Autor: Małgorzata Matysek

Projektują i tworzą na małą skalę w zaciszu własnych pokoi. Już dawno przestały im wystarczać instrukcje załączone do zestawów Lego – większą frajdą jest dla nich wdrażanie w życie własnych pomysłów, dla których rodzina kupuje już klocki na kilogramy. Nasze nadzieje pokładane w przyszłość polskiej myśli technicznej! W pasję budowania i konstruowania zawsze warto inwestować! Poniżej garść pomysłów prezentowych dla Waszych domowych inżynierów i inżynierek.

 

1// 365 ZABAW Z KLOCKAMI LEGO / Ameet

Na każdy dzień roku jedna inspiracja! Autorzy książki zachęcają do własnych projektów, ale nie tylko! Książka odkrywa przed dziećmi tajniki animacji poklatkowej i magiczne pokazy sztuczek lego.

2// KLOCKI HEXACTLY

Drewniane klocki, których podstawowym elementem jest sześciokąt! Sprawdź pomysłowość Twojego dziecka. Możesz się spodziewać ciekawych efektów!

3// INCASTRO

Elementy konstrukcyjne Incastro szkolą rzadką dziś cechę cierpliwości i uczą logicznego myślenia. 4 klocki można połączyć aż na 16 sposobów, trzeba więc wybrać spośród nich ten, który otworzy możliwość uzyskania zamierzonej formy.

Intrygujące kształty pozwalają stworzyć przestrzenne modele budowli, zwierząt, instrumentów – warto się nimi potem pochwalić na fanpage’u Incastro!

4// QUERCETTI LABIRYNTY

Włoska marka Quercetti specjalizuje się w produkcji inteligentnych zabawek. Migoga marble run to pomysł na fantastyczną zabawę dla małych, większych i największych. Tory kulkowe można dowolnie rozbudowywać i przerabiać, dodając np. ślimaki, tunele czy windy dla kulek. Quercetti to zaproszenie dziecka do fascynującego świata fizyki.

5// MARIOINEX

Polska firma Marioinex i przykuwające uwagę kolorowe elementy (Waffle), z których można wznosić stabilne konstrukcje, to ciekawa alternatywa dla tych, co wychowani są od małego na duńskich klockach Lego.

6// GOLDIEBLOX – MASZYNA DO ROBIENIA NAJSZYBSZYCH OBROTÓW

Magazyn MINT stawia na rozwój nie tylko małych inżynierów, ale i inżynierek. Zestaw pozwala rozwijać u dziewczynek wyobraźnię przestrzenną, poznawać podstawowe zasady inżynierii (STEM), wzmacniać w dziecku pewność siebie i kształtować umiejętność rozwiązywania problemów. Aż 16 pomysłów kreatywnych i nielimitowane możliwości budowania. GIRL POWER!

 

7// GEOMAG

Klocki magnetyczne szwajcarskiej firmy Geomag, które młodemu architektowi posłużą do budowy mostów czy geometrycznych figur 2D i 3D. Niklowane kuleczki i plastikowe pręciki, wewnątrz których znajdują się magnesy, mogą być wykorzystane do nauki matematyki, fizyki, a nawet chemii.

8// EITECH KLOCKI KONSTRUKCYJNE

Zdolne rączki i mądre główki w mig znajdą zastosowanie dla metalowych bloków, prętów, silniczków (!), kółek, płytek itp. Podstawą konstrukcji jest system dziurek, w które wkręca się śrubki. Eitech wprowadzi młodych adeptów inżynierii w arkana mechaniki.

9// BIGJIGS TOYS

Drewniane kulodromy wymagają precyzji i zręczności. Dobry patent na połączenie sił młodszego i starszego rodzeństwa – maluchy będą z podziwem patrzeć na starszego brata lub siostrę, by na koniec efektownie położyć kuleczkę na samej górze toru…

10// ENGINO

Połączenie klocków plastikowych i drewnianych! Główną zasadą Engino jest tworzenie przez zabawę. Innowacyjne zestawienie drewnianych kołeczków z komponentami z tworzyw sztucznych, które można łączyć bez kleju i łączników. Hybrydowe zestawy zaskoczą niejednego, tak że rodzinne biesiadowanie szybko zmieni się w plac budowy.

11// BAMP

Elementy do wielkoformatowych konstrukcji – genialne w swojej prostocie! Plastikowe rurki i łączniki, które można schować do plecaka, w kilka chwil stworzą szkielety domów, pojazdów, zwierząt… Jaki jest Twój pomysł na BAMP?

12// GOLDIEBLOX – SKOKI DO WODY

Trzy pomysły kreatywne i nielimitowane możliwości budowania. Stawiamy na samodzielną naukę myślenia i wykorzystania praw fizyki, aby rosnąć w siłę i podbijać świat. Takie są początki wielkich talentów, a siłą jest kobieta.

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.