22 marca redakcja Mint razem z marką PETIT BATEAU świętowała setną rocznicę wynalezienia swojego emblematycznego produktu – majtek. Mieliśmy okazję poznać historię marki oraz posłuchać jak został wynaleziony ów tytułowy produkt.

Działo się to w 1918 roku – w okresie międzywojennym nazywanym we Francji „Les annee folles”, czyli „szalonymi latami” – kiedy to kobiety zaczęły nosić spodnie i obcinać włosy na chłopczycę, mężczyźni zaczęli golić swoje długie brody, a Coco Chanel lansowała swoją pierwszą krótką spódnicę z dżerseju. To były lata rewolucji w modzie. W tym czasie Etienne Valton, zainspirowany fragmentem piosenki „Mamusiu, czy małe łódki maja nóżki” obciął nogawki od długich kalesonów… i eurêka! W taki sposób narodziły się słynne bawełniane majteczki i historia marki, która trwa do dziś!

Podczas spotkania zostały zaprezentowane trzy rodzaje majtek:

ORYGINALNE – odzwierciedlenie pierwszych majtek, wysokich w stanie, z delikatnymi guziczkami. Styliści PETIT BATEAU wyciągnęli archiwalne nadruki i modele. Zaktualizowali je w taki sposób, żeby najlepiej odzwierciedlały pierwowzór. To właśni one cieszyły się największym zainteresowaniem wśród gości podczas spotkania.

KLASYCZNE – słynne białe majtki Petit Bateau. Jego forma subtelnie zmieniała się w czasie, aż do roku 2000 kiedy dzięki nowej technice i materiałom uzyskała najdoskonalsza formę. Ten kultowy model prezentowany jest w niezmienionej formie z tradycyjnym wykończeniem. Nosi je nawet Gisele Bundchen.

FANTAZYJNE – majtki z falbankami z delikatnej bawełny, klasyka kolekcji dziecięcej Petit Bateau od 2007 r. Z okazji 100 rocznicy prezentowana jest ta sama forma dla dziecka i kobiety.


Mat.pras.

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.