Długie i zimne jesienne wieczory to idealny czas na lekturę zarówno dla małych i dużych. Mamy dla Was TOP 10 nowości książkowych, które zainteresują mamę oraz na dłuższy czas pochłoną pociechę.

***

Książki na jesień 1/ Mały książę – Antoine de Saint-Exupery / Wydawnictwo Znak / Kto z nas nie zna Małego Księcia? Ponadczasowa historia z pięknymi ilustracjami autorstwa Pawła Pawlaka, które pozwalają na nowo odkryć emocje związane z opowieścią i jej symbolikę.

2/ Małe licho i tajemnica Niebożątka – Marta Kisiel / Wydawnictwo Wilga / Małe Licho i tajemnica Niebożątka” to trochę zabawna, a trochę straszna historia o tym, że bycie innym wcale nie jest takie złe, jak może się z początku wydawać, lecz najważniejsze jest zawsze bycie sobą. Dla wszystkich fanek i fanów Marty Kisiel i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają.

3/ Najnudniejsza książka świata – prof. M. McCoy i dr Hardwick / Wydawnictwo Kobiece / W książce znajdziesz unikalny zbiór tekstów i grafik, których czytanie wprowadza mózg w hipnotyczny stan i ułatwia zaśnięcie. Gdzie jeszcze przeczytasz o kryzysie politycznym w Belgii w latach 2007-2011 lub o ostatnich zmianach w klasyfikacji mięczaków? Podejmij wyzwanie i sprawdź, przy której stronie zaśniesz!

4/ Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica Mgławicy – Trudi Trueit / Wydawnictwo Olesiejuk / Gratka dla młodych miłośników literatury przygodowo-podróżniczej. Inspirująca historia dwunastoletniego Cruza Coronado, który opuszcza dom na Hawajach, by z grupą dzieciaków z całego świata podjąć naukę w Akademii Odkrywców.

5/ Dwanaście życzeń – Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska / Wydawnictwo W.A.B. / Czy istnieje lepszy okres niż Boże Narodzenie, aby przewartościować swoje życie, odnaleźć miłość sprzed lat, odnowić więzi rodzinne i docenić to, co otrzymaliśmy? Zanurzcie się w wyjątkowej atmosferze grudniowej nocy i poznajcie losy bohaterów, w których odnajdziecie echa własnych przeżyć.

6/ Bullet Journal. Planuj życie kreatywnie – Sylwia Kawalerowicz / Wydawnictwo Buchmann / Dla wszystkich, którzy uwielbiają planować na papierze. Ten mały, poręczny i w świetnej oprawie graficznej bullet journal to świetna metoda organizacji czasu dla wszystkich.

7/ W samym środku zimy – Isabel Allende / Muza / Nowa powieść supergwiazdy literatury iberoamerykańskiej. Niezwykła historia miłości dwojga ludzi, którzy myśleli, że w ich życiu zapanowała już zima.

8/ Rośliny oczyszczające powietrze – Ariene Boixiere-Asseray, Genevieve Chaudet / Muza / Rośliny pokojowe to naturalne filtry antysmogowe efektywnie pomagające oczyścić powietrze w pomieszczeniach. Dzięki tej książce świadomie zaaranżujesz przestrzeń, by identyfikować źródła zanieczyszczeń i wybrać odpowiednie rośliny.

9/ Jajko – Kasia i Zosia Pilitowskie / Wydawnictwo Buchmann / Jajko jakie jest, każdy widzi. Jak smakuje – no właśnie, to wcale nie musi być oczywiste! Jajko to książka stworzona w hołdzie najstarszemu składnikowi świata. Napisana przez Kasię i Zosię Pilitowskie, mamę i córkę, właścicielki baru śniadaniowego, które doskonale wiedzą, jak wykluwają się najpyszniejsze przepisy.

10/ Healthy Year by Ann. W poszukiwaniu równowagi 2019 / Książki Burda / Chcesz mieć poczucie życiowej równowagi? Być szczęśliwym? Pragniesz zadbać o zdrowie i samopoczucie? Pozbyć się złych nawyków? Masz to wszystko w zasięgu ręki. Pomoże Ci w tym Anna Lewandowska i przygotowany przez nią specjalnie dla Ciebie plan na rok 2019.


Mat. pras. / Zdjęcie: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.