3 eko projekty, którym kibicujemy

Oto 3 eko projekty, które musisz znać. Czy dołączysz zależy tylko od Ciebie, my uważamy, że warto!

eko projekty

SKLEP

Poszanowanie natury to taka wartość, którą chcę przekazać swoim dzieciom. W internecie jesteśmy bombardowane ogromem informacji, akcji i działań. Wybrałam te eko projekty, które do mnie przemawiają, w które wierzę, oraz które chcę dać poznać swoim dzieciom. 

Sprawdź co mnie zainteresowało na tyle, żeby podzielić się z Tobą.

3 eko projekty, którym kibicujemy

1. SprzątMamy 

Skąd się wzięła akcja? Ten eko projekt stworzony został przez dwie mamy Asię (pediatrę) i Kamilę (fotografa dziecięcego), które tworzą Instagramowe konto @eaty_moms. Gdy same przemierzały lasy na spacerach z dziećmi i przyjaciółmi, stosy śmieci ich przerażały i denerwowały. Z każdej wyprawy wracały z reklamówkami śmieci. A ponieważ profil Eaty Moms powstał po to, aby tworzyć społeczność mam, edukować i rozmawiać na wiele różnych tematów, powstała akcja SPRZĄTMAMY. Jest to eko projekt, którego celem jest sprzątanie lasów przez mamy i dzieci nie tylko z okazji Dnia Ziemi.

Na czym polega eko projekt? To nauka dzieci szacunku do lasu. Idąc do lasu zabierz ze sobą rękawiczki jednorazowe oraz worki na śmieci. Nie przechodź obok odpadów obojętnie. Ucz dziecko poszanowania planety i matki natury. Tylko razem możemy zdziałać cuda, a Dzień Ziemi może trwać cały rok. Jeśli wspierasz akcję koniecznie i do niej dołączasz, zrób zdjęcie i oznacz je #eastymoms_sprzatmamy   Jeśli można czynić dobro, dobrze się przy tym bawić, warto to zrobić.

CIEKAWOSTKA

Kamila i Asia tak mnie zaciekawiły, że zaprosiłam je na spotkanie rozmowę. Odbyła się ona już dawno temu i czekała na swoją publikację. Czemu je zaprosiłam? bo takiej energii i powera  już dawno w sieci nie widziałam. Te dwie przyjaciółki postawiły sobie za cel, aby wspólnie ogarniać macierzyństwo, aby było prościej, raźniej i weselej.

Ich Instagramowy profil ma należeć do mam i wspólnie być z nimi tworzony. Profil dla mam od mam. Każdego dnia znajdziesz u nich coś ciekawego. Jest wspólne gotowanie, czas na ćwiczenia i na ciekawych gości z szerokim zakresem tematów dziecięcych, ale tez kobiecych. To przestrzeń, w którym każda mama ma się czuć dobrze i pewnie. Dziewczyny mają mnóstwo pomysłów na swojej ,,to do” liście. W zaledwie kilka miesięcy stworzyły społeczność mam, które nie tylko biernie obserwują konto, ale same mają wiele pomysłów i energii do wspólnego działania. Z wielką przyjemnością będę obserwowała, rozmawiała i czekała na nowe tematy na Eaty Moms. Dziewczyny podczas rozmowy nie chciały zdradzać szczegółów, mogę jednak śmiało powiedzieć, że jest na co czekać.

 

eko projekt
eko projekty
eko projekty

2. Be(e) your friend

Już po raz kolejny marka Wooden Story troszczy sie o pszczoły. No bo trudno wyobrazić sobie życie na Ziemi bez pszczół.

Skąd się wzięła akcja? Największe światowe organizacje nie od wczoraj wspierają ochornę i rowój pszczelarstwa. Rola pszczół w naturze jest nie do ocenienia. No bo przecież aż 90% naszego pożywienia pochodzi za 100 różnych gatunków roślin. A aż 70% z nich zapylana jest właśnie przez pszczoły. Są one bowiem najlepszymi zapylaczami upraw.

Na czym eko projekt? Do zabawek oraz mebli zakupionych w sklepie dokładane sa nasionka miododajnych kwiatów. Są to lawenda, chaber, czarnuszka, orlik, kąkola, dzwonek ogrodowy oraz onętka. Wystarczy, że zasiejesz je w swoim ogrodzie, choćby na balkonie, aby stworzyć pszczeli ,,karmnik”

CIEKAWOSTKA

Czy wiesz, że podczas jednego tylko kursu pszczoła odwiedza od 50 do 100 kwiatów? Ma te wewnętrzny ,,zegar czasowy”, który podpowiada jej o jakiej porze dnia dana roślina ,,mioduje”. Te małe owady bzyczą już od 150 milionów lat oraz wytwarzają miód w ten sam sposób. Ich dzieło to w 80% naturalny cukier, 18% wody i 2% składników mineralnych, witamin oraz protein i pyłku.

 

eko projekty
eko projekty

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

2. BetterNoPlastic

Skąd się wzięła akcja? Opakowanie wcale nie musi byc problematycznym odpadem i wyrzutem ekologicznego sumienia. Wybierz opakowanie pochodzenia roślinnego, które całkowicie rozłoży się w ziemi, bo jest kompostowalne.

Na czym eko projekt? Naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przeprowadzili doświadczenie w laboratorium, które pokazało, że kompostowalne opakownaie po Bio Żelkach Better Sweet rozłożyło się już w 21 dni. Przekonaj się sama, że wystarczą 3 tygodnie, żeby nie było po nim śladu. W ramach tego eko projektu zakop puste opakowanie po żelkach Better Sweet i pozostaw je na 21 dni. Po tym czasie sprawdź efekt doświadczenia. Ten eksperyment warto przeprowadzić z dziećmi, które dzięki niemu nauczą się czegoś ważnego o ochronie przyrody, a nauka przebiegnie przyjemnie, bo z wykorzystaniem empirii i poprzez zabawę.

CIEKAWOSTKA

Czy wiesz, że plastik, nawet poddany recyklingowi, pozostaje tworzywem sztucznym, które nie zniknie ot tak z powierzchni Ziemi.

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.