22 marca redakcja Mint razem z marką PETIT BATEAU świętowała setną rocznicę wynalezienia swojego emblematycznego produktu – majtek. Mieliśmy okazję poznać historię marki oraz posłuchać jak został wynaleziony ów tytułowy produkt.

Działo się to w 1918 roku – w okresie międzywojennym nazywanym we Francji „Les annee folles”, czyli „szalonymi latami” – kiedy to kobiety zaczęły nosić spodnie i obcinać włosy na chłopczycę, mężczyźni zaczęli golić swoje długie brody, a Coco Chanel lansowała swoją pierwszą krótką spódnicę z dżerseju. To były lata rewolucji w modzie. W tym czasie Etienne Valton, zainspirowany fragmentem piosenki „Mamusiu, czy małe łódki maja nóżki” obciął nogawki od długich kalesonów… i eurêka! W taki sposób narodziły się słynne bawełniane majteczki i historia marki, która trwa do dziś!

Podczas spotkania zostały zaprezentowane trzy rodzaje majtek:

ORYGINALNE – odzwierciedlenie pierwszych majtek, wysokich w stanie, z delikatnymi guziczkami. Styliści PETIT BATEAU wyciągnęli archiwalne nadruki i modele. Zaktualizowali je w taki sposób, żeby najlepiej odzwierciedlały pierwowzór. To właśni one cieszyły się największym zainteresowaniem wśród gości podczas spotkania.

KLASYCZNE – słynne białe majtki Petit Bateau. Jego forma subtelnie zmieniała się w czasie, aż do roku 2000 kiedy dzięki nowej technice i materiałom uzyskała najdoskonalsza formę. Ten kultowy model prezentowany jest w niezmienionej formie z tradycyjnym wykończeniem. Nosi je nawet Gisele Bundchen.

FANTAZYJNE – majtki z falbankami z delikatnej bawełny, klasyka kolekcji dziecięcej Petit Bateau od 2007 r. Z okazji 100 rocznicy prezentowana jest ta sama forma dla dziecka i kobiety.


Mat.pras.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.