Świąteczne książki dla dzieci

Świąteczne książki dla dzieci czas start! To już ten moment, w którym rano, popołudniu lub/i wieczorem czytamy świąteczne opowieści, które wprowadzają magię świąt dzień po dniu. Sprawdź najnowsze odkrycia Bogny i Zoe!

swiateczne ksiazki dla dzieci

SKLEP

Zima jest dla mnie do zaakceptowania, tylko dlatego, że czeka tam na mnie magiczny grudzień z cała magią świąt. A ponieważ ten rok jest wyjątkowy, z jeszcze większą uwagę zamierzam celebrować grudniowy czas. A jeśli grudzień, to czas na świąteczne książki dla dzieci. To one wypełniają dom magią, uśmiechem i dobrą historią w oczekiwaniu na radosny czas. Wspólne czytanie o każdej porze dnia to mój sposób na wydłużenie świątecznego czasu. Czemu bowiem ograniczać go do kilku dni Świąt Bożego Narodzenia. Niech magia trwa i potęguje podczas czytania świątecznych książek dla dzieci.

Czytamy rodzinnie, czytamy namiętnie i nawet nie skrycie. Mamy swoje ulubione świąteczne książki dla dzieci, ale każdego roku odkrywamy również nowe, które często zostają z nami na kolejne lata. 

świąteczne książki dla dzieci
świąteczne książki dla dzieci

Wyselekcjonowałam wraz z Zoe świąteczne książki dla dzieci, które ujęły nas swoją historią. Czytałyśmy je już w listopadzie, aby jak najlepiej je Ci zrecenzować. Poznaj nasze TOP 6, którym chcemy podzielić się z Tobą 1 grudnia. Mamy nadzieję, że i Wy miło spędzicie czas ze świątecznymi książkami dla dzieci. 

Zdradzę Ci sekret, że te historie przyciągnęły do pokoju Zoe również starszaków, które z wypiekami na twarzy śledziły przygody bohaterów książek. 

TOP 6 – świąteczne książki dla dzieci

świąteczne książki dla dzieci
świąteczne książki dla dzieci
świąteczne książki dla dzieci

,,Jadzia Pętelka piecze pierniki” | Autor: Barbara Supeł | Wydawnictwo: Zielona Sowa | Ilustracje: Agata Łuksza

Grudzień to czas pieczenie pierniczków świątecznych. To nasz ulubiony dzień. Przygotowujemy do niego dekoracji dużo wcześniej i czekamy ze zniecierpliwieniem. Nic dziwnego, że i Jadzia Pętelka uwielbia piec pierniczki z tatą. Ta przyjemna i smaczna lektura wpisuje się idealnie w kanon świątecznych książek dla dzieci. Piękne ilustracje, smaczne teksty, i nawet przepis jak upiec pierniki Jadzi Pętelki. W tej książce jest wszystko, czego dusza potrzebuje w grudniowy czas.

świąteczne książki dla dzieci

,,Przyjaciel na zawsze”| Autor: Ellen DeLange | Ilustracje: Jacqueline Molnar| Wydawnictwo Zielona Sowa 

To jedna z tych książek, o której długo jeszcze myślisz. To świąteczna książka z przesłaniem, które wprowadza w zadumę. Pozwala także poruszyć ważny temat przemijania. Nie jest on dla mnie łatwy, a napisałabym, że jest mega trudny, ale muszę i ja się z nim zmierzyć. Zwłaszcza w takich trudnych czasach. Zoe jeszcze dziecięcym wzrokiem pojmuje świat. Dla niej historia bałwana, o którego dbają przyjaciele z lasu, aby nie roztopił się jest naturalna. U mnie wzbudza nostalgię. Piękne ilustracje pozwalają skupić się na pozytywnej stronie życia. A przyjaźń, empatia i oddanie przyjaciół z książki, godne są najśladowania. 

świąteczne książki dla dzieci

Masz ochotę na jeszcze więcej świątecznych książek dla dzieci – to czytaj dalej!

,,Gwiazdka nie przeszkadzać” | Autor: Barbara Supełek | Ilustracje: Beata Żurawska | Wydawnictwo Zielona Sowa

To nasz totalny hit pod kątem ilustracji. Myszka wzbudza zaufanie, jest przeurocza, aż uczy się śmieją. Niesforne bliźnieta, skąm my to znamy. Czasy totalnego szaleństwa Nicolasa i Matteo już minęły, ale nadal tajfun doskonale pasuje do ich życiowej energii. Taką samą zaobserwowałam w książce. Myszka wtrwale naprawia świąteczne szaleństwa bliźniaków Ani i Antosia.  Bo w każdym domu jest taki anioł stróż, który pilnuje, żeby suma sumarum wszystko miało swoje miejsce. Z uśmiechem na twarzy Zoe śledziła świąteczne wybryki i cieszyła się, gdy finalnie wszystko dobrze się skończyło. Bo właśnie takie przesłania lubimy najbardziej.

świąteczne książki dla dzieci

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Magia świątecznych książek dla dzieci jest na wyciągnięcie ręki!

,,Elf do zadań specjalnych – 24 opowiadania” | Autor: Katarzyna Wierzbicka | Ilustracje: Ulyana Nikitina | Wydawnictwo Zielona Sowa

To książka na każdy dzień adwentu. Zawiera 24 opowiadania. Idealne do czytania w każdy grudniowy dzień oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Bardzo lubię tak skonsturowane książki, bo pozwalają nam jeszcze bardziej czekać na wieczorne czytanie. Zoe dopiero będzie ją odkrywać, ciekawa jestem, czy poczuje sympatię do elfów i ich magicznego świata. Święteczne książki dla dzieci mają w sobie to coś, co sprawia, że i my, dorośli się rozczulamy. Ja oczywiście nie byłaby sobą, gdybym nie przejrzała tej nowości książkowej. Myślę, że i Ty nie będziesz zawidziona jeśli chcesz poznać z bliska przygody elfów, pomocników Świętego Mikołaja. A te, są naprawdę zakręcone!

świąteczne książki dla dzieci
świąteczne książki dla dzieci

Świąteczne książki dla Ciebie – sprawdź moje polecenia

,,Oskar zjada święta” | Autor: Lou Carter, Nikku Dyson | Wydawnictwo Zielona Sowa

Poznaj Oskara, bardzo głodnego jednorożca. Ma on wiele wspólnego z Zoe, która również non stop chciałaby jeśc. Tak wiem, w ogóle na takiego łakomczuszka nie wygląda. Ale wracając do świątecznej książki dla dzieci, nie sposób się podczas jej czytania nie śmiać. Oskar ma wilczy apetyt, który nie opuszcza go nawet w Wigilię. Zobaczysz sama, że wyniknie z tego nie lada przygoda. Jest i Święty Mikołaj, oczywista oczywistość. I rysunki, które jeszcze bardziej ubarwiają postać sympatycznego jednorożca. Przypomina mi on troszkę osiołka z bajki Shrek, którego nie sposób nie polubić.

świąteczne książki dla dzieci

,,Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy”  | Autor:Tracey Cordeory, Tony Neal | Wydawnictwo Zielona Sowa

To przezabawne jak historię z tej bajeczki można przełożyć na Święta 2020. A więc żaba, która myli kierunki świata, trafia do Misia myśląc, że to hotel, w którym wykupiła świąteczny pakiet all inclusive. Nie może doczekać się wszystkich świątecznych atrakcji. Miś dbając o swojego niespodziewanego gościa, staje na wysokości zadania i realizuje święta marzeń w krótkim życiu nowej przyjaciółki. Czyż nie tak będą wyglądały te święta? Może planowałaś jechać do rodziny? Albo wykupiłaś pobyt w uroczym górskim hotelu? Tymczasem i Ty i ja, stawać będziemy na rzęsach, aby dzieci poczuły magię świąt w czterech ścianach, w których tkwimy od marca. I totalnie nie narzekam, celebruję chwilę i cieszę się perspektywą czasu z najbliższymi, a Ty?

świąteczne książki dla dzieci

Ciekawa jestem czy masz już swojego faworyta wśród świątecznych TOP 6 książek dla dzieci. A może chciałabyś nam polecić coś wartego uwagi? Pisz śmiało!

świąteczne książki dla dzieci
świąteczne książki dla dzieci

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.