Chociaż wakacje jeszcze trwają i pełnym garściami łapiemy chwilę, to przygotowania do szkoły czas start. Na pierwszy szkolny temat wybrałyśmy plecaki, bo to jeden z ważniejszych atrybutów ucznia.

***

Jaki powinien być szkolny plecak? Na ten temat opowiadałyśmy więcej w Dzień Dobry TVN – zachęcamy do obejrzenia – TU.

Ale jeśli miałybyśmy wskazać najistotniejsze punkty, powiedziałybyśmy, że plecak powinien być:

  • wygodny
  • lekki
  • wykonany z oddychających materiałów
  • dobrze wyprofilowany
  • dostosowany do wysokości dziecka
  • wyposażony w elementy odblaskowe
  • ergonomiczny

Nie da się ukryć, że na te wszystkie powyższe elementy uwagę zwracają rodzice. Dzieciom najbardziej zależy po prostu na wyglądzie i na to zwracają największą uwagę.

Plecak ma być po prostu umilaczem pobytu w szkole. Plecak podkreśla charakter, określa grupę zainteresowań, podkreśla pasje, wyróżnia z tłumu. Jest spełnieniem dziecięcych marzeń, a do tego podkreśla uroczysty star roku szkolnego. I chociaż bardzo często ten zeszłoroczny jeszcze nadawałby się, dzieci z przyjemnością wybierają nowy, który oznacza nowy rok szkolny, rozpoczęcie nowej klasy.

A ponieważ powroty z wakacji bywają trudne, często dzieci idą do nowej szkoły, czeka ich spotkanie oko w oko z nową klasą, czy też nowym wychowawcą, niech ten plecak będzie dla nich małą przyjemnością, która doda odwagi i dzięki któremu chętnej pomaszerują na spotkanie z pierwszym dniem szkoły.

Są takie plecaki, obok których trudno przejść obojętnie, wspólnie z redakcyjnymi koleżankami wybrałyśmy nasze

TOP 6 PLECAKÓW INNYCH NIŻ WSZYSTKIE

1/ Bo plecak Lama z serii Zoo Pack to nie tylko zwierzątko sezonu, ale plecak Skip Hop jest tak wdzięczny, że po prostu musi stać się częścią tegorocznej wyprawy tego najmłodszego ucznia. Bardzo podoba nam się termoizolowana przednia kieszeń, która pozwoli na przechowywanie drobnych przekąsek.

2/ Bo tornister TULA to powrót do przeszłości, gdy królował elementarz z Alą i Asem. Ten oldschoolowy look zachwyci i mamę i córkę. Co więcej mieści naprawdę dużo, ma rewelacyjne magnetyczne zamknięcie i znajdzie się nawet kieszonka na małe skarby. Każda mama doceni też, że materiał plecaka łatwo utrzymać w czystości.

3/ Bo plecak Kanken to tradycja w najlepszym wydaniu, bo historia plecaka sięga aż 1978 roku. Ten klasyczny plecak nie tylko dba o utrzymanie dobrej postawy, ale ma także wyjmowaną poduszeczkę do siedzenia. Ot taki mały gadżet!

 4/ Bo liście to nieustannie od dwóch sezonów nasz ulubiony motyw, ten plecak o charakterze unisex świetnie sprawdzi się dla starszych uczniów.

 5/ Bo to tornister, który dostosowuję się do wzrostu dziecka, a pas piersiowy przenosi część ciężaru z ramion do obszaru talii, bo w tym wszystkim chodzi także o komfort.

 6/ Bo jest pojemny i pomieści wszystkie skarby starszego ucznia. Ma liczne skrytki i kieszonki, wejście na słuchawki i przegrodę na laptop. Czy coś jeszcze musimy dodawać?


Zdjęcie: Tula

Tekst: Redakcja MINT

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.