Latem marzymy o dalekich podróżach i egzotycznych plażach. Słońce zachęca nas do wylegiwania się w słońcu i słodkiego nicnierobienia.

A tu lipiec przygotował szereg kulturalnych wydarzeń, na których nie tylko warto bywać, ale czerpać pełnymi garściami. Koniecznie zajrzyj i korzystaj do woli!

 


PRZYGODA ZE SMOKIEM MACIUSIEM

 

W ramach akcji „Czytanie na kolanie” bohater Smok Maciuś razem z aktorką, Anetą Zając” zaprasza dzieci do swojego smoczego świata. 1 lipca w warszawskim Empiku w Placu Unii City Shopping odbędzie się spotkanie, na którym oprócz czytania książek o przygodach Maciusia (Wydawnictwo Dragon) na milusińskich czeka mnóstwo atrakcji.

1 lipca, godz. 11:00-15:00

Empik Plac Unii, Warszawa,

ul. Puławska 2


KINO SĄSIEDZKIE NA LIPIE PIOTROWSKIEJ

 

8 lipca na Lipie Piotrowskiej we Wrocławiu rozpocznie się cykl „KINO SĄSIEDZKIE”, w ramach którego w wybrane soboty, aż do września, zaplanowania bezpłatne plenerowe pokazy filmowe. O repertuarze decydowali mieszkańcy Lipy Piotrowskiej w specjalnej sondzie miejskiej. Oferta jest różnorodna, zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy zachęcają do zabierania ze sobą koszy piknikowych i wspólnego biesiadowania w czasie letnich wieczorów filmowych.

Od 8 lipca do września

Rady Osiedla Lipa Piotrowska, Wrocław 

ul. Tymiankowa 3

Repertuar: www.facebook/com/kulturalnalipa


SZTUKA SZUKA MALUCHA

 

Najstarszy i największy w Polsce festiwal przeznaczony dla najnajmłodszych i bliskich im dorosłych służy przede wszystkim temu, żeby pobudzać zmysły, pogłębiać wrażliwość, inspirować wyobraźnię, podsuwać pomysły na twórcze spędzanie czasu i dawać okazję do zacieśniania więzi z dzieckiem: wspólnie z nim poznawać świat i siebie nawzajem.

Nawet te maluchy, które nie umieją jeszcze chodzić ani mówić, gotowe są do tego, żeby odkrywać moc metafory w teatrze, muzyce, plastyce czy literaturze, choć to nie podział na gatunki jest przy tym najważniejszy – zwykle przenikają się one ze sobą w radosnym korowodzie prowadzącym do mądrej zabawy. Pomagają oswajać nowe przestrzenie, otwierać się na wyzwania, nazywać rzeczy, dawać wyraz emocjom, smakować skupienie, pierwsze zachwyty i wzruszenia.

Scena Wspólna w Poznaniu od 4 do 9 lipca znów będzie tętnić kolorami, dźwiękami i zapachami, a od wydarzeń trochę się wszystkim zakręci w głowie. W programie festiwalu będzie ich ponad 40 (w tym polskie i zagraniczne spektakle, spotkanie twórcze, koncert, set DJ-ski, interaktywna instalacja, wystawa „Karta praw dziecka do sztuki i kultury” oraz debata przeznaczona dla dorosłych.

Szczególnie gorąco polecić warto trzy wydarzenia.

Pierwsze z nich to prapremiera polsko-japońskiego spektaklu „Kuuki” („Powietrze”) zrealizowanego przez Jienkyo. Za sprawą przyjaznej i bezpiecznej sensorycznej instalacji, z pomocą tancerki i muzyka można będzie zgłębiać takie zagadnienia, jak to, czy wiatru można dotknąć, czym pachnie powietrze i jak dźwięczy oddech. A może nawet – kto wie? – uda się choć trochę pofrunąć na skrzydłach wyobraźni.

Kolejna propozycja to „Hjem” („Dom”) Madam Bach z Danii. Przepiękna plastycznie opowieść splata w jedno realne przestrzenie złożone ze ścian, podłóg i sufitów z wizjami przestrzeni mentalnych i emocjami, które w nas one budzą.

A na finał jeszcze „Lučka, grah in pero” („Lampka, groch i piórko”) Teatru Lalkowego z Ljubljany (Słowenia), którego inspiracją stała się „Księżniczką na ziarnku grochu” Hansa Christiana Andersena. Obywa się on prawie bez słów, a w świat teatralnej magii wprowadzają dzieci przepiękne lalki oraz troje śpiewających i grających na instrumentach aktorów.

Więcej informacji na: sztukaszukamalucha.pl oraz na fb/Sztuka Szuka Malucha.

11. Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych Sztuka Szuka Malucha (4-9 lipca 2017)

organizatorzy: Art Fraction Foundation i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.