na walentynki

MIŁOŚĆ: w rytm muzyki

Razem z Zoe uwielbiamy śpiewać i tańczyć. Ta nowość była dla nas kolejną okazją, żeby świetnie się bawić. Wymyślałam bowiem melodię do każdej piosenki z książki. Co czeka Cię na jej kartkach? To nie tylko zabawne piosenki, bo każda ma morał i daje wiele możliwość na wspólną zabawę

Mamy kolejną okazję, żeby otwarcie rozmawiać o uczuciach, mierzyć się z nimi i wracać do piosenek, gdy nadejdzie trudny czas zapanowania nad nimi.

Podrzucę ją chętnie do przedszkola Zoe, bo to doskonały pomysł, żeby poprzez zabawę rozmawiać o uczuciach. Cały czas mam wrażenie, że żyjemy dzisiaj za szybko. Omijamy ważne tematy i przez to tracimy z oczu to, co ważne. A Ty co o tym sądzisz?

8. Miasto potwór| Autor: Joanna Guszta | Ilustracje: Przemek Liput | Wydawnictwo Kropka

książki na walentynki

MIŁOŚĆ: do porządku i ładu 

Ta przewrotna opowieść ma w sobie dużo prawdy. Ludzie oszpecają miasta, biegną do przodu bez chwili wytchnienia. Dobrze, że do Miastoszewa dotarł potwór. Wprowadził zmiany, które pozwoliły mieszkańcom spojrzeć na miasto w zupełnie inny sposób.

Bo czym byłoby miasto bez lasów, parków i przestrzeni do prawdziwego przeżywania życia. I chociaż finał opowiadania jest tragiczny, to i tak marzy mi sie miasto bez reklam, billboardów i śmieci.

Znalazłaś książkę w sam raz dla Twojej rodzinki? Ciekawa jestem Twoich wyborów. A jeśli masz pomysł na jeszcze inną książkę na Walentynki, koniecznie się ze mną podziel. 

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.