Miłość Corinne Averiss to nowość w naszej biblioteczce

Są takie książki, które są pięknym wstępm do długich rozmów przy stole lub przed snem. ,,Miłość”, to książka Corinne Averiss, która właśnie zawitała do naszej biblioteczki.

miłość Corrinne Averiss

To właśnie MIŁOŚĆ

Nowość od Wydawnictwa Zielona Sowa – Miłość, Corinne Averiss to nie tylko książka, którą najchętniej czytamy przed snem, ale także zapowiedź tematu, który będzie gościł na łamach MINT w lutym.

W naszym domu generalnie dużo mówi się o uczuciach. I chociaż najłatwiej tematem zainteresować Zoe, czuję, że moje 12-latki wkrótce wkroczę na nową ścieżkę.

Ale do rzeczy. ,,Miłość” dała nam kolejną możliwość na rozmowę o tym pięknym i wyjątkowym uczuciu. Książka trafiła w nasze ręcę, dokładnie w tym momencie, w którym Zoe z płaczem chodziła do przedszkola. Trudno jej zrozumieć, czemu jako jedyna, musi rano wychodzić z domu, skoro wszyscy w nim zostają. Nasza córka jest przekonana, że zostając w domu, bawimy się w najlepsze. Uroki zdalnej szkoły i domowego biura. 

Zoe wyjście do przedszkola odbiera jako brak miłości. Książka dosłownie przyszła mi z pomocą w idealnym momencie. 

miłość Corrinne Averiss
miłość Corrinne Averiss

Miłość Corinne Averiss to książka z przesłaniem i zachwycającymi obrazkami. Przedszkolaki skupiają się w głównej mierze na rysunakch i wyłapują najmniejszy szczegół. 

To potężne uczucie opisywane w książce jest silniejsze niż rozstanie czy dzieląca ludzi odległość. Bohateraka książki Tosia, rówież mierzy się z tęsknotą za mamą w przedszkolu. Miłość, która wypełnia dom dziewczynki, daje jednak siłę i poczucie bezpieczeństwa. Pewność, że mama, choć daleko, zawsze jest obok.

Magiczna, niewidzialna nić to symbol trwającego uczucia pomiędzy członkami rodziny. Ta metafora sprawdziła się u nas dosłownie. Teraz, gdy Zoe zostaje w przedszkolu, my także rozwijamy nić miłości, która jet zawsze między nami. nawet, gdy każda z nas zajęta jest swoimi sprawami. 

Ten drobny gest, pozwolił Zoe wrócić do beztroskiej zabawy z koleżanki, a mi dał spokój w sercu. Ty też pewnie podwójnie czujesz łzy swojego dziecka.

miłość Corrinne Averiss
miłość Corrinne Averiss
miłość Corrinne Averiss
miłość Corrinne Averiss

Jeśli zaciekawiła Cię ta opowieść, albo potrzebujsz takiego książkowego wsparcia w rozmowach o uczuciach, sięgnij po nią koniecznie.

Miłość | Corinne Averiss

Wydawnictwo Zielona Sowa

KUP TU

podobne artykuły

magazyn dla mamy

SKLEP

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.