Książki z humorem – 3 nowości literackie, które wprawią dzieci w dobry nastrój
Wydawnictwo Świetlik postanowiło nas rozśmieszać i rozbawiać tej wiosny!
książki z humorem

SKLEP

Witaj w świecie pełnym śmiechu i radości! Czy istnieje coś lepszego niż uśmiech na twarzy dziecka? A teraz wyobraź sobie, że możemy ten uśmiech jeszcze bardziej wzmocnić dzięki niezwykłym książkom pełnym humoru! Dla tych, którzy kochają zabawę literaturą, przygotowaliśmy zestawienie trzech najnowszych tytułów, które wprawią dzieci w doskonały nastrój. Przygotuj się na przygodę pełną żartów, absurdów i niezapomnianych momentów śmiechu. Gotowa na rozśmieszanie i inspirację? Czas zagłębić się w świat książek z humorem!

3 najnowsze książki z humorem dla dzieci, które warto poznać

SERIA O KURACH

Autor: Justyna Bednarek | Ilustracje: Nika Jaworowska-Duchlińska| WIEK: 7+

książki z humorem
książki z humorem

Seria książek z humorem o kurach to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla dzieci i rodziców poszukujących zabawnej i mądrej rozrywki. Bohaterki – kury Augusta, Hildegarda, Belka i Żaneta – razem z rodziną Ogórków zapewniają niezapomniane chwile śmiechu i refleksji. Na kartkach 3 tomów czekają na Was komiczne sytuacje, które splatają się z ważnymi życiowymi lekcjami, tworząc opowieść pełną ciepła i uroku.

Dlaczego warto sięgnąć po te książki?

Po pierwsze, serią charakteryzuje świetny humor, który trafia w gusta zarówno młodych czytelników, jak i dorosłych. Humorystyczne sytuacje, w jakie wpadają kury bohaterki, a także rodzina Ogórków, zapewniają mnóstwo śmiechu i rozrywki. Po drugie, książki te nie tylko bawią, ale również przynoszą wartościowe przesłanie o przyjaźni, akceptacji różnic i radzeniu sobie z trudnościami. To wspaniała okazja, by dzieci mogły czerpać radość z czytania jednocześnie ucząc się ważnych życiowych lekcji. Wreszcie, serię cechuje bogata wyobraźnia autorki, która tworzy niezwykłe i barwne postaci oraz fabuły, które trzymają czytelników w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Nie bez znaczenia są również ilustracje, które są po prostu mistrzowskie i dodają dynamiki lekturze. Razem z Zoe gorąco polecamy, nasze wieczorne czytanie z Kurami, sprowadza do pokoju pozostałych domowników i zaraża humorem.

ZEMSTA WREDNEJ KOCICY. DZIWNOBÓR. TOM 1
Autor: Nadia Shireen | WIEK: 9+

książki z humorem
książki z humorem

„Dziwnobór” to bezsprzecznie książka, która zawładnie sercem każdego, kto poszukuje wyjątkowej, szalonej przygody i pełnych humoru zaskakujących zwrotów akcji. To opowieść, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać, prowadząc czytelników przez magiczny, ale i nieco szalony świat Dziwnoboru.

Co sprawia, że ta książka z humorem wyróżnia się spośród innych? Otóż  jest to niebywałe poczucie humoru, które przesiąka każdą stronę tekstu. Autorka, kreując niezwykłe postaci i absurdalne sytuacje, potrafi zaskakiwać czytelników, doprowadzając ich do łez (śmiechu oczywiście). „Dziwnobór” przypomina nam, że czasem warto odważyć się na odrobinę szaleństwa i spojrzeć na świat z innej perspektywy. To historia o przygodzie, odwadze i przyjaźni, która porusza serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo, w książce znajdziemy elementy zaskoczenia i niespodzianki, które trzymają czytelników w napięciu, sprawiając, że chcemy poznać kolejne zwariowane przygody rodzeństwa lisów w magicznym lesie.

Naszym zdaniem to idealna propozycja dla całej rodziny. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w niej coś dla siebie, dzięki czemu czytanie stanie się wspólną przyjemnością, pełną radości i zabawy.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

RYŚ ŻARTOWNIŚ
Autor: Nika Jaworowska-Duchlińska
| WIEK: 4+

książki z humorem
książki z humorem

Ryś Żartowniś – chyba każdy las ma takiego zawadiakę. Ten, co zawsze ma gotowy kawał i zna sztuczkę na każdą okazję. No ale, żeby był tylko taki towarzyski… Zawsze musi być coś więcej! Autorka zaserwowała nam porządną dawkę śmiechu i refleksji w jednym opakowaniu. Ryś Żartowniś to mistrz żarcików, ale jak to bywa z mistrzami, czasem się poślizgną. A jak! Kto by pomyślał, że dopiero w rysiowym lesie znajdziemy taką ucztę humoru i mądrości. Przez kolorowe strony pełne zwierzęcych przygód przemyka też subtelne przesłanie o granicach żartu. Bo jak mawiają – „Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada”. I w tym właśnie Ryś się trochę zagalopował. Ale czy to oznacza, że przepadł? O nie! To, co go uratuje, to właśnie przyjaźń i wsparcie przyjaciół.

Książka nie tylko bawi najmłodszych, ale też potrafi wciągnąć dorosłych. Bo przecież kto z nas nie dostrzega czasem własnych „rysiowych” zachowań? To taka lekcja życia w lesie, w której nawet najbardziej dowcipni muszą przemyśleć, kiedy żartować, a kiedy lepiej zachować powagę. „Ryś Żartowniś” to książka z humorem, która sprawi, że będziesz się śmiała, ale i zastanawiała nad sensem dowcipów i granicą między żartem, a niezłym psikusem. W końcu nie każdego dnia jest Prima Aprilis. Bo w końcu, kolejne przysłowie mówi „Prima Aprilis, uwaga, bo się pomylisz!”

Zatem, droga czytelniczko, jesteś gotowa na niezwykłą podróż do krainy śmiechu i radości? Mam nadzieję, że nasze zestawienie trzech najnowszych książek z humorem dla dzieci pobudzi Twoją wyobraźnię i wprawi w doskonały nastrój. Te wspaniałe historie są jak magiczna mikstura, gotowa rozbawić do łez i wypełnić serca uśmiechem. Teraz, gdy już poznałaś nasze propozycje, zapraszamy do zagłębienia się w świat książek z humorem i odkrycia, jak wiele radości może przynieść czytanie. Bo przecież nie ma nic piękniejszego niż uśmiech na twarzy dziecka – a te książki mają moc by go jeszcze wzmocnić!

Artykuł powstał we współpracy z wydawnictwem Świetlik.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.