Wakacje z CzuCzu

W wakacje z CzuCzu nie ma nudy. Jeśli nie wierzysz, to przeczytaj i sprawdź jakie pomoce warto mieć przy sobie latem 2021.

wakacje z CzuCzu

Jestem ogromną zwolenniczką nieinicjowania zabaw w wakacje, aby dać dzieciom swobodę wyboru, a nawet czasem ponudzić się. Jednak zawsze mam kuferek do zadań specjalnych na ciężkie czasy. Pomaga nam on przeżyć wakacje. Bo z Czuczu nie ma nudy! A żeby się o tym przekonać, przygotowałam dla Ciebie zestawienie pomysłów i zabaw na lato.

5 ZABAW NA WAKACJE Z CZUCZU

NA DESZCZOWY DZIEŃ | GRA MEMORKI

wakacje z CzuCzu
wakacje z CzuCzu

WIEK: 2+

Jedna gra, a wiele możliwości. Bawimy się w tradycyjną grę memory w wersji dla najmłodszych, ale także zadajemy sobie zagadki, naśladujemy odgłosy zwierząt i wiele innych, które akurat przyjdą nam do głowy.

Ta prosta i kolorowa gra łatwo zmieści się w torbie czy walizce. Niech jedzie z Wami w podróż choćby za jeden uśmiech. Dzięki tej grze ćwiczyć można pamięć, koncentrację, a także spostrzegawczość. Jeśli tylko otworzysz się na nowe możliwości, poruszysz swoją wyobraźnię – odkryjesz nowe sposoby na zabawę z Memorkami. A zapomniałabym, to także świetna okazja na poznanie dzikich zwierząt i zrobienie sobie wycieczki palcem po mapie w poszukiwaniu ich domu.

Gry typu memorki sprawdzają się u nas świetnie gdy mamy deszczowy dzień lub gdy szukamy chwili wytchnienia od słońca i wakacyjnych przygód.

ZOBACZ MEMORKI Z BLISKA – KLIKNIJ TU

 

PO DNIU NA PLAŻY | PUZZLE

wakacje z CzuCzu
wakacje z CzuCzu

WIEK: 3+

Wszyscy w domu uwielbiamy puzzle i tą zabawą od najmłodszych chwil zarażaliśmy Zoe. Dzisiaj zestaw puzzli to must have nie tylko na długie jesienne wieczory. Na wakacje wybrałam dla Zoe różne poziomy trudności puzzli. Zaczynamy od łatwych, dziewięcioelementowych z jej ulubionymi jednorożcami. A potem przechodzimy do trudniejszych, bardziej rozbudowanych i wymagających jeszcze lepszej spostrzegawczości.

Zabawa puzzlami pozwala ćwiczyć koordynacje ręka-oko oraz pracować nad logicznym myśleniem. Puzzle ze stadniną koni oraz z dinozaurami były dla nas świetna okazją do zgłębienia tematów i poszukiwania nowych ciekawostek.

Po całym dniu przygód lub dniu na plaży, puzzle to miła odskocznia i świetny czas w oczekiwaniu na kolację czy ognisko.

 

ZOBACZ PUZZLE Z BLISKA– KLIKNIJ TU

 

W PODRÓŻY | ZAGADKI

wakacje z CzuCzu
wakacje z CzuCzu

WIEK: 2+

Zagadki z dziurką, dostępne są już od wieku dwa plus. Dzieci uwielbiają zagadki, nic więc dziwnego, że Zoe również nie może się bez nich obejść. To dla nas świetna atrakcja w podróży. Zagadki są proste, czasem rymowane, mają odniesienie do codzienności i ulubieńców dzieci. Ćwiczymy dzięki temu pamięć, logiczne myślenie, a przede wszystkim w ciekawy sposób spędzamy rodzinny czas w aucie.

Zagadki z dziurką dostępne są w wersji 2+, 3+, 4+ oraz 5+.

ZOBACZ ZAGADKI Z BLISKA– KLIKNIJ TU

 

W OCZEKIWANIU NA OBIAD | MALOWANKI Z PISAKIEM

wakacje z CzuCzu
wakacje z CzuCzu
wakacje z CzuCzu

WIEK: 3+

Malowanie z pisakiem to niekończąca się zabawa. Malujesz, ścierasz i tak bez końca. Ciekawe rysunki i pomysłowe ćwiczenia zachęcają do kreatywnej zabawy. Każdy zestaw składa się z książeczki zabaw i pisaka. W te wakacje ruszyły z nami Zwierzęta oraz Pojazdy i cała masa możliwości. 

Poprzez kreatywny zestaw Zoe daje upust wyobraźni, ale także ćwiczy rączkę. Potrafi godzinę bawić się malowankami, cieszę się, bo to wzmacnia umiejętność koncentracji. To także świetna okazja do przygotowania do nauki pisania. Są ćwiczenia, w których trzeba połączyć kropki, w innych dorysować brakujący element, a jeszcze inne zachęcają do przejścia labiryntu. To wciągająca zabawa dla przedszkolaka.

Wychodząc do restauracji zawsze mam ze sobą zestaw CzuCzu, który zajmie Zoe w oczekiwaniu na realizację naszego zamówienia.

ZOBACZ MALOWANKI Z BLISKA– KLIKNIJ TU

 

SKLEP

W PRZERWIE OD ZABAWY | KOLOROWANKI

wakacje z CzuCzu
wakacje z CzuCzu

WIEK: od 18 mcy+

Każdy zestaw zawiera dwie pełne możliwości książeczki do kolorowania. Z serii dłuuuugie rysowanki dostępne są też zestawy dla dzieci w wieku 4+, które przygotowują do nauki pisania – są szlaczki, cyferki, a nawet literki.

Mi najbardziej podobają się gotowe, tematyczne zestawy, które łatwo zapakować do plecaka lub torby podręcznej do samochodu. Zoe uwielbia kolorować, malować – dzięki rysowankom może dać upust swojej wyobraźni. Jej faworytem są konie, wróżki oraz syrenki. Ale też coraz chętniej sięga po szlaczki, w ramach wakacyjnych ćwiczeń. Szczególnie gdy po fali zabaw na świeżym powietrzu, przyjdzie czas na wyciszenie i kreatywną zabawę.

Wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOBACZ KOLOROWANKI Z BLISKA– KLIKNIJ TU

 

wakacje z CzuCzu
wakacje z CzuCzu

A Ty jaki masz sposób na nudę i wakacje z dziećmi? A może już wiesz, którą zabawę CzuCzu wybierzesz?

Artykuł wakacje powstał przy współpracy z marką CzuCzu.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.