Autor: Małgorzata Matysek

Projektują i tworzą na małą skalę w zaciszu własnych pokoi. Już dawno przestały im wystarczać instrukcje załączone do zestawów Lego – większą frajdą jest dla nich wdrażanie w życie własnych pomysłów, dla których rodzina kupuje już klocki na kilogramy. Nasze nadzieje pokładane w przyszłość polskiej myśli technicznej! W pasję budowania i konstruowania zawsze warto inwestować! Poniżej garść pomysłów prezentowych dla Waszych domowych inżynierów i inżynierek.

 

1// 365 ZABAW Z KLOCKAMI LEGO / Ameet

Na każdy dzień roku jedna inspiracja! Autorzy książki zachęcają do własnych projektów, ale nie tylko! Książka odkrywa przed dziećmi tajniki animacji poklatkowej i magiczne pokazy sztuczek lego.

2// KLOCKI HEXACTLY

Drewniane klocki, których podstawowym elementem jest sześciokąt! Sprawdź pomysłowość Twojego dziecka. Możesz się spodziewać ciekawych efektów!

3// INCASTRO

Elementy konstrukcyjne Incastro szkolą rzadką dziś cechę cierpliwości i uczą logicznego myślenia. 4 klocki można połączyć aż na 16 sposobów, trzeba więc wybrać spośród nich ten, który otworzy możliwość uzyskania zamierzonej formy.

Intrygujące kształty pozwalają stworzyć przestrzenne modele budowli, zwierząt, instrumentów – warto się nimi potem pochwalić na fanpage’u Incastro!

4// QUERCETTI LABIRYNTY

Włoska marka Quercetti specjalizuje się w produkcji inteligentnych zabawek. Migoga marble run to pomysł na fantastyczną zabawę dla małych, większych i największych. Tory kulkowe można dowolnie rozbudowywać i przerabiać, dodając np. ślimaki, tunele czy windy dla kulek. Quercetti to zaproszenie dziecka do fascynującego świata fizyki.

5// MARIOINEX

Polska firma Marioinex i przykuwające uwagę kolorowe elementy (Waffle), z których można wznosić stabilne konstrukcje, to ciekawa alternatywa dla tych, co wychowani są od małego na duńskich klockach Lego.

6// GOLDIEBLOX – MASZYNA DO ROBIENIA NAJSZYBSZYCH OBROTÓW

Magazyn MINT stawia na rozwój nie tylko małych inżynierów, ale i inżynierek. Zestaw pozwala rozwijać u dziewczynek wyobraźnię przestrzenną, poznawać podstawowe zasady inżynierii (STEM), wzmacniać w dziecku pewność siebie i kształtować umiejętność rozwiązywania problemów. Aż 16 pomysłów kreatywnych i nielimitowane możliwości budowania. GIRL POWER!

 

7// GEOMAG

Klocki magnetyczne szwajcarskiej firmy Geomag, które młodemu architektowi posłużą do budowy mostów czy geometrycznych figur 2D i 3D. Niklowane kuleczki i plastikowe pręciki, wewnątrz których znajdują się magnesy, mogą być wykorzystane do nauki matematyki, fizyki, a nawet chemii.

8// EITECH KLOCKI KONSTRUKCYJNE

Zdolne rączki i mądre główki w mig znajdą zastosowanie dla metalowych bloków, prętów, silniczków (!), kółek, płytek itp. Podstawą konstrukcji jest system dziurek, w które wkręca się śrubki. Eitech wprowadzi młodych adeptów inżynierii w arkana mechaniki.

9// BIGJIGS TOYS

Drewniane kulodromy wymagają precyzji i zręczności. Dobry patent na połączenie sił młodszego i starszego rodzeństwa – maluchy będą z podziwem patrzeć na starszego brata lub siostrę, by na koniec efektownie położyć kuleczkę na samej górze toru…

10// ENGINO

Połączenie klocków plastikowych i drewnianych! Główną zasadą Engino jest tworzenie przez zabawę. Innowacyjne zestawienie drewnianych kołeczków z komponentami z tworzyw sztucznych, które można łączyć bez kleju i łączników. Hybrydowe zestawy zaskoczą niejednego, tak że rodzinne biesiadowanie szybko zmieni się w plac budowy.

11// BAMP

Elementy do wielkoformatowych konstrukcji – genialne w swojej prostocie! Plastikowe rurki i łączniki, które można schować do plecaka, w kilka chwil stworzą szkielety domów, pojazdów, zwierząt… Jaki jest Twój pomysł na BAMP?

12// GOLDIEBLOX – SKOKI DO WODY

Trzy pomysły kreatywne i nielimitowane możliwości budowania. Stawiamy na samodzielną naukę myślenia i wykorzystania praw fizyki, aby rosnąć w siłę i podbijać świat. Takie są początki wielkich talentów, a siłą jest kobieta.

 

Zapisz się na newsletter

No.10 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.