Wiemy bardzo dobrze, że świeże powietrze jest nam niezbędne do życia i zdrowia. Większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Zobacz jakie kwiaty doniczkowe oczyszczają powietrze i poprawią Twoje samopoczucie. Wypróbuj i poczuj się lepiej!

Powietrze w biurze, domu czy miejscach publicznych zawiera zanieczyszczenia i nie jest odpowiednio nawilżone. Syntetyczne tkaniny i sprzęt elektroniczny również nie wpływają korzystanie na nasze zdrowie, skórę czy humor. W rezultacie przebywanie w takim środowisku prowadzi do wzmożonych objawów alergii, astmy, migren czy chronicznych bóli głowy.

Jest jednak sposób na to, aby polepszyć jakoś powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy i żyjemy. Istnieje bowiem wiele roślin doniczkowych, które nie tylko upiększają nasze wnętrza, ale mają właściwości oczyszczające powietrze z toksyn. Co więcej, kwiaty te nadają powietrzu odpowiednie nawilżenie.

Nigdy nie mamy 100% pewności, ale tylu naukowców nie może się mylić. Prowadzone badania i obserwacje potwierdziły zbawienne właściwości roślin.

Jeśli marzysz o tym, aby:

  • zmniejszyć częstotliwość bólu głowy
  • pozostać zdrową
  • pożegnać się z kaszlem alergicznym
  • czuć się mniej zmęczoną
  • zmniejszyć objawy alergii
  • szybciej regenerować siły po przebytej chorobie
  • żyć w mniejszym stresie
  • być bardziej szczęśliwą
  • być bardziej produktywną
  • być bardziej kreatywną

Rozważ zakup i ustawienie w domu czy biurze od 2 do 3 kwiatów doniczkowych o cudownych właściwościach. Nie zaszkodzi spróbować. Ustaw kwiaty nie tylko w miejscach wspólnych jak salon czy jadalnia. Pomyśl o sypialni, a nawet łazience. Oczywiście wszystko z umiarem, chyba, że marzysz o tym, aby własne kąty zamienić w prawdziwą oranżerię. To też jest pomysł!

Kwiatowy doniczkowe oczyszczające powietrze

Zanim zakupisz kwiaty poczytaj o ich potrzebach. Ilość zapotrzebowania na światło,  wilgoć i odpowiednia temperatura mają ogromne znaczenie na pomyślny wzrost rośliny. Dobierz gatunki, które będą się u Ciebie dobrze czuły. Oceń swoje umiejętności i chęci w temacie pielęgnacji roślin i dobierz mniej lub bardziej wymagające rośliny. Uschnięte raczej nie przyniosą pożądanych efektów.

W akcję „rośliny w domu” włącz dzieci. Wytłumacz im właściwości roślin, wspólnie poszukajcie informacji w Internecie, wybierzcie w zaprzyjaźnionej kwiaciarni, a potem dbajcie o nie. To prawdziwa nauka z życia wzięta.

Oto kilka propozycji kwiatów, które doskonale oczyszczają powietrze oraz sprawią, że powietrze w Twoim domu będzie odpowiednio nawilżone. Zwłaszcza w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym dobroczynne właściwości roślin doniczkowych mają istotne znaczenie.

Próbuj, działaj, zmieniaj świat zaczynając od własnego otoczenia!

Kwiatowy doniczkowe oczyszczające powietrze

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.