Długie i zimne jesienne wieczory to idealny czas na lekturę zarówno dla małych i dużych. Mamy dla Was TOP 10 nowości książkowych, które zainteresują mamę oraz na dłuższy czas pochłoną pociechę.

***

Książki na jesień 1/ Mały książę – Antoine de Saint-Exupery / Wydawnictwo Znak / Kto z nas nie zna Małego Księcia? Ponadczasowa historia z pięknymi ilustracjami autorstwa Pawła Pawlaka, które pozwalają na nowo odkryć emocje związane z opowieścią i jej symbolikę.

2/ Małe licho i tajemnica Niebożątka – Marta Kisiel / Wydawnictwo Wilga / Małe Licho i tajemnica Niebożątka” to trochę zabawna, a trochę straszna historia o tym, że bycie innym wcale nie jest takie złe, jak może się z początku wydawać, lecz najważniejsze jest zawsze bycie sobą. Dla wszystkich fanek i fanów Marty Kisiel i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają.

3/ Najnudniejsza książka świata – prof. M. McCoy i dr Hardwick / Wydawnictwo Kobiece / W książce znajdziesz unikalny zbiór tekstów i grafik, których czytanie wprowadza mózg w hipnotyczny stan i ułatwia zaśnięcie. Gdzie jeszcze przeczytasz o kryzysie politycznym w Belgii w latach 2007-2011 lub o ostatnich zmianach w klasyfikacji mięczaków? Podejmij wyzwanie i sprawdź, przy której stronie zaśniesz!

4/ Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica Mgławicy – Trudi Trueit / Wydawnictwo Olesiejuk / Gratka dla młodych miłośników literatury przygodowo-podróżniczej. Inspirująca historia dwunastoletniego Cruza Coronado, który opuszcza dom na Hawajach, by z grupą dzieciaków z całego świata podjąć naukę w Akademii Odkrywców.

5/ Dwanaście życzeń – Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska / Wydawnictwo W.A.B. / Czy istnieje lepszy okres niż Boże Narodzenie, aby przewartościować swoje życie, odnaleźć miłość sprzed lat, odnowić więzi rodzinne i docenić to, co otrzymaliśmy? Zanurzcie się w wyjątkowej atmosferze grudniowej nocy i poznajcie losy bohaterów, w których odnajdziecie echa własnych przeżyć.

6/ Bullet Journal. Planuj życie kreatywnie – Sylwia Kawalerowicz / Wydawnictwo Buchmann / Dla wszystkich, którzy uwielbiają planować na papierze. Ten mały, poręczny i w świetnej oprawie graficznej bullet journal to świetna metoda organizacji czasu dla wszystkich.

7/ W samym środku zimy – Isabel Allende / Muza / Nowa powieść supergwiazdy literatury iberoamerykańskiej. Niezwykła historia miłości dwojga ludzi, którzy myśleli, że w ich życiu zapanowała już zima.

8/ Rośliny oczyszczające powietrze – Ariene Boixiere-Asseray, Genevieve Chaudet / Muza / Rośliny pokojowe to naturalne filtry antysmogowe efektywnie pomagające oczyścić powietrze w pomieszczeniach. Dzięki tej książce świadomie zaaranżujesz przestrzeń, by identyfikować źródła zanieczyszczeń i wybrać odpowiednie rośliny.

9/ Jajko – Kasia i Zosia Pilitowskie / Wydawnictwo Buchmann / Jajko jakie jest, każdy widzi. Jak smakuje – no właśnie, to wcale nie musi być oczywiste! Jajko to książka stworzona w hołdzie najstarszemu składnikowi świata. Napisana przez Kasię i Zosię Pilitowskie, mamę i córkę, właścicielki baru śniadaniowego, które doskonale wiedzą, jak wykluwają się najpyszniejsze przepisy.

10/ Healthy Year by Ann. W poszukiwaniu równowagi 2019 / Książki Burda / Chcesz mieć poczucie życiowej równowagi? Być szczęśliwym? Pragniesz zadbać o zdrowie i samopoczucie? Pozbyć się złych nawyków? Masz to wszystko w zasięgu ręki. Pomoże Ci w tym Anna Lewandowska i przygotowany przez nią specjalnie dla Ciebie plan na rok 2019.


Mat. pras. / Zdjęcie: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.