Piotr Bielski bierze ,,Życie na lekko”

Piotr Bielski do Polski przyprowadził jogę śmiechu, ale dzisiaj idzie o krok dalej i nauczy Cię brać życie na lekko. Przyznaj o ile łatwiej będzie żyć bez słowa ,,muszę”. Jeśli szukasz spokoju w tych szalonych czasach, zapraszam Cię serdecznie do lektury.

piotr bielski

SKLEP

Zastanawiałaś się kiedyś jak zmieniłby się Twój świat, gdybyś zaczęła wsłuchiwać się w swoje ciało i jego potrzeby? Myślałaś kiedyś o tym, żeby wreszcie ustawić swoje priorytety i nigdy więcej już niczego nie musieć? Masz trudność, żeby dostrzec małe szczęścia i zawsze czekasz na więcej?

Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałaś TAK, odłóż na chwilę swoje obowiązki i czytaj. Bo znalazłam książkę idealną dla Ciebie. Książkę, którą da Ci spokój i szczęście. Nie będzie w niej tajemnicy, wartkiej akcji, nie będzie też pouczeń i moralizacji, a mimo wszystko ta książka wciągnie Cię jak dobry serial. Piotr Bielski, autor książki ,,Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą!” drobnymi gestami, prostymi słowami pokaże Ci drogę do szczęścia. To jak, wchodzisz w to?

Zacznijmy jednak od początku, bo zanim poznasz 5 prawd o życiu Piotra Bielskiego, nie mogę nie napisać słów kilka o najnowszej książce autora.  Po ,,Życie na lekko” sięgnęłam w weekendowy wieczór. Miała to być miła odskocznia od maminych obowiązków. Nie spodziewałam się, że te 85 opowiadań przeczytam jednym tchem i zarwę noc. Okazało się, że mam z autorem książki więcej wspólnego niż myślałam. Może to kwestia podobnego wieku, a może podejścia do życia. Piotr był tylko bardziej odważny od mnie. Ja przeprowadziłam się właśnie na obrzeża miasta, żeby być bliżej natury, on poszedł o krok dalej i wybrał dom w samym centrum przyrody.

Obydwoje czekamy na poranne tulenie z dziećmi, to dla mnie także wyznacznik jakości całego dnia. Pierwszy raz spotykam osobę, która tak jak ja pranie traktuje jak misję i wykonuje z takim oddaniem. I chociaż czasem każde z nas marzy o kwadransie dla siebie, finalnie tak czy siak naszego życia nie zamienilibyśmy na żadne inne.

I chociaż tyle nas łączy, jeszcze tak wiele od Piotra Bielskiego mogę się nauczyć. Ty także, jeśli tylko masz ochotę. I nie chodzi tu o zmiany, ale o inne spojrzenie na codzienność. Nastawienie, miłość do samej siebie i wdzięczność są wyznacznikiem naszego szczęścia, a nie liczba lików czy plebiscyt popularności.

5 prawd o życiu z książki ,,Życie na lekko” Piotra Bielskiego, które muszi poznać

Czy wprowadzisz je w życie, zależy już tylko od Ciebie!

1. ,,Skoro droga idzie pod górkę, Wszechświat ma dla nas inny plan”

To hasło szczególnie do mnie pasuje. W swoim życiu mam wiele takich historii, które pokazały, że gdy zamykają się drzwi, otwiera się okno. Bo można usiąść i płakać. Można narzekać i jęczeć, ale czy to coś zmieni? Piotr Bielski w swoich opowiadaniach pokazuje, że gramy kartami, które nam rozdano, ale to jak podejdziemy do sytuacji, zależy już tylko od nas. A suma summarum pozytywne podejście i szukanie szczęścia w nieszczęściu pomaga nam iść przez życie lekko. Czasem jak to pisze autor książki ,,Wszechświat czeka, by ujawnić nam swoje ,,po co”, a czasem go nie ujawnia”. Wtedy po prostu trzeba cieszyć się z tego, co się ma i doceniać każdy drobiazg. Bo przecież tym właśnie jest życie, sumą takich drobiazgów.

piotr bielski
piotr bielski

2. ,,Jak marzenie samo chce się spełnić, wystarczy tylko nadstawić ucha”

Próbowałaś podejścia do życia z wdzięcznością gdzie słowa mają moc? Przekonałam się nie raz, że co w głowie, to w sercu. To w jaki sposób kieruję swoje myśli i słowa ma wpływ na moją codzienność. Piotr Bielski w swoich opowiadaniach przemyca właśnie takie podejście. Wszechświat ma na nas jakiś plan, ale trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Czasem marzenie się spełnia, choć wcale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że takie marzenie mamy. Bo jak słusznie autor zauważa tylko 1% ludzkości chce pracy nad sobą i czynienia zmian. Może za mało czasu spędzamy nad wsłuchiwanie się w siebie? Przekrzykiwani przez informacje, wiadomości i pęd życia, nie tracimy czasu na ciszę i uporządkowanie myśli. 

3 ,,Jeśli tylko potrafisz dawać i przyjmować, wszystko jest darem”

Te słowa Piotr Bieleckie kieruje w liście do starszej córki, ale i Ty możesz wziąć je sobie do serca. List ten wzruszył mnie najmocniej. Nasze życie wypełnione jest oczekiwaniami, wyczekiwaniem na lepsze jutro. Niby coś musimy, coś chcemy zrobić, ale od wielkich planów do akcji jest jeszcze długa droga. Umiejętność dawania i przyjmowania jako dar od Wszechświata to trudna sztuka. Jeśli jednak ją posiądziesz, życie stanie się bardziej wartościowe, pełne, ale i proste zarazem. Czekamy na fajerwerki, nie dostrzegając, że w prostocie tkwi piękno. Chcemy przyjmować, a dopiero dawanie daje największą satysfakcję.

piotr bielski
piotr bielski

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

4. ,,Wszystko można zdefiniować inaczej. Po swojemu. Tak, aby nas wzmacniało, a nie odwrotnie”

To piękniejsza wersja powiedzenia ,,Jak się nie ma tego, co się lubi, to się lubi, co się ma”. Bo można mieć nudny weekend w domu, bo pogoda za oknem przeraźliwa. Ale można też mieć też cudownie relaksujący weekend z rodziną, spędzony na zabawie i wspólnym gotowaniu. I tu podejście nie zależy od punktu siedzenia, ale od tego jak ja na dana sytuacje chcę zareagować. I zarówno Piotr Bielski, jak i ja, mamy za sobą czas buntu, złości, wkurzania się na świat. Obydwoje jednak doszliśmy do wniosku, że takie podejście niczego dobrego nie wnosi. Wręcz nastraja negatywnie i wzmaga w nas bunt. Bo zawsze mamy wybór. Czy bierzemy życie jako cud, czy ,,nud”. A Ty co wybierasz?

5. ,,Szanuj przyrodę”

To hasło do znudzenia jest powtarzane w podstawówce, czy nawet w przedszkolu. Piotr Bielski poprzez swoje opowiadania pokazuje jednak na nowo, że przyroda, to wszystko co mamy najcenniejszego. Żyjąc z nią w zgodzie, pielęgnując, opiekujemy się nią, dziękując za to całe dobro, które nam daje. Dla autora książki każde stworzonko jest ważne, umie także docenić piękno przyrody. To dla niej przeniósł się z wielkiego miasta. Tego poszanowania przyrody uczy także córki. W jego ,,Szanuj przyrodę” nie brzmi sztampowo. On całym sobą pokazuje zależność ludzi od przyrody. Traktuje przyrodę jak cud i każdego dnia pielęgnuje miłość do niej.

O jakim życiu Ty marzysz?

O tym, co dała mi książka Piotra Bielskiego ,,Życie na lekko” mogłabym długo jeszcze pisać. Zależało mi jednak, żebyś poznała te 5 ważnych nauk, które dla mnie stały się kluczowe.

Piotr Bielski w  książce ,,Życie na lekko” daje nam możliwość obserwacji swojego codziennego życia. Na początku czułam się, jakbym wchodziła w butach w jego świętą przestrzeń, ale potem dostrzegłam, że to cudowna forma nauki. Czekałam na więcej soczystych, ale prostych słów. Podobał mi się spokój, który zagościł na koniec długiego weekendu w mojej głowie. Nie muszę uprawiać jogi czy medytacji, żeby z Piotrem Bielskim poczuć się dobrze. Ta książka i Tobie da do myślenia, jeśli tylko masz potrzebę przesunięcia swojego życia na wyższy poziom.

piotr bielski
piotr bielski

Książka ,,Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą!” Piotra Bielskiego ukazała się nakładem Wydawnictwa Sensus.

Jeśli masz ochotę po nią sięgnąć – KUP TU.

piotr bielski

Zdjęcie: BARTEK BARTOSIŃSKI

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.